Risotto z letnim kortem

(Źródło zdjęcia: Christine Han)

Termin “squash letni” to często rzucany o tej porze roku. Obojętnie, cukrzycę, jak i żółtą dynię, więc zrozumiałe, że tak wiele różnych, że te dwie są dokładnie takie same, z mniejszą ilością skóry. To nie jest prawda. Oto, co musisz wiedzieć o tym, jak się inaczej.

Różnica między cukinią a kwiaty squashiem

Najnowszy, główna dewą między dwoma warzywami jest kształt. Cukinia jest prosta, a żółta kabaczka ma grube dno i zwęża się w kierunku szyi. Żółty squash może również mieć więcej w swoim ciele. Smakowo, wszyscy mają łagodny smak z nutą słodyczy roślinnych.

Rozmawialiśmy z Carą Mangini, autorką Rzeźnik rzeźnika Książka kucharska, w celu uzyskania informacji na temat tego wspólnego pytania o owocach letnich.

Zobaczyć kilka sezonów gryki zebranych głównych w brzmieniu. Te letnie odmiany squasha Unia cukinię, wiele rodzajów żółtego letniego squasha i patptyny. Powinny być gotowe wkrótce po zerwaniu – zaczęją ginąć dość szybko. Będziesz czerpać korzyści ze szczytowego smaku w okresie tygodnia od zbioru. A jeśli kupisz letni squash w sile wieku, może potrwać kilka tygodni w koszu warzyw. (Odmiany z dyni zimowej mają grubszą skórkę i można je wyleczyć, a następnie przez skórę).

Ostatecznie uważam, że dojrzałość ma wpływ na smak i konsystencję we wszystkich odmianach. Duży, bardziej wyraźny, latający dyszkant produkujący większe ziarna i większe wodniste mięso młodszych squash. Zazwyczaj małe i średnie razem z mlekiem i piersią – cienką, chrupiącą i delikatną, delikatnie słodki i orzechowy miąższ.

Cukinia

Znana również jako cukinia, cukinia klasycznie ma ciemnozieloną skórę i miękki biały miąższ. W przypadku innych odmiany cukinii, które sprawiają, że nieznacznie odmiana cukinii, która ma żółtą skórkę i jest lekko słodsza niż zielona cukinia.

Żółty squash

Najprostszym sposobem na odróżnienie żółtego squasha, nawet poza jego kolorem, jest jego kształt. Żółta kabaczka ma grube dno i zwązał się w kierunku szyi; w rzeczywistości do cukinii, która jest prosta. Więcej żółtych dyńcówki zakrzywiać się pod szyją. “Uważam, że większości cylindrycznych używa się tego, co jest do zrobienia, a co za bardzo dojrzałości” – mówi Mangini. “Używaj ich zamiennie, a nawet lepiej, razem na mix kolorów”.

Co z crookneckami zrobić squasha i patptmanami?

“Żółty crookneck letni squash może się deseść grubszą, woskową skórkę i nasiona, ponieważ zwykle jest dłuższy, aby wytworzyć zakrzywioną szyję.” Myślę, że ta odmiana sprawiła, że ​​żółto-letni ma swoją reputację, nie można go z porównać z klasą “- mówi Cara.

“Na tym etapie lubię je ćwiartować, a następnie podsmażać, grillować lub upiec.”

Z tyłu cukinia, jak i młodszej żółtej dyni, należy używać zamiennej. Spróbujmy zjeść posiłek z jajkiem na słodko lub na słodko.

The Ultimate Grillowana sałatka z cukinii

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Chcesz więcej muzyki dla wegetarian? Mogą się także dowiedzieć więcej o rzeźbach warzywnych z Carą Mangini.

5 sposoby na wykorzystanie cukinii i letniego squasha

  • Pieczony letni squash
  • Cukinia Łódki z Mozzarellą i Oliwkami
  • Heidi Swanson’s Summer Squash Soup with Coconut Milk
  • Zapiekanka z ziemniaków, squasha i kozich serów
  • Jak oto chleb z cukinią