Jeśli naprawdę chciałbyś zrobić świąteczne ciasto, ale nie masz rury, nie musisz się spieszyć i kupić. Ten prosty hack przy użyciu tortownicy i ramekina działa równie dobrze!

To kolejna świetna porada, którą wyłowiliśmy z książki Michaela Ruhlmana Stosunek. Czasem potrzebne są rondle, aby zapewnić równomierne pieczenie, szczególnie w delikatnych farszach, które mogą mieć tendencję do zatapiania się w środku. Ale te puszki są również duże i zajmują cenną przestrzeń szafy.

Ruhlman mówi, że po prostu kładzie szklaną filiżankę lub ramekin na środku foremki do ciast, zanim wyleje ciasto do środka. Jeśli szklanka odsunie się od środka, łatwo będzie zmienić jej położenie zaraz po ustawieniu ciasta na ruszcie piekarnika.

Patelnia do ciast jest o połowę mniejsza od ciasta z ciasta Bundt, więc zazwyczaj można zrobić dwa ciasta z przepisu na jeden ciastko. Możesz również spróbować użyć wysokociśnieniowej miseczki formy sprężyny zamiast foremki do ciast.

Krawędzie ciasta będą nieco bardziej kwadratowe niż zwykle w przypadku ciasta typu bundt. Jeśli jest to dla ciebie problem, możesz przyciąć narożniki do tradycyjnej rurki za pomocą ząbkowanego noża, zanim ją oszronisz.

Uważamy, że jest to świetne rozwiązanie dla kogoś, kto tylko robi okazjonalne ciasto lub brakuje mu miejsca na trzymanie jednego z puszek! Co z Tobą?

Związane z: Pomysł na słodki upominek: ciasto w słoiku

(Zdjęcie: Emma Christensen)