Czy pijesz przed 11 rano? Nie? Ja też nie. Ale czy wiesz, że był cały podrozdział koktajli poświęconych porannemu piciu? Napoje stworzone, by cię podnieść i odejść? Rzeczywiście – i doskonałym wyrazem tych porannych koktajli jest cierpki, słodki, letni czepiec zwłoki Corpse # 2.

Ten koktajl pojawił się wcześniej w The Kitchn, kiedy Nora wspomniała w nim swój post na 5 intrygujących nazwisk koktajlowych. Odrodzenie zwłok zostało zaprojektowane, by ożywić zwłoki obywatela, który ma zamiar, aby go obudzić i dać mu trochę energii na poranek. Ten styl koktajlu osiągnął pewną rozgłos Książka koktajlowa z Savoywspominają o nich: “Do zabrania przed 11 rano, lub kiedy potrzebna jest para i energia”.

Nie wiem jak wy, ale piję kawę za parę i energię. Ale jeśli powiesz, że koktajl może zrobić to samo – z pewnością przekręć mi ramię. Zauważam jednak, niestety, że po tym koktajlu dostaję lekkiego drżenia (jak wszystkie inne) – alkohol ma zwykle spowolnione działanie. Potrzeba tylko jednego, a nie czterech, aby osiągnąć stan ostrzeżenia Harry’ego Craddocka: “Cztery z nich wzięte w szybkiej kolejce ponownie zwiążą ciało”. Tak więc będę się przy kawie budzić rano, ale późnym popołudniem jest to mój obecny koktajl z wyboru.

Czemu? To taki prosty koktajl, idealny na te oszałamiające wieczorki po pracy. Bardzo niewiele pomiarów do zapamiętania: wystarczy zmieszać słodkie wino digestive (np. Lillet lub mój obecny ulubiony Cocchi Americano – już niedługo obejrzyj więcej) z suchym ginem, aromatycznym pomarańczowym likierem i jasnym sokiem z cytryny. Dodaj odrobinę absyntu lub Pernoda, aby uzyskać głębię i odrobinę wszystkiego, i wstrząśnij nią. To niełatwy łatwy (przepraszam za kalambur) koktajl, i taki, który łatwo miesza styl dzbanka, a potem znikają jeden po drugim dla tłumu. Jest pikantny, kwiatowy, słodki, zrównoważony – najlepsza dorosła lemoniada.

Czytaj dalej wpis Koktajle Corpse Reviver: Duchy: Odszczepieńcy zwłok, oryginalny napój energetyczny napisany przez Jasona Wilsona w The Washington Post

The Corpse Reviver # 2, Americano Cocchi-Style

Sprawia, że ​​jeden napój

 • 3/4 uncja

  American Cocchi (lub Lillet Blanc)

 • 3/4 uncja

  Cointreau (lub triple sec)

 • 3/4 uncja

  suchy gin

 • 3/4 uncja

  sok cytrynowy

 • 1/8 łyżeczka

  Pernod (lub absynt)

Połącz wszystkie składniki w shakerze pełnym lodu. Potrząśnij energicznie przez 15 sekund, a następnie wytnij w coupe. Pij natychmiast.

Związane z: Idealny przepis na lunch w porze lunchu: Suppressor # 2

(Zdjęcia: Faith Durand)