Mushroom-Asparagus Frittata

(Źródło zdjęcia: Karen Biton-Cohen)

Zalety prostej frittaty to wiele, w tym fakt, że tworzy idealną resztę! Nie tylko ta pieczona patelnia z jaj może być gotowana z dowolnymi warzywami, serem lub mięsem, które masz pod ręką, ale możesz również liczyć na to, że wytrzyma całkiem dobrze w lodówce przez wiele dni. Możesz jeść resztki, jakie są, ale mam dla ciebie o wiele lepszy pomysł! Nawet jeśli masz tylko mały kawałek, jest to najbardziej pomysłowy sposób na zjedzenie resztek frittaty.

Jajka, kiełbasa i kanapka śniadaniowa Cheese Bundt

(Zdjęcie: Jerrelle Guy)

Zamień go w kanapkę

Daj swojemu resztkowi frittata (wszelkiego rodzaju frittata) nowe życie, zamieniając je w kanapkę. Zastanów się, że to najprostsza kanapka z jajkami, jaką kiedykolwiek zrobisz! Niezależnie od tego, czy masz cały cały garnek, czy pojedynczy kawałek, tworzy on wspaniałą kanapkę. Najlepszy ze wszystkich, gdy poślizgniesz kawałek między dwoma kawałkami chleba, staje się jeszcze bardziej przenośny.

3-Stepowa kanapka Frittata

Nie ma zbyt wiele prepu, ale jest kilka ważnych decyzji, które musisz podjąć, budując kanapkę frittata. Jest podzielony na trzy podstawowe – i być może nieco oczywiste – kroki. Oto, co musisz wziąć pod uwagę.

  • The frittata: Zachowaj prostotę, jak to tylko możliwe, wykonując zimną kanapkę lub podgrzej resztki w piekarniku lub piecu tostera, aby uzyskać ciepłą wersję.
  • Chleb: Opcje tutaj są nieograniczone! Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na kilka kromek chleba kanapkowego, bułki, angielskiej muffinki, bajgla, bagietki, czy nawet okładki, nie ma złych wyborów.
  • Polewy i przyprawy: Choć z pewnością możesz uderzyć w klin frittata między kilka kromek chleba i nazwać to dzień, wzywając kilka dodatkowych dodatków, past do smarowania lub przypraw to zawsze dobry pomysł w mojej książce. Jest to rozwiązanie o niewielkim wysiłku, aby dodać dodatkową warstwę smaku i tekstury. Wszystkie sosy, dressingi i pasty do smarowania są uczciwą grą lub spróbuj miękkiego sera, kawałków awokado, duszonych zielonych, pieczonych warzyw, bekonu lub kimchi, żeby wymienić tylko kilka. To jest miejsce, w którym możesz się naprawdę kreatywnie z tym, co masz pod ręką.

Zacznij od tych Frittata Recipes

  • Najprostsza serowa i warzywna frittata
  • Frittata ze świeżych ziół, ziemniaków i kozich serów
  • Mushroom-Asparagus Frittata
  • Kiełbasa i oberżyny letniej Frittata
  • Frittata rynku rolników