Niedawno kupiłem dużo mej cytryny z drzewa mojego sąsiada. Mogę tylko wypić tyle lemoniady, zjeść tyle cytrynowych placków i zrobić tyle marmolady! Postanowiłem więc zrobić zachowane cytryny i było to absurdalnie łatwe. Teraz mam kilka słoików z konserwowanymi cytrynami, które mogę wykorzystać w przepisach na Bliskim Wschodzie.

Czego potrzebujesz

Składniki
8 do 10 cytryn (użyłem Meyera, ale możesz użyć dowolnej regularnej cytryny)
Sól koszerna

Sprzęt
1 słoik z szerokim otworem o wielkości kwartału z pokrywką

Instrukcje

1. Sterylizować słoik we wrzącej wodzie przez 15 minut.

2. Szoruj cytryny pod bieżącą wodą ze sztywną szczotką, aby usunąć wszelkie zabrudzenia i zanieczyszczenia.

3. Odetnij koniec łodygi i koniec końców każdej cytryny. Zaczynając od jednego końca, pociąć cytryny na pół wzdłuż, ale zatrzymaj się około 1/2 cala zanim dojdziesz do dna. Powtórz cięcie prostopadle, aby wyciąć każdą cytrynę wzdłuż w kształcie litery “X”, ale nie do końca; powinny być nadal przymocowane na dole, około 1/2 cala.

4. Obficie posyp solą po wewnętrznej i zewnętrznej stronie cytryn. Trzymaj je otwarte palcami i naprawdę weź sól w nich.

5. Dodaj około 2 łyżek soli na dno sterylizowanego słoika. Umieść każdą cytrynę w słoiku, naciskając je i ściskając, aby uwolnić soki. Napełnij słoik, ale zostaw około 3/4 cala nad głową. Cytryny powinny być całkowicie zanurzone w soku. Jeśli nie możesz uzyskać wystarczającej ilości soku, usuń cytrynowy klin lub sok z cytryny i dodaj go do słoika. Dodaj jeszcze 2 łyżki soli na górę. Uszczelnij słoik.

6. Pozostaw słoik w temperaturze pokojowej na 2 do 3 dni. Każdego dnia obróć go do góry nogami i potrząśnij nim, aby rozprowadzić sól i płyny.

7. Włóż słoik do lodówki i odwróć go do góry nogami co drugi dzień.

8. Cytryny będą gotowe za trzy tygodnie, kiedy skórki zmiękną. Podczas używania dokładnie opłucz cytrynę w wodzie, aby usunąć nadmiar soli. Odrzuć nasiona.

9. Będą przechowywane w lodówce przez sześć miesięcy.

Dodatkowe uwagi:
Możesz dodać przyprawy takie jak laski cynamonu, liście laurowe, nasiona kolendry, goździki, ziarna pieprzu, suszone chile i strąki kardamonu.

Związane z:
Ingredient Spotlight: Zachowane cytryny
Przepis: Zachowane cytryny z kardamonem
Sezonowe Spotlight: Meyer Cytryny
Przepis: Fettuccine z konserwowaną cytryną i pieczonym czosnkiem


Potrzebujesz więcej inteligentnych samouczków, aby załatwiać sprawy w domu?

Zobacz więcej Jak pisać posty

Szukamy również wspaniałych przykładów twojej domowej inteligencji!

Prześlij swoje własne tutoriale lub pomysły tutaj!

(Zdjęcia: Kathryn Hill)