Czy najtrudniejsza część robienia ciasta pojawia się na końcu, kiedy myślisz, że skończysz? Ciasto wyjęto z pieca, schłodzono i zmrożono – ale jak to w odpowiedni sposób zakończyć? Dla tych z nas, którzy mają kciuki i nie mają dyplomu szkoły cukierniczej, jest to ostatnia wzniesiona góra. Jeśli nie chcesz dekorować sztucznym kolorowym lukrem lub cukierkami, to jest to tym trudniejsze.

Południowi piekarze mają małą sztuczkę, którą chciałbym cię nauczyć – cudowną, naturalną dekorację klasycznego koliberu, ale taką, która może również zająć się tak wieloma innymi rzeczami, od cupcakes po koktajle. Oto jak zrobić suszone kwiaty ananasa – najsłodszy sposób na dekorowanie ciasta.

(Image credit: Lauren Volo)

Suszone kwiaty ananasa to piękna sztuczka z piekarni, którą można łatwo odtworzyć w domu za pomocą ciepłego piekarnika i kilku urządzeń. Ten dodatek przybiera słodki ananas do chrupiącego, żucia, słodkiego, cierpkiego, następnego poziomu dekoracji.

Suszone kwiaty ananasa: trzy kroki

Kwiaty ananasa są jadalnym dodatkiem, ale smakują tak dobrze, jak wyglądają. Cienkie krawędzie chrupią lekko w piekarniku, podczas gdy środek staje się ciągliwy, a słodka tarta z ananasa koncentruje się na cukierkowej konsystencji..

Jak więc zrobić suszone kwiaty ananasa, a nie tylko zwykłe wysuszone plastry ananasa? Są trzy kroki.

 1. Cienko pokrój ananas.
 2. Piekarnik – wysuszyć, a nie odwodnić.
 3. Kształtuj kwiaty, podczas gdy plasterki ananasa są jeszcze ciepłe z piekarnika.

(Image credit: Lauren Volo)

Użyj świeżego ananasa i pokrój go cienko: Nie ulegaj pokusie zakupu wstępnie wyciętego ananasa ze sklepu spożywczego (potrzebujesz nienaruszonego rdzenia ananasa) lub puszkowanego ananasa do robienia kwiatów ananasa. Konserwowany ananas ma za dużo cukru i nie wyschnie, aby uzyskać taką samą, giętką konsystencję. Chwyć świeży ananas i pokrój go cienko.

Kwiaty ananasa są suszone w piecu: Zamiast odwadniania plasterków ananasa, aby były ciągliwe i giętkie, użyj suchego piekarnika, aby odprowadzić wilgoć. Piec będzie niski i wolny, a ananas wyschnie przez dwie godziny.

(Image credit: Lauren Volo)

Schładzalnik do chłodzenia chłodzi plasterki szybciej: Świeży ananas da od 24 do 30 plastrów, za dużo, aby zmieścić się na jednej blaszce lub stojaku chłodzącym, więc wzywamy do układania kilku stojaków chłodzących za pomocą piłek z folii aluminiowej jako pionów. Regały chłodnicze umożliwiają ciepłe powietrze w piecu dookoła kwiatów i suszą je szybciej.

(Image credit: Lauren Volo)

Kształtuj kwiaty, gdy są jeszcze ciepłe: Gdy plasterki ananasa są wysuszone, ale nadal są ciepłe, chcesz je uformować w kwiaty. Będą one naturalnie zwinięte trochę w piekarniku i mogą być piękne, takie jakie są, lub możesz je drapać na dnie szklanej lub muffinowej blachy, aby uzyskać bardziej przypominający kubek kształt.

Przechowuj je w hermetycznym pojemniku: Te kwiaty ananasa mają tendencję do stania się dyskietkami, jeśli zostawiają je zbyt długo, więc niech będą w dniu, w którym planujesz je wykorzystać, lub przechowuj je w hermetycznym pojemniku przez maksymalnie dwa dni.

Możesz użyć swoich kwiatów ananasa do przyozdobienia dowolnej ilości deserów lub koktajli. Używamy ich do dekoracji naszego klasycznego ciasta z kolibra.

Obierz i cienko pokrój ananas: Umieść ananasa na boku na desce do krojenia i odetnij górę i dół. Ustaw ananas w pozycji pionowej. Poruszanie się po ananasie, odcinanie skórki w paski. Pokrój na tyle głęboko, aby usunąć “oczy”, ale zachowaj jak najwięcej ciała. Kiedy skończysz, odetnij wszelkie oczy lub kawałki skórki, które mogłeś przegapić. Cienko pokrój ananas w poprzek na 1/8 cala grubości rund.
“src =” https://atmedia.imgix.net/413cdf622dd1d7b466f7b7f7198f4c1521cec9e5?w=160&h=160&fit=crop “>

Przenieś plasterki ananasa do stojaków do suszenia: Połóż plasterki ananasa w jednej warstwie na 2 do 3 przewodowych stojakach chłodzących, upewniając się, że nie dotykają. Układaj stojaki na krawędziowej blachy do pieczenia, używając kuleczek jako przekładek w każdym rogu między stojakami. “Src =” https://atmedia.imgix.net/1abd5b72e1fa6bbeb2dde96a2e3263ae9cbdabca?w=160&h=160&fit=crop “>

Kształtuj kwiaty: Gdy plastry są jeszcze ciepłe, zawiń je na grzbiet puszki muffinowej lub szklanki, aby uzyskać kształt kubka i całkowicie wystygnąć.
“src =” https://atmedia.imgix.net/71daaefec66288abe9d73c3fd430b70c7c1ec60b?w=160&h=160&fit=crop “>

Jak zrobić suszone kwiaty ananasa

Zawiera około 24 kwiatów ananasa

Czego potrzebujesz

Składniki

 • 1

  duży ananas

 • Sprzęt
 • Nóż szefa kuchni

 • Papierowe ręczniki

 • 2 do 3

  stojaki do chłodzenia przewodów

 • Folia aluminiowa

 • Rimmed blachy do pieczenia

 • Muffin cyny lub szkła

Instrukcje

 1. Ustaw piekarnik do wyschnięcia: Ułóż półkę w najniższej części piekarnika, usuń wszystkie pozostałe stojaki i podgrzej do 200 ° F lub jej najniższego ustawienia. Wykonaj 12 piłek z folii aluminiowej, każdy o wielkości piłki do golfa i lekko spłaszcz.

 2. Obierz i cienko pokrój ananas: Umieść ananasa na boku na desce do krojenia i odetnij górę i dół. Ustaw ananas w pozycji pionowej. Poruszając się po ananasie, odcinasz skórkę w paski. Pokrój na tyle głęboko, aby usunąć “oczy”, ale zachowaj jak najwięcej ciała. Kiedy skończysz, odetnij wszelkie oczy lub kawałki skórki, które mogłeś przegapić. Cienko pokrój ananas w poprzek na 1/8 cala grubości rund.

 3. Osusz plastry ananasa na ręcznikach papierowych: Ułóż plasterki ananasa w jednej warstwie na ręcznikach papierowych i osusz je dodatkowymi ręcznikami papierowymi.

 4. Przenieś plasterki ananasa do stojaków do suszenia: Połóż plasterki ananasa w jednej warstwie na 2 do 3 przewodowych stojakach chłodzących, upewniając się, że nie dotykają. Układać półki na krawędziowej blachy do pieczenia, używając kulki foliowe jako przekładki w każdym rogu między stojakami.

 5. Osusz ananas: Przenieś całe ustawienie do piekarnika. Suszyć, aż plasterki wyschną, ale nadal giętkie, 2 do 3 godzin.

 6. Kształtuj kwiaty: Gdy plastry są jeszcze ciepłe, zawiń je na grzbiet puszki muffinowej lub szklanki, aby uzyskać kształt kubka i całkowicie wystygnąć.

Uwagi do przepisów

Przechowywanie: Te kwiaty ananasa mają tendencję do stania się dyskietkami, jeśli zostawiają je zbyt długo, więc niech będą dniem, w którym planujesz je wykorzystać, lub przechowuj je w hermetycznym pojemniku przez okres do 2 dni.