Dorastając, mój tata zawsze wybierał pół galona francuskich lodów waniliowych na lody waniliowe, kiedy razem robiliśmy zakupy. Wszyscy wyglądali dla mnie beżowo i kremowo, ale ufałem jego instynktowi. Z “Francuzem” na etykiecie przyjął najwyższą jakość – w końcu robią fenomenalny ser i wino – ale czy miał rację? Jaka jest różnica między wanną waniliowej a francuskimi lodami waniliowymi? I jest jeden lepszy od drugiego lub jest to tylko garść oznakowania hoopla?

Różnica między waniliowym a francuskim lodem waniliowym

Tak, istnieje różnica między tymi dwoma odmianami, ale nie jest to coś, co można by pomyśleć – to właściwie nie ma nic wspólnego z samą wanilią. Co sprawia, że ​​francuska wanilia “francuska” jest taka, że ​​podstawa lodów zawiera żółtka jaj, podczas gdy podstawa zwykłych lodów waniliowych nie. Żółtka jajowe nadają bladożółtej barwie francuskim lodom waniliowym, a także zapewniają im bogatszą, gładszą konsystencję i lepsze odczucie w ustach.

Test smaku lodów waniliowych: wypróbowaliśmy 6 marek i ich marek

(Źródło zdjęcia: Kelli Foster)

Z drugiej strony, lody waniliowe nie zawierają żółtek, więc ma jaśniejszy, bielszy wygląd. Ten rodzaj lodów waniliowych może być również nazywany stylem Filadelfii, chociaż rzadko widzi się go na etykiecie ulubionego kufla. W zależności od marki można użyć prawdziwej wanilii lub ekstraktu waniliowego do smaku obu rodzajów lodów.

To, do jakiej odmiany się wybierasz, jest po prostu kwestią preferencji. Odkąd dorastałem z francuską wanilią, bogatsza konsystencja jest tym, do czego jestem najbardziej przyzwyczajony i do czego obecnie sięgam. Niezależnie od tego, oba rodzaje wanilii nadają się do naprawdę dobrych lodów.

Wolisz waniliowe lub francuskie lody waniliowe?