Kiedy naprawdę się nad tym zastanowisz, cały posiłek z okazji Święta Dziękczynienia jest jednym wielkim gigantem. Następnego dnia resztki są tak samo ważne jak idealny dzień posiłku. Turcja jest jeszcze bardziej hojna. Dostajesz ptaka pierwszego dnia; resztki mięsa na kanapki, enchilady i chilis w późniejszych dniach; a teraz dostajesz ten wspaniały słoneczny zapas z kości i resztek, nawet po zniknięciu mięsa.

Najlepsza Turcja dla Turcji

Jeśli chodzi o przygotowanie indyka, najlepszym indykiem jest pieczony indyk. Ponieważ pieczemy większego ptaka, resztki kości i kawałki mięsa są wystarczające do robienia zapasów. Ścieki i buliony są zazwyczaj zależne od kolagenu od kości do zagęszczania, a nawet prażone kości zawierają sporą ilość. Ten surowiec nie będzie tak gruby jak żelatyna, ale nadal będzie obfity i pełen ciała.

Wskazówka dla profesjonalistów: Przygotowując swojego ptaka do pieczenia, pamiętaj o tym, by oszczędzić kość szyjkową również w przypadku hodowli.

(Image credit: Lauren Volo)

Sekret robienia zapasów z Turcji: Przygotuj się

Jeśli wewnętrznie mówisz: “Naprawdę chcesz, żebym robił indyki po tym, jak już spędziłem godziny na gotowaniu wspaniałej uczty?” pozwól, że powiem ci sekret: przygotowując się do Święta Dziękczynienia, przygotowuję się również do akcji. W lodówce wkładam woreczek z suwakiem w rozmiarze galonów; wrzuć tam kilka żeber pokrojonego selera, kiedy robię farsz; posiekać dodatkową marchewkę podczas wypasania marchwi; umieść tam kark, po tym jak przygotowuję indyka; a kiedy skończyliśmy jeść indyka, kiedy ptak jest sprzątany, mam już gotowy zestaw do pakowania indyka, który nie wymaga niczego więcej niż wody, gorącego garnka i cierpliwości.

Wzywając wszystkich Turystów!

Wiara ma trochę uczucia o Turcji, a jeszcze więcej o stanie indyków. Przeczytaj, dlaczego jest to jedyny powód, dla którego robi Turcję w ogóle na Święto Dziękczynienia.

Turcja jest brutto. Ale Turcja jest od Boga.

Przyprawy z indyka

Ponieważ indyk został przyprawiony przed pieczeniem, doprawiamy zapasy po jego ugotowaniu. Kilka łodyg ziół, takich jak pietruszka lub tymianek, jest miłym dodatkiem do bulionu podczas gotowania, podobnie jak ziarna pieprzu, ale są to wyłącznie fakultatywne.

Korzystanie z zapasów z Turcji

Zacznijmy oczywiście od oczywistości: Zrób zupę! Gdy już się napijesz, spróbuj zapasu w pysznym risotto lub duszonych warzywach w tym złocistym eliksiru.


Jak zrobić zapasy z Turcji

Sprawia około 2 kwarty

Czego potrzebujesz

Składniki

 • 1

  gotowane tuszki z indyka (około 4 funty), mięso głównie usunięte i kości podzielone na duże kawałki

 • 2

  duża cebula, poćwiartowana

 • 4

  łodygi selera, posiekane

 • 4

  duża marchew, obrana i posiekana

 • 1 łyżeczka

  całe czarne pieprzu

 • Kilka pędów świeżej pietruszki lub tymianku (opcjonalnie)

 • Sprzęt
 • Duży stockpot

 • Wielka miska

 • Sitko o drobnych oczkach

 • Szczypce

Instrukcje

 1. Wypełnij pulę: Połącz indyka, cebulę, selera i marchewkę w dużej donicy. Dodaj tyle wody, aby pokryć, około 1 galona.

 2. Doprowadzić do wrzenia: Doprowadzić do wrzenia na średnim ogniu.

 3. Dusić: Gdy zagotujesz, zmniejsz ciepło, aby utrzymać gotowanie. Dusić, aż zmniejszy się o połowę, od 3 do 3 1/2 godziny.

 4. Odcedzić: Ustaw dużą siatkę na dużej misce. Użyj szczypiec, aby przenieść duże kości i warzywa z garnka na sitko. Gdy pozostaną tylko małe kawałki, wlać zaprawę przez sitko do miski. Jeśli chcesz mieć czystsze, bardziej przejrzyste zapasy, wyczyść filtr siatkowy, wyłóż go za pomocą filtra do kawy lub gazy i odcedź zapasy ponownie do innej miski lub wyczyść garnek.

 5. Schłódź i przechowuj zapasy: Jeśli nie używasz od razu, podziel towar na kilka małych słoików lub pojemników do przechowywania. Ostudzić całkowicie, następnie przykryć i przechowywać w lodówce do 1 tygodnia lub zamrozić do 3 miesięcy.

Uwagi do przepisów

Przechowywanie: Surowiec z indyka można przechowywać w lodówce do 1 tygodnia lub zamrozić do 3 miesięcy.