Pie skorupa może ugryźć nawet najbardziej pewnego piekarza. Następnie, gdy dodasz wymóg bezglutenowy, sprawy szybko stają się przytłaczające. Na szczęście, dzięki odpowiedniej mieszance z mąką i kilku prostym technikom, szybko opanujesz ciasto, które będzie zarówno smaczne, jak i łatwe do zrobienia..

(Image credit: Lauren Volo)

Najlepsza mąka i skrobia na bezglutenową pasztecik

Chociaż na rynku jest mieszanka mieszanek mączek bezglutenowych i mieszanek z pietruszki, zalecam stosowanie mieszanki mąki z prosa i skrobi z tapioki. Bezglutenowe mieszanki mąki i mieszanki różnią się znacznie w zależności od marki. Kiedy mieszasz mąkę, otrzymujesz te same wyniki raz za razem. Dodatkowo można dostosować miks do swoich potrzeb.

Kluczowe składniki w tej mieszance mąki z ciasta pierogowego

 • Maka jaglana nadaje skórze delikatny smak i kremowy żółty kolor, dzięki czemu skorupa jest smaczna i piękna. Jeśli nie możesz znaleźć mąki z prosa, wymień ją na taką samą ilość mąki z brązowego ryżu.
 • Skrobia z tapioki zwiększa elastyczność ciasta. Bez glutenu, aby utrzymać wszystko razem, skorupa pieczywa bezglutenowego ma tendencję do pękania po zrolowaniu. Skrobia z tapioki tworzy elastyczne ciasto, które ma sprężynę podobną do tej zawierającej gluten.
 • Guma ksantanowa pomaga utrzymać skorupę razem. Przez długi czas robiłem bezglutenową ciasto bez gumy ksantanowej. Skórka była bardzo trudna do rozwinięcia. Następnie dodałem gumę ksantanową do przepisu i wszystko się zmieniło. Skórka rozwinęła się pięknie i nie złamała się ani nie pękła, kiedy przeniosłem ją z lady do patelni.

(Image credit: Lauren Volo)

Tłuszcz

Najistotniejszym krokiem przy robieniu ciasta jest cięcie zimnego tłuszczu do mąki. Kiedy to robisz, mąka pokrywa tłuszcz i tworzy małe kieszenie tłuszczu w całym cieście. Podczas pieczenia te kieszenie tłuszczu wydzielają parę i pozostawiają puste miejsce. Te małe przestrzenie tworzą skorupę.

The Best Fat for Gluten-Free Pie Crust

Od masła do stałego skracania warzyw do smalcu, piekarze pasjonują się tym, który tłuszcz najlepiej smakuje w cieście. Oto jedna rzecz: nie ma właściwej odpowiedzi. Najlepszy tłuszcz do użycia zależy od tego, jaki rodzaj kosza na ciasto preferujesz.

 • masło tworzy aromatyczną skórkę o chrupkiej, chrupkiej teksturze.
 • Skracanie sprawia, że ​​jest to najbardziej kruche ciasto i łatwo się toczy, ponieważ skracanie, w przeciwieństwie do masła, nie kruszy się, gdy jest zimno. Z drugiej strony, skórki skórki mają tendencję do braku smaku. To nie zawsze jest zła rzecz. Jeśli chcesz, aby smak Twojego nadzienia stał się na pierwszym planie, wybierz skórkę na bazie skórki.
 • Smalec wytworzy również łuszczącą się skorupę. To doskonały wybór dla piekarzy, którzy muszą unikać zarówno produktów mlecznych, jak i soi. Pamiętaj, aby używać smalcu liścia w celu uzyskania najlepszych rezultatów i smaku.
 • Mieszanie tłuszczu z masłem jest kombinacją, która daje ci skorupę o wspaniałym smaku i łuszczącej się konsystencji.

Praca z tłuszczem w mące

Jeśli tłuszcz jest zbyt ciepły po zmieszaniu ciasta, tłuszcz całkowicie miesza się z ciastem, prawie jak przy robieniu ciasta ciasteczkowego. Kiedy tłuszcz w pełni wchodzi w mąkę, skorupa piecze się gęsta i krucha, zamiast światła i łuszcząca się. Po zmierzeniu mąki i tłuszczu, schłodź je razem z misą i wodą przez co najmniej 30 minut. Ten krok zapewnia, że ​​tłuszcz pozostaje zimny podczas mieszania ciasta. Zimny ​​tłuszcz = łuszcząca się skorupa.

Więc w jaki sposób wkładasz tłuszcz do ciasta bez podgrzewania? Masz dwie możliwości.

 • Ręcznie: Użyj noża do ciasta lub dwóch noży do pokrojenia zimnego tłuszczu do ciasta. Na początku może się wydawać, że kawałki masła lub tłuszczu nie przydadzą się do ciasta. Oni będą; to zajmuje tylko kilka minut. Chcesz małe kawałki masła lub tłuszczu, nie większy niż rozmiar zielonego groszku, w całym cieście.
 • Robot kuchenny: Robot kuchenny szybko wykonuje cięcie tłuszczu na mąkę. Umieść suche składniki w misce procesora żywności i kilka razy spróbuj połączyć. Następnie dodaj zimny tłuszcz. Pulsuj w ciągu dwóch do czterech sekund, aż nie pozostaną duże kawałki tłuszczu. Podobnie jak przy cięciu tłuszczu ręcznie, nie chcesz żadnych kawałków tłuszczu większych niż rozmiar grochu rozsypującego ciasto.

(Image credit: Lauren Volo)

Dodawanie płynnego do bezglutenowego kruchego ciasta

Trudno powiedzieć, ile wody potrzeba na ciasto, dopóki się go nie miesza. To może być frustrujące. Nieznaczne różnice w mączce i tłuszczu bezglutenowym wpłyną na ilość wody, którą będziesz używać. Jednorazowo możesz potrzebować sześciu łyżek wody i innym razem, nawet przy dokładnie tej samej recepturze, możesz użyć siedmiu lub ośmiu łyżek stołowych.

Praca w misce do mieszania

Po pokrojeniu tłuszczu w mąkę, przenieś ciasto do dużej miski do mieszania przed dodaniem wody. Ten dodatkowy krok jest ważny. Łatwo jest dodać zbyt dużo wody do bezglutenowego ciasta na ciasto przy użyciu procesora żywności. Bezglutenowe ciasto nie zbiera się w taki sam sposób jak ciasto pszenne. Kiedy tworzy się kulka, zwykle dodaje się za dużo wody, a zbyt dużo wody powoduje ciężką, twardą skorupę. Wmieszaj wodę drewnianą łyżką lub gumową szpatułką.

Co za dużo?

Po dodaniu wody, chcesz, żeby ciasto trzymało się razem, gdy zostało ściśnięte. Proponuję zacząć od dodania sześciu łyżek wody. Jeśli ciasto wygląda na suche lub jeśli na dnie miski przylega sucha mąka, dodaj jeszcze jedną łyżkę stołową, aż ciasto będzie się trzymało razem.

Test squish: Mimo że stworzyłem niezliczoną ilość kulek, ciągle testuję ciasto, aby upewnić się, że dodałem wystarczającą ilość wody. Uszczypnęłam kawałek ciasta i wcisnęłam go w kulkę. Potem zgniotam go między palcami. Szukam ciasta do spłaszczenia, bez pękania.

Po wymieszaniu ciasta należy go schłodzić przez co najmniej 30 minut. Nawet przy ostrożnym manipulowaniu masło i tłuszcz stają się ciepłe podczas mieszania. Odpoczynek w lodówce chłodzi tłuszcz i pozwala na wchłonięcie wody przez ciasto, co ułatwia zwijanie skorupy.

(Image credit: Lauren Volo)

Rolling Bezglutenowe ciasto na ciasto

Bez glutenu, aby trzymać wszystko razem, skorupa z pieczywa bezglutenowego może być trochę trudna do wprowadzenia. Jest o wiele bardziej delikatny i podatny na pękanie niż ciasto pszenne. Postępuj zgodnie z tymi dwiema zasadami, aby wprowadzić ciasto bezglutenowe.

 • Pozwól, aby ciasto trochę się rozgrzało. Po tych wszystkich rozmowach o zachowaniu składników na zimno, ta rada brzmi po prostu źle. A jednak, gdy z lodówki wychodzi skórka, masło jest zimne i kruche. Pozostawienie skorupy do umiarkowanego ogrzania (około 10 minut w kuchni o temperaturze 70 ° F) znacznie ułatwia rozwałkowanie skorupy bez jej rozrywania i pękania. Jeśli robisz skórki na bazie skórki, możesz pominąć ten krok, ponieważ skrócenie nie kruszy się, gdy jest zimno tak samo, jak masło.
 • Rozwałkuj ciasto między dwoma kawałkami papieru pergaminowego. Zamiast obracać ciasto bezpośrednio na blacie, rozwałkuj je pomiędzy dwiema mąką (upewnij się, że to bezglutenowe) kawałki papieru pergaminowego. Nie mogę podkreślić, o ile jest to łatwiejsze niż próba przeniesienia kawałka ciasta bezglutenowego z blatu do talerza.

Po przewróceniu i włożeniu ciasta do talerza, schłodzić ciasto w lodówce przez około 20 minut podczas wstępnego podgrzewania piekarnika. To dusi tłuszcz, który rozgrzeje się podczas walcowania i zwiększy łuszczenie się skorupy.

Blind Baking Gluten-Free Pie Crust

Niektóre przepisy na ciasto wymagają “zaślepienia” skorupy. Termin ten oznacza po prostu wstępne pieczenie skórki. Ślepe pieczenie skórki zapobiega jej rozmoknięciu; nie jest to krok, który chcesz pominąć.

 1. Rozgrzej piekarnik do 400 ° F.
 2. Wciśnij kawałek folii aluminiowej do talerza, bezpośrednio pokrywając spód i boki skorupy. (Przyciąć folię aluminiową na około 16 cali.) Niech nadmiar folii wystaje prosto z miski; nie wkładaj go pod patelnię.
 3. Napełnij patelnię suchą fasolą. Ciężary kulek są zbyt ciężkie, aby uzyskać skorupę bezglutenową i pozostawiają małe wgłębienia na całym dnie i bokach skorupy.
 4. Piec przez 15 minut. To ustawia skorupę. W tym momencie nie zostanie całkowicie upieczony.
 5. Zdejmij patelnię z piekarnika i wyjmij folię i fasolę ze skorupy.
 6. Zmniejsz temperaturę piekarnika do 375 ° F: Dla częściowo upieczonej skorupy, piec do momentu, aż krawędzie skorupy zaczną świecić jasno-brązowo, około 5 do 8 minut. Dla w pełni wypieczonej skorupy, piec, aż skorupa będzie złotobrązowa, około 15 minut.

Mrożone ciasto bezglutenowe

Ciasto na ciasto zawiesza się bardzo dobrze. Po wymieszaniu, jeśli nie jesteś gotowy na upieczenie ciasta, podziel ciasto na pół i wklep je w dwie płaskie, okrągłe dyski. Zawinąć szczelnie plastikową folią, a następnie włożyć ciasto do torebki z zamkiem błyskawicznym.

Kiedy będziesz gotowy do pieczenia, wyjmij ciasto z zamrażarki i pozwól mu rozmrozić przez noc w lodówce. Ciasto na ciasto utrzymuje się przez około trzy miesiące w zamrażarce. Po trzech miesiącach ma tendencję do wysychania, co sprawia, że ​​ciasto jest ciężko pracować.

Wytnij tłuszcz: Dodaj masło lub kawałki tłuszczu. Impuls w krótkich seriach (około 3 sekundy każdy), dopóki nie pozostanie duży kawałek masła. Mieszanina powinna wyglądać grubo, z kawałkami tłuszczu nie większymi niż groch. “Src =” https://atmedia.imgix.net/dd9103145b3a4f2ddac0a84203d21801142bde99?w=160&h=160&fit=crop “>

Chłodzić ciasto: Pył powierzchnia robocza z białą mąką ryżową. Podzielić ciasto na pół i poklepać każdą połowę na dysk. Owiń każdy krążek plastikową folią i chill przez 2 godziny. “Src =” https://atmedia.imgix.net/f780268e95d74d92181ca5229bce400e4a99738f?w=160&h=160&fit=crop “>

Rozłóż ciasto między pergaminem: Umieść 13 x 18-calowy kawałek pergaminowego papieru na powierzchni roboczej i lekko kurz z białą mąką ryżową. Połóż kawałek ciasta na środku pergaminu i posyp trochę mąki. Przykryj ciasto drugim kawałkiem papieru pergaminowego. “Src =” https://atmedia.imgix.net/846c05134a0a9ed4939b101bde4e47ddd5bc6d71?w=160&h=160&fit=crop “>

Linia talerzyka: Usuń górny kawałek pergaminu z ciasta. Odwrócić ciasto na środek ciasta. Wsuń dłoń między dolny arkusz papieru pergaminowego i swój licznik. Drugą rękę mocno połóż z tyłu talerza. Jednym szybkim ruchem obróć ciasto i talerz. Delikatnie wciśnij ciasto w krawędzie płytki, a następnie powoli zdejmij górny kawałek pergaminu. “Src =” https://atmedia.imgix.net/89e434b3a02a23fe99bba3e9727ac0cab32626b6?w=160&h=160&fit=crop “>

Schłodzić skórki: Chłód skórki przez 15 minut przed pieczeniem. “Src =” https://atmedia.imgix.net/96a43cbb3daea3dde94f750d32e5bff77f7a391e?w=160&h=160&fit=crop “>


Jak zrobić skorupę bezglutenową

Sprawia, że ​​2 kule ciasto

Czego potrzebujesz

Składniki

 • 2 1/2 kubki

  Maka jaglana

 • 1/2 Puchar

  skrobia z tapioki

 • 1 łyżka

  cukier granulowany

 • 1 1/2 łyżeczki do herbaty

  guma ksantanowa

 • 1/2 łyżeczka

  w porządku sól

 • 1 Puchar

  (8 uncji) niesolonego masła, tłuszczu lub smalcu liściastego, schłodzić i pokroić na 16 kawałków

 • 6 do 8 łyżka stołowa

  zimna woda, podzielona

 • Biała mąka ryżowa do walcowania

 • Sprzęt
 • Miska do mieszania

 • Drewniana łyżka

 • Robot kuchenny

 • Przecinak do ciastek

 • Śmigać

 • Miarki

 • Pomiar łyżki

Instrukcje

Instrukcje dla robotów żywnościowych:

 1. Wymieszaj suche składniki: Połączyć mąkę z prosa, skrobię z tapioki, cukier granulowany, gumę ksantanową i sól w misce procesora spożywczego z zamocowaniem ostrza. Puls kilka razy, aby połączyć.

 2. Wytnij tłuszcz: Dodaj masło lub kawałki tłuszczu. Impuls w krótkich seriach (około 3 sekundy każdy), dopóki nie pozostanie duży kawałek masła. Mieszanina powinna wyglądać grubo, z kawałkami tłuszczu nie większymi niż groch.

 3. Dodaj wodę ręcznie: Przenieś mieszaninę do dużej miski. Dodaj 6 łyżek wody. Mieszaj drewnianą łyżką, aż się po prostu zetnie. Jeśli ciasto wydaje się być suche, należy dodać 1 łyżkę wody na raz.

Mieszanie ręczne:

 1. Wymieszaj suche składniki: Wymieszaj mąkę z prosa, skrobię z tapioki, cukier granulowany, gumę ksantanową i sól razem w dużej misce.

 2. Wytnij tłuszcz: Pokrój tłuszcz w foremce do ciasta, dopóki nie pozostanie duży kawałek masła. Mieszanina powinna wyglądać grubo, z kawałkami masła nie większymi niż groch.

 3. Dodaj wodę ręcznie: Dodaj 6 łyżek wody. Mieszaj drewnianą łyżką, aż się po prostu zetnie. Jeśli ciasto wydaje się być suche, należy dodać 1 łyżkę wody na raz.

Toczenie skorupy:

 1. Chłodzić ciasto: Pył powierzchnia robocza z białą mąką ryżową. Podzielić ciasto na pół i poklepać każdą połowę na dysk. Owinąć każdy z dysków plastikową folią i schłodzić przez 2 godziny.

 2. Doprowadzić skórki do temperatury pokojowej: Wyjmij ciasto z lodówki i odczekaj około 10 minut przed staczaniem.

 3. Rozłóż ciasto między pergaminem: Umieść kawałek pergaminowy o wymiarach 13×18 cali na powierzchni roboczej i lekko kurz z białą mąką ryżową. Połóż kawałek ciasta na środku pergaminu i posyp trochę mąki. Przykryj ciasto drugim kawałkiem papieru pergaminowego.

 4. Rozwałkuj ciasto: Rozwałkuj ciasto od środka do krawędzi, obracając ciasto o ćwierć obrotu po każdym zwoju. Dzięki temu ciasto jest okrągłe. Roluj skorupę około 2 cali większą niż dolna średnica garnka. (W przypadku 9-calowej miski na ciasto, wyrzuć na zewnątrz do 11-calowego koła, co pozwala na wystarczającą ilość ciasta do pokrycia boków patelni.)

 5. Linia talerzyka: Usuń górny kawałek pergaminu z ciasta. Odwrócić ciasto na środek ciasta. Wsuń dłoń między dolny arkusz papieru pergaminowego i swój licznik. Drugą rękę mocno połóż z tyłu talerza. Jednym szybkim ruchem obróć ciasto i talerz. Delikatnie wciśnij ciasto w krawędzie płytki, a następnie powoli zdejmij górną część pergaminu.

 6. Napraw i przycinaj ciasto: Napraw wszelkie pęknięcia. Jeśli jakakolwiek część ciasta pęknie lub zgnije, delikatnie naciśnij je z powrotem. Przyciąć brzegi skorupy. W razie potrzeby zaciśnij krawędzie widelcem. (Dotyczy to pieczywa z jedną skórką. W przypadku ciasta z podwójną skórką, patrz uwagi do przepisów poniżej.)

 7. Schłodzić skórki: Chłód skórki przez 15 minut przed pieczeniem.

Uwagi do przepisów

W przypadku ciast z podwójną skórką: Rozwałkuj ciasto na wierzchu, tak jak pokazano powyżej. Wypełnij ciasto. Obróć dolną skorupę między dwa kolejne kawałki pergaminu. Usuń górny kawałek pergaminu. Przesuń rękę pomiędzy dolną część pergaminu i licznik. Jednym szybkim ruchem przerzuć skorupę na placek. Użyj pergaminu, aby w razie potrzeby wyśrodkować skorupę. Delikatnie ściągnij kawałek pergaminu. Przyciąć nadmiar skórki z brzegów i złożyć górną skorupę pod spód. Zacisnąć krawędzie skorupy za pomocą widelca lub palców.