Świat zapiekanek na bazie chleba jest szeroki i wspaniały, od bajecznych strat po dekadenckie słodkie puddingi na deser. Jak one się naprawdę różnią? Terminy są często używane zamiennie i, sądząc po wyglądzie, możesz myśleć, że są naprawdę takie same, wraz z rustykalnym pancerzem, innym stworzeniem opartym na chlebie. W rzeczywistości wszystkie one są różne.

Różnica między warstwami, pudding chlebowy i panade

Wszystkie te zapiekanki oparte są na podobnej zasadzie moczenia resztek chleba i składników wypełniających – takich jak cebula, grzyby i ser – w jakimś płynie, a następnie pieczenie, aż wewnętrzne warstwy będą miękkie i kremowe. Główna różnica polega na rodzaju cieczy, której używasz.

Cukinia i szparagi

Warstwa

Ten rodzaj zapiekanki na bazie chleba składa się z jaj i mleka lub śmietany. Stratas zazwyczaj mają więcej jaj niż śmietany, dzięki czemu są bardziej egiptyczne pod względem konsystencji i smaku, dlatego często są preferowane jako część brunchu. Są zwykle pikantne, ale mogą też być słodkie.

3 świetne receptury warstwowe do wypróbowania

  • Brie & Mushroom Breakfast Strata
  • Jabłczana i cynamonowa pełnoziarnista warstwa śniadaniowa
  • Ratatouille Breakfast Skillet Strata

Chleb kakao i tosty

Chlebowy pudding

Wykonane również z jaj i mleka lub śmietany, pudding chlebowy ma zazwyczaj bardziej równy stosunek jaj i mleka. To sprawia, że ​​wnętrze jest custardy i miękkie o bardziej dojrzałym smaku. Chleb puddingi podążają za przeciwną regułą stratas: są zwykle słodkie, ale czasem mogą być pikantne.

3 świetne przepisy na pudding chlebowy do wypróbowania

  • Eggnog Śniadanie Chleb Pudding
  • Jak zrobić pudding ze słodkim chlebem
  • Swiss Chard and Sausage Bread Pudding

Kiepska Panada ze szwajcarskim Chard, fasolą i kiełbasą

Panade

Panade składa się tylko z bulionu, kurczaka lub warzyw, bez jaj. Powstała zapiekanka jest dość apetyczna. W rzeczywistości jednym z najlepszych opisów pancerzy, z jakimi się spotkaliśmy, była “zupa, by postawić łyżkę”. Staje się podobny do farszu z okazji Święta Dziękczynienia, kiedy zmniejszasz ilość płynu i wyrównujesz stosunek chleba do innych składników.

3 świetne przepisy na Panade do wypróbowania

  • Jak zrobić Panade
  • Pomidor i biała fasola Panade
  • Kiepska Panada ze szwajcarskim Chard, fasolą i kiełbasą