P: Moja teściowa UWIELBIA dobrą, pełnoziarnistą kawę. Jej urodziny przypadają w marcu i chcielibyśmy, aby jej koszyk z prezentami wypełnił się nowymi smakami. Wydaje się to łatwe – ale tutaj jest haczyk: chce kawy bezkofeinowej, która jest mieszanką deserów – coś miłego do picia wieczorami przed snem. Wiem, że uwielbia kawę Starbucks, ale chciałbym dać jej kilka nowych marek do wypróbowania. Czy ktoś ma jakieś sugestie??

Wysłane przez Carrie

Redaktor: Carrie, mamy krótki post na ten temat w archiwach:

• Wskazówka: Jak wybrać kawę bezkofeinową

Podsumowując: gdy kawa jest bezkofeinowa, niezależnie od zastosowanego procesu, część smaku zostaje utracona. Często będzie miał cieńsze ciało i kwaśny posmak. Jednym z najlepszych sposobów na uniknięcie najgorszych wad kawy bezkofeinowej jest poszukiwanie mieszanek. Nie wybieraj fasoli z jednego regionu (Afryki, Ameryki Łacińskiej, Indonezji) – szukaj mieszanki, która została specjalnie opracowana, aby zrównoważyć defekty spowodowane przez odkofeinowanie.

Dobra lokalna palarnia powinna być w stanie poprowadzić cię do czegoś takiego! Powodzenia – nie mogę wypić kawy po 1 lub 2 po południu, więc gdy jestem bardzo energicznym maniakiem kawy, zawsze szukam dobrze zbalansowanej, dobrze upieczonej bezkofeinowej.

Czytelnicy, wszelkie rekomendacje?

Następne pytanie?

Związane z: Jaki jest najlepszy sposób: Zrób kawę w domu?

(Zdjęcie: Faith Durand)