Z grubsza pokroić wszystkie warzywa: Zmyć wszelkie widoczne zabrudzenia z warzyw i podać im szorstki kotlet. Nie musisz ich nawet obrać, chyba że naprawdę chcesz. (Niektórzy nawet opowiadają się za pozostawianiem skór cebulowych!) Rzucaj wszystkie warzywa w garnek wystarczająco duży, aby je pomieścić oraz kilka dodatkowych cali wody. “Src =” https://atmedia.imgix.net/0b2845eec064e120e58386f1127ef4267eeb9177?w= 160 & h = 160 i dopasowanie = przycięcie “>

Gotuj przez godzinę lub dłużej: To nie jest nauka ścisła, ale jedna godzina to na ogół wystarczająco dużo czasu, aby napełniać wodę dobrocią warzyw. Jeśli chcesz zdjąć go z upału trochę wcześniej lub nie dostać się do niego, dopóki trochę później, będzie dobrze. Od czasu do czasu rozkręcaj warzywa “. Src =” https://atmedia.imgix.net/a5af94dd0742ddc3aab844069c6e54b54f34ab1b?w=160&h=160&fit=crop “>

Najlepsze warzywa do warzyw

Tworząc podstawowy surowiec warzywny, chcesz warzywa o neutralnych, ale pikantnych smakach. Niektóre przepisy zalecają dodanie czosnku i innych mocnych przypraw, ale jeśli nie wiemy, w jaki sposób będziemy używać bulionu, wolimy dodawać tego rodzaju przyprawy, kiedy faktycznie przygotowujemy danie. Z tego samego powodu nie dodajemy soli do masy. Cebula, marchew, seler i grzyby są idealnymi warzywami startowymi do przechowywania, ale możesz wymienić je na por, pomidory lub pasternak.

Oszczędzanie warzyw na rosół

W naszej zamrażarce przechowujemy dużą zamykaną torebkę, w której możemy rzucać warzywami i kończynami: warzywa, które zwiędły poza oszczędzaniem, zielone części z porów, okrawki z marchwi, i tak dalej. Po napełnieniu worka używamy zawartości do zrobienia bulionu.

Warzywa, których należy unikać podczas robienia zapasów warzyw

Wydaje się, że jest inaczej, ale nie wszystkie warzywa są przeznaczone na zapasy warzyw. Warzywa skrobiowe, takie jak ziemniaki i rzepa, będą wytwarzały gumowaty, mętny surowiec warzywny. Buraki pokonują ich aromatyczne odpowiedniki. Zucchini i zieloną fasolę stają się gorzkie, gdy powoli gotuje się na wolnym ogniu tak długo, jak długo potrzeba na zrobienie tego stada.

Proste aktualizacje dla lepszego zapasów warzywnych

Podczas gdy bulion warzywny jest podstawowym budulcem kuchni, nie musi być nudny. Rozważ dodanie resztek parmezanu do warzyw. Kombu jest potężnym dodatkiem, głównie ze względu na jego pogrubienie i umami.

Dwa sposoby na zwiększenie smaku bulionu to pieczenie warzyw wcześniej lub pozostawienie ich (poczuj mięknięcie i uwolnienie ich płynów) przez kilka minut nad ciepłem przed dodaniem wody.


Jak zrobić zapas warzyw

Czego potrzebujesz

Składniki

 • 1 do 2

  cebule

 • 2 do 3

  marchew

 • 3 do 4

  łodygi selera

 • 4 do 5 gałązki

  świeży tymianek

 • 1

  liść laurowy

 • 1

  mała pietruszka

 • 1 łyżeczka

  całe ziarna pieprzu

 • Opcjonalne dodatki: por (szczególnie zielone części), koper włoski, pomidory, grzyby, łodygi grzybów, pasternak

 • Sprzęt
 • Ostry nóż

 • Puli

 • Filtr

 • Filtry z gazy lub kawy (do wyciskania)

 • Pojemniki do przechowywania

Instrukcje

 1. Zbierz trochę warzyw i ziół: Cebula, marchew i seler sprawiają, że zapasy mają świetny smak bazowy i można je zaokrąglić za pomocą innych warzyw wymienionych powyżej. Możesz również zrobić zapasy za pomocą dowolnej ilości warzyw, które masz przy sobie, ale dobrze jest mieć z grubsza równą porcję, aby uzyskane produkty miały zrównoważony smak.

 2. Z grubsza pokroić wszystkie warzywa: Zmyć wszelkie widoczne zabrudzenia z warzyw i podać im szorstki kotlet. Nie musisz ich nawet obrać, chyba że naprawdę chcesz. (Niektórzy nawet opowiadają się za pozostawianiem skór cebulowych!) Rzucaj wszystkie warzywa w garnek wystarczająco duży, aby je pomieścić oraz kilka dodatkowych cali wody.

 3. Przykryj wodą i gotuj: Przykryj warzywa wystarczającą ilością wody, aby móc je łatwo zamieszać w garnku. Mniej wody oznacza, że ​​twoje zapasy będą bardziej skoncentrowane; więcej wody tworzy lżejszy zapas. Ustaw garnek na średnio-wysoką temperaturę i doprowadzaj do stanu tuż po zagotowaniu. Gdy zaczniesz dostrzegać bulgotanie wokół krawędzi garnka i kilka kłaczków pary na powierzchni, zmniejsz temperaturę do średnio niskiej.

 4. Gotuj przez jedną godzinę lub więcej: Nie jest to nauka ścisła, ale jedna godzina to na ogół wystarczająco dużo czasu, aby napełniać wodę dobrocią warzyw. Jeśli chcesz zdjąć go z upału trochę wcześniej lub nie dostać się do niego, dopóki trochę później, będzie dobrze. Od czasu do czasu rozkręcaj warzywa.

 5. Szczep i sklep: Zdejmij garnek z pieca i usuń wszystkie warzywa za pomocą łyżki. Umieść sitko na dużej misce i wyrównaj je sitem do sera lub filtrami do kawy. Wlać zapas. Podziel wsad na pojemniki do przechowywania, ostudź całkowicie, a następnie zamroź.

Uwagi do przepisów

Przechowywanie: Przechowuj to zapasy w hermetycznym pojemniku w lodówce nawet przez tydzień. Zablokuj na maksymalnie 3 miesiące.

Ten post został zaktualizowany – pierwszy opublikowany w styczniu 2011.

(Zdjęcia: Emma Christensen)