(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Każda domowa trufla czekoladowa to arcydzieło. Ta piękna powłoka pokryta słonymi orzechami lub odkurzająca powłoka z czekolady kryje w sobie chwile szczęścia w postaci kremowej, ciemnej czekolady z roztopionym w ustach. Coś tak wzniosłego powinno zająć wiele godzin pracy, prawda? Ledwie. Prawda jest taka, że ​​trufle są proste do wykonania. Nie potrzebujesz nawet kuchenki – tylko odrobina śmietanki i trochę dobrej jakości czekolady da ci odporne na trucizny trufle czekoladowe w domu. Oto jak to zrobić.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Czym są czekoladowe trufle?

Trufle to małe czekoladowe słodkości wykonane z ganache – mieszanki rozpuszczonej czekolady i rozgrzanej śmietany – schłodzone do twardej, zrolowanej i powleczonej czekoladą, kakao w proszku lub posiekanych orzechów. Budowanie tych przysmaków z klasycznego ganache oznacza, że ​​są one łatwe do zrobienia, więc możesz mieć trufle pod ręką do dawania prezentów lub jako deser po obiedzie.

Czytaj więcej: Jak zrobić Chocolate Ganache na dowolny deser

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Dla Twojej informacji

 • Znać stosunek: Ten przepis sprawia, że ​​ganache używa proporcji 2: 1 czekolady do śmietany. Zalecamy ważenie składników w celu uzyskania najlepszych wyników.
 • Szukaj dobrej czekolady: Szukaj wysokiej jakości czekolady w zakresie od 60 do 70%. Unikaj wiórów lub prętów, które mogą mieć utwardzacze.
 • Używaj bitej śmietany lub gęstej śmietanki: Ciężka śmietana jest czasami opisywana jako krem ​​do ubijania lub ciężka śmietana do ubijania. Istnieje niewielka, ale wyraźna różnica między nimi (krem śmietankowy mający od 30 do 35% tłuszczu mleka, a ciężka śmietana stanowi 36% tłuszczu mleka). Można go użyć do robienia trufli.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Przewodnik po trufli krok po kroku

 • Drobno posiekaj czekoladę. Ząbkowany nóż ułatwi to, a drobno siekająca czekolada pomoże szybciej i równomierniej stopić.
 • Rozgrzej śmietankę w kuchence mikrofalowej. Zawsze można podgrzać śmietanę na kuchence, ale kilka minut w kuchence mikrofalowej spowoduje, że śmietana będzie wystarczająco gorąca, aby stopić czekoladę.
 • Przykryj czekoladę kremem. Wlej gorącą śmietanę na posiekaną czekoladę i zamieszaj, aby połączyć, a następnie pozwól kremowi na rozpuszczenie czekolady, a otrzymasz patelnię do schłodzenia ganache..
 • Ostudzić ganache czekolady przed zgarnięciem i przetoczeniem. Gdy czekolada się rozpuści, wymieszaj mieszankę ganache, aż uzyska gładką i błyszczącą masę. Następnie wlej ganache do płytkiej patelni, aby schłodzić w lodówce. Możesz zgarnąć ganache w rundy wielkości łyżki stołowej po około 30 minutach. Pracuj z rękawiczkami, aby ułatwić czyszczenie.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman)

Przechowywanie i podawanie czekoladowych trufli

Pozostawione bez ozdób, czekoladowe trufle są pyszne, ale za punkty bonusowe, tocz trufle w proszku kakaowym, orzechach lub posypkach. Możesz również zanurzyć gotowe trufle w hartowanej czekoladzie. Przechowuj trufle w lodówce do dwóch tygodni i doprowadzaj je do temperatury pokojowej w celu podania.

Drobno posiekaj czekoladę. Drobno posiekaj czekoladę – ząbkowany nóż zrobi to szybko i sprawnie. Przenieś czekoladę do średniej miski. “Src =” https://atmedia.imgix.net/9a251aace4c5701b95f0b959d607d8da0d36140a?w=160&h=160&fit=crop “>

Przykryj czekoladę w śmietanie, aby się stopić. Wlej gorącą śmietanę na posiekaną czekoladę i odstaw na 5 minut. “Src =” https://atmedia.imgix.net/7b5603d66e6722ac47b9888aa0f52f94f12d0976?w=160&h=160&fit=crop “>

Wlać ganache do płytkiej patelni i przechowywać w lodówce przez 30 minut. Wlać ganache do płytkiej patelni lub naczynia do pieczenia, na przykład do naczynia do pieczenia o wymiarach 8×8 cali. Przechowywać w lodówce do stanu stabilnego, około 30 minut. “Src =” https://atmedia.imgix.net/36d6833ac775981d0eb87fc39886ec4a2a535e3b?w=160&h=160&fit=crop “>

Posmakuj trufli. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wylaj powłoki na małe naczynia lub miski. Zanurz i zwiń trufle w powłokach. “Src =” https://atmedia.imgix.net/43737c8857fbcc089f8ddc383ebf0fb986f53a5e?w=160&h=160&fit=crop “>

Jak zrobić czekoladowe trufle odporne na awarie: najłatwiejsza, najprostsza metoda

Sprawia, że ​​trufle 12 (1 uncji)

Czego potrzebujesz

Składniki

 • 8 uncje

  60% czekolady

 • 1/2 Puchar

  ciężki krem

 • Do powlekania: Holenderski kakao w proszku, czekolada posypana, drobno posiekane orzechy laskowe lub rozpuszczona czekolada

 • Sprzęt
 • Ząbkowany nóż

 • Deska do krojenia

 • Miarka

 • Miska do mieszania

 • 8×8-calowa miska do pieczenia

 • Mała miarka

 • Małe miski do powlekania

Instrukcje

 1. Drobno posiekaj czekoladę. Drobno posiekaj czekoladę – ząbkowany nóż zrobi to szybko i sprawnie. Przenieś czekoladę do średniej miski.

 2. Rozgrzej śmietankę. Mikrofalowa śmietanka na wysokiej do gorącej, ale nie wrzącej, 30 sekund do 1 minuty. Ewentualnie podgrzej śmietanę na małym ogniu w małym rondlu do gotowania na parze.

 3. Przykryj czekoladę w śmietanie, aby się stopić. Wlać gorący krem ​​na posiekaną czekoladę i odstawić na 5 minut.

 4. Trzepaczka aż będzie gładka. Ubij śmietanę i czekoladę, aż będą gładkie i błyszczące.

 5. Wlać ganache do płytkiej patelni i przechowywać w lodówce przez 30 minut. Wlać ganache do płytkiej patelni lub naczynia do pieczenia, na przykład do naczynia do pieczenia o wymiarach 8×8 cali. Przechowywać w lodówce do stanu stałego, około 30 minut.

 6. Nabierz i zwiń trufle. Użyj łyżki stołowej lub małej foremki do ciasteczek do porcjowania ganache do 1 uncji porcji (około 2 łyżki). Rozłóż kulki między rękawiczkami, aż będą gładkie i umieść je na talerzu. Przechowywać w lodówce przez kilka minut podczas przygotowywania powłok.

 7. Posmakuj trufli. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wylaj powłoki na małe naczynia lub miski. Zanurz i zwiń trufle w powłokach.

 8. Przechowywanie i podawanie trufli. Te trufle najlepiej zachowują się w lodówce. Wyjmij z lodówki około 30 minut przed podaniem.

Uwagi do przepisów

Przechowywanie: Trufle można przechowywać w lodówce przez okres do 2 miesięcy.