Oto mądra, nieoczekiwana wskazówka od czytelnika Jessa, który ostatnio opracował nasz przepis na Make-Ahead Crustless Mini Quiches. Jej koleżanki przykleiły się straszliwie do jej mufki i pomyślała, że ​​straci całą porcję. Ale dobry pomysł uratował ich – czytaj dalej, żeby zobaczyć, co zrobiła!

Jess mówi:

Chciałem podzielić się wskazówką, którą odkryłem. (Może nie jestem pierwszy, który to odkryje.)

Moja córka chciała w tym tygodniu urządzić przyjęcie herbaciane dla jej przyjaciół. Twój przepis na mini-quiche wyglądał idealnie, zwłaszcza, że ​​jeden przyjaciel nie może mieć glutenu. Postanowiłem je wyprzedzić i ponownie ogrzać w dniu imprezy. Niestety przykleili się do garnka strasznie. Nie mogłem ich wyciągnąć.

Nie wiem, czy nie gotowałam ich wystarczająco długo, gdybym nie posmarował na patelni wystarczającej ilości patelni. Są tak puszyste w środku, że nie można ich wydostać bez rozrywania ich na kawałki. Pomyślałem, że będę musiał spróbować ponownie w dniu imprezy.

Wtedy przyszło mi do głowy, że może mógłbym spróbować zamrozić je i zobaczyć, czy mógłbym je łatwiej wyciągnąć z miednicy, gdyby były zamrożone.

Cóż, zadziałało to jak urok! Wciąż musiałem odrywać je od patelni nożem do parowania, potem mogłem je podważyć i wyglądały idealnie!

Zwykle było po prostu rozgrzać je na blasze do pieczenia.

Jedno słowo ostrzeżenia: po pomyślnym wyjęciu pierwszego mini-quiche’a, byłem zbyt chętny do podważenia drugiego z patelni i wyrzuciłem czubek mojego ulubionego noża do parowania! Dlatego ostrożnie, te zamrożone quiche są twarde jak skały!

Jeśli coś utknęło na patelni, być może uda się go uratować, zamrażając!

Co za wspaniała wskazówka! Mogliśmy zobaczyć, w jaki sposób można to zastosować do babeczek, babeczek i ciast, a także do pieczonych na przykład rzeczy takich jak quiche. Czy ktoś kiedykolwiek próbował tego? Jak to się udało?

Dzięki Jess!

Związane z: Make-Ahead Receptura: Miniaturki bez skorupek

(Zdjęcie: Liz Vidyarthi)