Lekka konsystencja, z powłoką z masła, soli i czosnku, to delikatne paluszki chlebowe, które pamiętasz od pierwszego razu, gdy poszedłeś do Ogrodu Oliwnego (a może nawet po raz ostatni). Te słynne paluszki chlebowe mają biały, puszysty środek i delikatną, delikatną skórkę. Miękkie i przyjazne dla dzieci, te z pewnością zostaną pożarte, gdy tylko wyjdą z pieca z powodu smaku masła i ziół. Oto, co sprawia, że ​​są tak pyszne i jak je osiągnąć w domu.

Co sprawia, że ​​paluszek z Olive Garden jest tak dobry?

Masło, co nie dziwi, jest kluczem do tego przepisu. Jego słodki i mleczny smak, zarówno w cieście, jak i roztopionym na pałkach chlebowych, zabiera przeciętny chlebek z dobrego do dobrego.

Granulowany czosnek jest również odpowiedzialny za sprawienie, by ten przepis smakował tak, jakby był świeży z restauracji. Czosnek w proszku jest inny niż granulowany czosnek i nie może być zastąpiony w tym przepisie. Superfinki proszek zbyt szybko się wchłania i staje się nieco gorzki. Granulowany czosnek przykleja się do roztopionego masła, a te małe perły czosnkowego smaku wybucha smakiem, gdy się ugryzie. Świeży czosnek, nawiasem mówiąc, też nie działa. Surowy czosnek jest wyjątkowo mocny i znokautuje smaczne bułeczki z języka. Ten przepis dotyczy zrównoważenia słodkich i delikatnych smaków, takich jak masło, z tłustym posmakiem i bitami z czosnku.

Te są najlepiej serwowane natychmiast. Będziesz chciał pożreć paluszki chlebowe, gdy są jeszcze chrupiące na zewnątrz, zanim wniknie masło.

(Źródło zdjęcia: Maria Midoes)

Wzbogacone ciasto sprawia, że ​​lekkie, puszyste paluszki chlebowe

Podczas gdy bagietki i ciasto do pizzy polegają na chudych ciastach z mąki, wody, drożdży i soli, delikatne paluszki wymagają wzbogaconego ciasta. Wzbogacanie może pochodzić z jaj lub cukru, ale tutaj polegamy na mleku i maśle, aby wykonać większość pracy. Oba te składniki hamują rozwój glutenu, tworząc bardziej delikatną skorupę i mniej żucia.

(Źródło zdjęcia: Maria Midoes)

Musisz się ugnieść

To ciasto do pieczenia chleba jest trochę bardziej potrzebna (kalambur przeznaczony) w dziale mieszania. Ze względu na dodatek masła i mleka ciasto powinno się ugniatać w mieszance stoiskowej przez siedem minut, aż stanie się giętkie i gładkie. Zapewni to dobry wzrost pałeczek i spełnienie ich szczytnych celów chlebowych. Mieszanie ręczne lub ręczne nie jest zalecane dla tego przepisu.

(Źródło zdjęcia: Maria Midoes)


Jak zrobić paluszki czosnkowe w stylu ogródka oliwnego

Wytwarza 24 (6- do 7-calowe) paluszki chlebowe

Czego potrzebujesz

Składniki

 • Do ciasta:
 • 1

  (1/4 uncji) pakiet aktywnych suchych drożdży (około 2 1/4 łyżeczki)

 • 2 łyżka stołowa

  (26 gramów) cukier granulowany

 • 1 1/3 kubki

  (325 gramów) mleko, w temperaturze pokojowej

 • 3 3/4 kubki

  (510 gramów) mąka chlebowa, podzielona, ​​plus więcej do pylenia

 • 3 łyżka stołowa

  (43 gramów) niesolonego masła, stopiony i schłodzony do około 90 ° F

 • 1 łyżeczka

  (6 gramów) drobna sól

 • Spray do gotowania

 • Do zalewania:
 • 1/2 kij

  (4 łyżki stołowe) niesolonego masła, topione

 • 2 łyżeczki do herbaty

  suszony czosnek granulowany

 • 2 łyżeczki do herbaty

  (8 gramów) koszerna sól

 • Sprzęt
 • Miarki i łyżki

 • Mikser stojący z hakiem do ciasta lub dużą misą do mieszania

 • Łopatka silikonowa

 • Wielka miska

 • Plastikowe opakowanie

 • 2

  blachy do pieczenia

 • Pergamin

 • Wałek do ciasta

 • Regał chłodniczy

 • Szczotka

Instrukcje

 1. Dowód drożdży: W misce miksera stojącego wyposażonego w haczyk na ciasto połączyć drożdże, cukier i mleko i mieszać z małą prędkością aż do rozpuszczenia drożdży, 10 sekund. Odstawić w mikserze, aż mieszanina będzie pienista, pienista i pachnie wyraźnie jak drożdże, od 3 do 4 minut.

 2. Zagnieść ciasto: Gdy mikser pracuje z małą prędkością, dodaj 1 szklankę mąki, masła i soli i wymieszaj, aby połączyć. Dodaj pozostałe 2 3/4 szklanki mąki i mieszaj ze średnią i małą prędkością aż do połączenia. Na początku ciasto będzie trochę lepkie, ale w miarę zagniatania będzie działać na tackę, a potem na miękką, jak ciasto na mąkę. Zwiększ prędkość do średniej i ugniataj, aż uzyskasz gładkość, od 5 do 7 minut.

 3. Niech powstanie ciasto: Przenieś ciasto do dużej miski. Przykryć folią i pozostawić w ciepłym miejscu, aż podwoi się objętość, około 1 1/2 godziny.

 4. Przygotuj się do pieczenia: Po wyrośnięciu ciasta ułóż 2 półki, aby podzielić piekarnik na trzecie i ogrzać do 400 ° F. Linia 2 blachy do pieczenia z papierem pergaminowym; odłożyć na bok.

 5. Zacznij kształtować ciasto: Lekko zmiksuj powierzchnię roboczą. Połóż na nim połowę ciasta i rozwałkuj na prostokąt o wymiarach 7 na 15 cali, który ma grubość 1 / 4- do 1/2 cala. Powtórz z pozostałym ciastem.

 6. Ułóż pałeczki chlebowe: Wytnij 1 prostokąt ciasta na 12 (7-calowe o 1 1/4 cala szerokości) paluszki chlebowe i umieść je na jednej z przygotowanych blach do pieczenia, od 1 do 1 1/4 cala od siebie. Zakryj luźno plastikową folią natłuszczoną. Przygotuj pozostałą połowę ciasta w ten sam sposób. Niech pałeczki chlebowe rosną przez 20 minut (30 jeśli chcesz pałeczki chlebowe trochę puffier).

 7. Upiec pałeczki chlebowe: Zdejmij plastikową folię i piecz obydwa arkusze przez 5 do 6 minut. Zamień arkusze między stojakami piekarnika i obracaj je od przodu do tyłu, aby zapewnić równomierne pieczenie. Kontynuuj pieczenie aż do uzyskania jasnobrązowego koloru, od 5 do 6 minut dłużej. Przenieś pałeczki chlebowe na stojak do chłodzenia drutu.

 8. Dodaj dodatki: Gdy jest jeszcze ciepło, posmaruj pałeczki chlebem masłem. Posyp sól i czosnek na pałeczki chlebowe i podawaj.

Uwagi do przepisów

Przechowywanie: Resztki paluszków chlebowych można przechowywać w hermetycznym pojemniku w temperaturze pokojowej przez maksymalnie 2 dni.