Jak zrobić hamburgery na płycie

(Źródło zdjęcia: Emma Christensen)

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego twoje domowe burgery lub sos boloński nie są tak dobre, jak przepis, który Twoi znajomi czynią w ulubionej restauracji, możesz pomyśleć, że to przyprawa jest wyłączona lub metoda gotowania. Ale w rzeczywistości może to być kwestia stosunku chudego do tłuszczu w mielonym mięsie.

Stosunek mięsa do tłuszczu mięsa mielonego

Nie wszystkie mięsa mielone są sobie równe, a zrozumienie tego jest kluczem do udanych dań, niezależnie od tego, czy chodzi o proste hamburgery na grillu, czy też najsmakowniejsze klopsiki do podania na spaghetti. Zwykle zobaczysz kilka numerów na paczce zmielonego mięsa w sklepie spożywczym, np. 80/20 lub 90/10. Liczby te odnoszą się do stosunku chudego mięsa do tłuszczu. Kiedy widzisz 80/20, oznacza to, że jest to 80% chudego mięsa i 20% tłuszczu.

Więc jaki stosunek magii daje najlepszy wynik w najpopularniejszych mielonych wołowinach lub potrawach wieprzowych? Aby uzyskać poradę, skontaktowałem się z Anya Fernald, współzałożycielką Belcampo Meat Co. i autorką przygotowywanej książki Dom Gotowany. Dała kilka świetnych rekomendacji.

Burgery

Szukasz wołowiny o dość wysokiej zawartości tłuszczu, ale nic zbyt ekstremalnego. Tak więc dla hamburgerów, przejdź 80/20 wołowiny. Podczas odbierania paczki z tym oznaczeniem jest w porządku, jeśli możesz zmusić rzeźnika do rozdrobnienia wołowiny dla ciebie, to nawet lepiej. Fernald wzywa kilka konkretnych cięć, by poprosić, że ona kocha. “Zawsze lubię mostek, krótkie żeberka i mieszankę chuck ze względu na stosunek chudego do tłuszczu i smak tych kawałków” – mówi.

Czytaj więcej: Najlepsza mielona wołowina na świetne burgery

Pieczeń mięsna

Idź na mieloną wołowinę z jeszcze większą ilością tłuszczu na najlepszą pieczeń. Dzieje się tak dlatego, że gotuje się przez dłuższy czas niż, powiedzmy, klopsiki, więc nie chcesz ryzykować wysychaniem, co powoduje kruchy, niesmaczny bałagan. Fernald zaleca próbowanie wołowiny 70/30. Można również spróbować użyć mieszanki mielonej wołowiny i mielonej wieprzowiny, używając wieprzowiny na jedną trzecią przepisu. Wieprzowina jest ogólnie bardziej tłusta niż wołowina, więc możesz użyć 90/10 wołowiny lub nawet 100 procent chudej wołowiny i uzyskać tłusty dopalacz (i dodatkowy smak!) Z wieprzowiny.

Czytaj więcej: 5 typowych błędów, których należy unikać przy robieniu pieczeń

Włoska zupa ślubna

(Źródło zdjęcia: Sara Kate Gillingham)

klopsy

“Lubię używać 50 procent mielonej wieprzowiny i 50 procent mielonej wołowiny dla wszelkich klopsików na bazie pomidorów, ponieważ sposób, w jaki smak wieprzowiny działa tak dobrze w przypadku pomidorów”, mówi Fernald. “Wołowina może być chuda w tym przypadku – 100 procent chudego lub 90/10, ponieważ wieprzowina zawsze będzie miała więcej tłuszczu, około 60/40 do 50/50.”

Jeśli klopsy są podawane w bulionie lub innym sosie, który nie jest oparty na pomidorach, spróbuj użyć 100% wołowiny lub cielęciny, która wynosi 70/30. “Myślę, że smak wołowiny działa lepiej w tym kontekście smakowym”, mówi Fernald.

Czytaj więcej: 6 wskazówek, jak robić najlepsze klopsiki

Mięso Ragu

Ponownie, Fernald lubi wybierać mięso mielone, które akcentuje sos pomidorowy. “Zawsze używam 50% mielonej wieprzowiny i 50% mielonej wołowiny, ponieważ słodki pomidorowy smak działa tak dobrze z naturalnie słodkim smakiem wieprzowiny” – mówi Fernald. W tym przypadku wołowina może być chuda – 100 procent chudego lub 90/10 jest idealna po zmieszaniu z tłustą wieprzowiną.

Czytaj więcej: Wolno gotowany sos boloński