Chciałbym przedstawić wam baobab (bay-o-bab). Czy próbowałeś już tego niezwykłego owocu? Oto, jak smakuje i co możesz z tym zrobić.

(Źródło zdjęcia: Adam Atkinson)

Skąd pochodzi Baobab?

Baobab jest rodzimym owocem z odwróconego “drzewa życia” w Afryce. Czczone drzewo może żyć setki, a nawet tysiące lat. Nigdy nie spala się i może magazynować wodę w bagażniku, którą można wykorzystać do uwolnienia w czasach suszy.

Miąższ ten jest wprowadzany do obrotu jako rośliny uprawne bez GMO, ekologiczne i zrównoważone dla kobiet, które je zbierają. Miąższ – w postaci proszku i suszonych owoców – prawdopodobnie siedzi na półkach miejscowego wśród suszonych owoców i proszków jagodowych goji i acai. To dlatego, że baobab jest również chockablock z przeciwutleniaczami, minerałami i błonnikiem.

Jak przetwarza się Baobab?

Jak oni przetwarzają miazgę? Owoce delikatnie wytrząsa się z drzew i pęka, ujawniając naturalnie odwodnioną masę wewnętrzną, która przekształca się w proszek przy minimalnym przetwarzaniu. Stephan Broburg, dyrektor generalny Baobab Foods, nazywa to “surowym, pełnym jedzeniem”.

(Źródło zdjęcia: Adam Atkinson)

Gdzie mogę znaleźć Baobab?

Najpierw napotkałem małe, wysuszone kostki baobabu, wzbogacone o mango i inne soki owocowe, w sekcji masowej. Zaczęliśmy od razu podjadać (dzieci to uwielbiają), dodając do jogurtu, ale przeważnie jedząc go przez garść. Wróciłem do domu z marzeniami o domowej granoli i ciasteczkach owsianych z baobabu, ale nie mogłem go znaleźć. Zamiast tego znalazłem torebkę mango, truskawek i kostek o smaku malinowym od Baobab Foods.

Internetowe poszukiwania ujawniają, że inna marka oferująca cztery smaki kostek, Bonga Foods w Kalifornii, została założona przez kobiety i ma na celu wzmocnienie pozycji kobiet. Możesz zobaczyć owoce w proszku Powbab acai granatu, wstępnie zapakowane i w torebkach. Wszystkie te marki oferują również surowy proszek; Bonga ma również pakiety single-serve.

Co możesz zrobić z Baobabem?

Jego delikatny cytrusowy aromat dobrze komponuje się z koktajlami, herbatą i lemoniadami; w pieczywie mówiono mi, że to trochę podnosi (przypomina krem ​​z kamienia). Dodanie jej do wody powoduje mniej ziarniste doświadczenie podobne do Metamucila; dwie łyżki oferują 6 gramów błonnika. FDA mierzy zawartość przeciwutleniaczy w 15 000 jednostkach ORAC, trzy razy więcej niż zalecane minimum i więcej niż acai, goji i granat.

Zamierzam przetestować jego siłę jako środek ratunkowy tej zimy. W międzyczasie zamierzam upiec ciasteczka z żuciami, które, jak mi powiedziano, pozostają nietknięte w piecu.

Czy kiedykolwiek gotowałeś z tymi rzeczami??