(Źródło zdjęć: Christine Gallary)

Czy wiesz, jaka jest różnica między sokiem jabłkowym a jabłecznikiem? Jeśli spojrzysz na powyższy obrazek, wyglądasz zupełnie na sucho, nawet na oznaczony cydr i jeden sok. Zmieszany? Moje też cieszę się dlaczego.

(Źródło zdjęć: Christine Gallary)

Różnica między jabłecznikiem a sokiem jabłkowym

Etykietowanie jabłecznika i soku jabłkowego jest trudne, awatar miejsc nie ma norm prawnych. Oto trzy dalsze do etykietowania:

1. Proces: Jest kilka stanów, które robić przeliterować wyraźną różnicę między jabłecznikiem a sokiem. Na przykład Departament Zasobów Rolnych stanu Massachusetts określa, że ​​”Świeży cydr to surowy sok jabłkowy, który nie został podjęty procesiem filtracji w celu usunięcia grubych cząstek miazgi lub osadu …. Sok jabłkowy do soku, który został zakończony w celu usunięcia ciał stałym i pasteryzowanym aby dłużej świeciło dłużej. ”

Cydr z tych stanów jest wiadomością, co z nami przedstawia: nieprzejrzysty, łatwo psujący się napój warzywny dostępny na farmie i na świeżym powietrzu. Jest do soku, ale niefiltrowany, a czasem niepasteryzowany. W niepasteryzowanym jabłkowym cydrze naturalnie występujące drożdże prowadzą fermentację, powodując, że napój staje się lekko gazowany, alkoholowy z czasem.

Z drugiej strony i pasteryzowany.

2. When apples są zbierane. W innych miejscach cydr jabłkowy odnosi się do soku z jabłek zebranych na początku sezonu.

3. Preferencje konsumenckie. Są to takie jak Martinelli, które używają terminów ostrości jako marketing. Na swojej stronie internetowej przyznają, że ich albumy, trwały na półkach “sok jabłkowy i cydr są takie same, jedyna różnica tkwi w etykiecie … niektóre po prostu wolą tradycyjną wersję soku jabłkowego”.

Ten jesienny deser to idealny na dzień na dzień powszedni. Obejrzyj wideo ->

Co Apple Cider Nie jest

Które etykietowanie może się wydawać, nie ma znaczenia. Poza Stanami Zjednoczonymi, jabłecznik zwykle odnosi się do sfermentowanego napoju alkoholowego. Tak nazywają Amerykanie cydr.

Powinieneś także uważać na rzeczy oznaczone przyprawiony jabłecznik. Ważne do, że do przyprawienia soku powracają przyprawy, zwykle takie jak cynamon i gałka muszkatołowa.

(Źródło zdjęć: Christine Gallary)

Co kupić?

Decyzja, czy kupić jabłecznik czy sok jabłkowy, zależy od tego, czego pozostaje. Czy picia, czy lubisz słodszy, czysty smak przezroczystego soku jabłkowego, czy wolisz mocniejszy, ziemisty smak cydru? Moim ulubionym jest świeży, niepasteryzowany jabłecznik prosto z farmy jabłek.

Jak przepis wymaga jabłka, ale wszystko, co widzisz w sklepie, do rzeczy oznaczonych jako sok jabłkowy, nie rozpaczaj. Po pierwsze, nie można się z tym cieszyć. Wciąż nie ma szczęścia? Po prostu idź za wzrokiem – poszukać nieprzejrzystego soku, co oznacza, że ​​nie został odfiltrowany, i dobrze ci idzie.

Jaka jest różnica w twoim umyśle? Wolisz jedno lub drugie?

Więcej Inspiracji jabłecznika
• Campout jabłkowy w Sonoma
• Zakład jabłecznik do swojej francuskiej prasy
• Przepis na Roundup: Przepisy na nałóg

Środek z postu opublikowanego pierwotnie w moduleniku 2012 r.