Spowiedź: nigdy nie lubiliśmy rzepy. Co więc zrobić, gdy problem z rzepą pojawi się, a duża paczka trafi do pudełka CSA? Aby zrównoważyć gorzki smak, którego nie lubimy, zaczęliśmy marudzić. Podaliśmy trzy różne przepisy, a wyniki zmieniły nasze nastawienie do rzepy.

styl japoński: Z naszą japońską rzepą używaliśmy przepisu z Kioto z paskami wodorostów kombu między warstwami rzepy. To była nasza ulubiona recepta trzech – słodkich, ocetowych, trochę pikantnych i pachnących morza. Piękny akompaniament na kolację z ryżem, tofu i warzywami.

Zdobądź przepis: Senmai-zuke: marynowana rzepa z kuchni Kanako

Styl bliskowschodni: Pomimo naszej awersji do rzepy, zdaliśmy sobie sprawę, że zawsze lubimy jasnoróżowe kiszone rzepy w restauracjach na Bliskim Wschodzie – dlaczego nie zrobić ich w domu? Żywy kolor pochodzi z buraków, które są kolejnym warzywem, które mamy nadmiar wody o tej porze roku! Ogórki są pyszne w kanapkach lub obok nich.

Zdobądź przepis: Torshi odszedł z Kuchnia Bliskiego Wschodu przez Ghillie Basan

Styl Emerila: Receptura Emerila w rzeczywistości wymaga rzodkiewki daikon, ale spróbowaliśmy z rzepą. Połączyliśmy plasterki rzepy z marchewką, koreańską papryką (gochugaru), nasionami gorczycy, nasionami kolendry i imbirem. Wynik był dobrze doprawiony, ale nieco zbyt ocet dla naszych upodobań – dodalibyśmy więcej cukru następnym razem i więcej gochugaru.

Zdobądź przepis: Marynowane marchewki Emerila i Daikon Radish z Planet Green

Uwaga: Wszystkie te przepisy są piklami lodówki i będą trwały przez tydzień lub dwa.

Czy masz jakieś dobre receptury marynowania, które polecisz?

Związane z: Jakie są świetne sposoby na gotowanie rzepy?

(Zdjęcia: Emily Ho)