Grzanki to nasza sałatka kryptonitowa. Odkrywamy, że czekamy na nawet najbardziej nijaką sałatkę, jeśli wiemy, że są w niej zaangażowane grzanki. Szczęśliwie dla nas, zrobienie szybkiej porcji jednej porcji chrupiących, czosnkowych grzanek wymaga jedynie opiekacza i trzech minut naszego czasu.

Zwykłem przygotowywać dużą porcję grzanek, które trwały przez cały tydzień, opierując podarte kawałki resztek chleba w piecu i przechowując je w hermetycznym pojemniku. To oczywiście wciąż działa dobrze, ale uważam, że lubię wygodę i gwarancję świeżości ich wykonania w tosterze. Bez blach do pieczenia! Bez kłopotów!

Podoba mi się również, że mogę kontrolować poziom chrupkości, gdy robię grzanki w tosterze. Często grzam chleb bardziej delikatnie, tak że pozostaje pośrodku, a potem łzy (zamiast pokroić) na kawałki na sałatkę. To ta mała różnorodność sprawia, że ​​interesuję się moją codzienną sałatką!

Grzanki czosnkowe

1 kawałek grubo pokrojonego chleba na sałatkę
1 ząbek czosnku

Zmień toster na najniższą wartość. Wzmacniaj chleb kilka razy, aż plasterki będą suche, chrupkie i złote. Ponieważ wszystkie tostery nie są sobie równe, odwróć i obróć chleb pomiędzy toastings, tak aby plasterki były równomiernie grzane.

Podczas gdy toast jest jeszcze ciepły, rozetrzyj go po obu stronach ząbkiem czosnku. Czosnek zostanie wchłonięty w ciepły chleb. Rub raz na lekki aromat czosnkowy lub kilka razy dla głębokiej czosnkowatej dobroci (zwykle używać około 1/3 – 1/2 ząbków czosnku na tosty). Użyj ząbkowanego noża, aby pokroić tosty na grzanki o rozmiarach i wrzuć je do sałatki.

Jeśli chcesz grzanki z grzankami, posmaruj ciepłym tostem odrobiną oliwy z oliwek i posyp obie strony ziołami prowansalskimi po pocieranie czosnkiem (lub zamiast czosnku).

Czy w ten sposób robisz grzanki? Jaka jest twoja ulubiona metoda?

Związane z: Way Beyond Ranch: 15 świeżych pomysłów na sos sałatkowy

(Zdjęcia: Emma Christensen)