(Źródło zdjęcia: Emily Han)

Jeśli chodzi o deser – szczególnie te z udziałem świeżych owoców i ciast! – zwykle jesteśmy zbyt zajęci łyżeczką, żeby zadać sobie pytanie, jak się nazywa. Ale to może być mylące, prawda? Co to jest szewc? Jest chrupiące pod każdą inną nazwą, kruche?

Czy potrzebujesz odświeżenia na deserach owocowych? Skorzystaj z tej rodziny letnich gadżetów; wszystko, co musisz wiedzieć, jest tutaj.

Co szewców, Crumbles i Crisps mają wspólnego

Szaszłyki, kruszonki i chipsy to upieczone desery ze świeżymi owocami, posypane jakimś ciastem. Soki owocowe pęcznieją w cieście podczas pieczenia, tworząc małe kieszenie smakowitości i nadając większości z tych deserów ich charakterystyczny, pockmarkowany wygląd.

Chociaż istnieje wiele regionalnych odmian tego, jak te desery są nazwane, oto ich ogólne opisy i składniki.

Mango Cobbler z bitą śmietaną kokosową

(Image credit: Anjali Prasertong)

Szewcy

Szewcy mają polewa biszkoptowa na świeżych owocach. Biszkopty są zazwyczaj upuszczane na owoce w małych rundach, co nadaje im wygląd brukowanej drogi, a więc i nazwy.

Szaszłyki mogą być również wykonane z ciasta lub ciasta ciasteczkowego zamiast ciastka i są równie smaczne.

Przepisy na szewc

  • Łatwy, niezawodny szewc (do dowolnego owocu)
  • Mango Cobbler z bitą śmietaną kokosową

Blackberry-Rabarbar Crumble

(Źródło zdjęcia: Faith Durand)

Crumbles and Crisps

Chrupki i chipsy są bardzo podobne, a nazwa kruszy się z Anglii. Oba zawierają świeże owoce z podobna do streusel która zostaje upieczona, aż owoce zostaną ugotowane.

Jak zrobić Streusel lub Crumble Topping dla pieczonych owoców

Oryginalna różnica między nimi leżała w toppingu: chipsy zawierają owies i kruszenia nie. W rzeczywistości ostry, jak w chrupiącym cieście lub chrupiącej truskawce, owies w polu jest chrupiący, ponieważ piecze, stąd nazwa. W miarę upływu czasu linie się zacierały, a nazwy kruszyły się i chrupały, teraz używa się ich zamiennie.

Rozdrobnione przepisy

  • Blueberry and Morele Crumble
  • śliwkowa kruszonka
  • Tart Cherry Crumble
  • Blackberry Rabarbar Crumble

Chociaż te rustykalne desery nie wygrają żadnych konkursów piękności, to świetny, łatwy sposób na zaprezentowanie dojrzałych owoców i służyć wielu ludziom. Naszym zdaniem połączenie ciepłych letnich owoców i wypieków jest atutem. Dodaj łyżkę lodów i jesteśmy w niebie.