(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman | Kitchn)

Marynata jest jak polisa ubezpieczeniowa za grillowany stek – nie tylko prosta marynata doda smaku, ale także pomoże chronić wołowinę przed rozgotowaniem. Marynaty wypadły z mody z rozwojem solanek i ścierek, ale jest powód, dla którego twoja mama zawsze miała w lodówce torbę marynowania mięsa: pracują i są pyszne.

Marynowanie stek wymaga tylko kilku specjalnych względów – takich jak kawałki steku marynowane na grilla i odpowiedni stosunek składników do smaku i łatwego gotowania. Wszystkie twoje wysiłki zostaną nagrodzone delikatnym, soczystym kawałkiem wołowiny, które wyeliminuje zgadywanie z grillowanych steków.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman | Kitchn)

Jaka jest najlepsza marynowana stekowa?

Wszyscy chcemy, aby nasz grillowany stek był pocałowany płomieniem z różowym, soczystym środkiem, więc ostateczna marynata z stekem powinna nam pomóc w osiągnięciu tych celów. Dobrze jest też wydawać pieniądze na świetny stek i być niesmacznym, jeśli chodzi o składniki marynaty. Ostateczna marynata powinna dobrze zamarznąć i być skuteczna w ciągu godziny lub nocy. Ta marynata działa również na różne steki.

Czytaj więcej: The Great Marinade Debate: In Favourite of / Marinating Steak

Najlepszy stek na marynaty

Podczas gdy skutki marynat są często dyskutowane, wszyscy możemy się zgodzić, że najlepsze steki, takie jak T-bone i stek z paskami, najlepiej solono, zasypywano i gotowano do temperatury. Wszystkie inne steki korzystają z marynaty, aby pomóc w smaku i delikatności. Ta marynata jest idealna do steków z flanki, płaskowników i tri-tip. Mniejsze steki, takie jak spódnica i wieszak, działają dobrze, ale upewnij się, że podwoisz steki lub zredukujesz ilość marynaty do tego przepisu.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman | Kitchn)

Kluczowe składniki marynat

 • Tłuszcz: Możesz użyć prawie każdej oliwy do swojej marynaty, ale lubimy oliwę z oliwek za jej smak i jakość. Ma punkt dymu, który jest niższy niż awokado lub olej arachidowy, ale nadal zapobiega przywieraniu i dodaje smaku.
 • Kwas: Ocenia się, że ocet balsamiczny lub z czerwonego wina, a nawet sok z cytryny pomagają w zmiękczaniu twardych kawałków mięsa, ale co ważniejsze, ich ostry smak przeciwdziała zasoleniu dobrze doprawionego stku i bogatemu smakowi wytwarzanemu z grilla. Bonus: Naturalne cukry w occie karmelizują, tworząc naprawdę świetne znaki grillowe!
 • Sól: Co nie przynosi soli na imprezę? Odchodzi stek, wspomaga zatrzymywanie wilgoci i mięknie. Nie skąp go tutaj!
 • Wzmacniacze smaku: Jeśli wszystkie marynaty są w rzeczywistości wykonane z tych samych czterech składników, jest to jedyne miejsce, w którym Twoje produkty są wyjątkowe. Musztarda jest jednym z naszych wzmacniaczy smaku “go-to”, ponieważ zawiera dużo smaku w małym uderzeniu i każdy ma go w lodówce. Wypróbuj kilka zmiażdżonych ząbków czosnku i pozwól im też marynować. Masz trochę zielonej cebuli? Wrzuć je również.

(Źródło zdjęcia: Joe Lingeman | Kitchn)

Grillowanie i porcja stek marynowany

To, jak ugotujesz swój stek, będzie ostatecznie zależało od steku, który wybierzesz, ale większość steków, które chcesz marynować, również uwielbia być gotowane na gorąco i szybko. Co najważniejsze, upewnij się, że twój stek jest usuwany z marynaty i poklepany przed grilowaniem.

Potrzebujesz strony? 30+ boczne dania, które świetnie smakują z grillowanym stekiem

Marynuj stek przez 1 godzinę lub na noc. Dodaj stek do marynaty i zamknij torebkę. Umieść torbę w naczyniu do pieczenia lub obrzeżonej blasze do pieczenia. Przechowywać w lodówce co najmniej 1 godzinę lub na noc. “src =” https://atmedia.imgix.net/f5a8d78a5cf18e40f06dc37458c9c8a63e6f2a8f?w=160&h=160&fit=crop “>

Grilluj stek na wysokim i średnim ogniu. Podgrzej połowę grilla zewnętrznego, aby uzyskać wysokie, bezpośrednie ciepło. Podgrzać drugą połowę dla średniego, bezpośredniego ciepła. Umieść stek na dużym ogniu, aż do zarumienienia, polerowania i pojawią się znaczki grilla, około 2 minuty na stronę. Przenieś stek na średnie ognisko i kontynuuj grillowanie do pożądanej dojrzałości, od 3 do 5 minut dłużej na średnim (około 140 ° F). “Src =” https://atmedia.imgix.net/0da5b28f105248970146ce2c496a0865559ce143?w=160&h=160&fit=crop “>


Jak zrobić najlepszą marynatę dla przetargu z grilla stek

Serwuje 6

Czego potrzebujesz

Składniki

 • 1/2 Puchar

  Oliwa z oliwek

 • 1/3 Puchar

  ocet balsamiczny

 • 1 łyżka

  musztarda Dijon

 • 3 goździki

  czosnek, mielony

 • 1 łyżeczka

  Sól koszerna

 • 2 funty

  stek z flanki

 • Sprzęt
 • Miarki i łyżki

 • Torba z zamkiem błyskawicznym Gallon

 • Nóż szefa kuchni i deska do krojenia

Instrukcje

 1. Zrób marynatę. Umieść oliwę z oliwek, ocet balsamiczny, musztardę, czosnek i sól w galonowej torbie z zamkiem błyskawicznym. Uszczelnij i potrząśnij, aby połączyć.

 2. Marynować stek przez 1 godzinę lub na noc. Dodaj stek do marynaty i zamknij torebkę. Umieść torbę w naczyniu do pieczenia lub w oprawie blachy do pieczenia. Przechowywać w lodówce co najmniej 1 godzinę lub na noc.

 3. Przygotuj stek do grillowania. Usuń stek z marynaty i osusz. Odrzuć marynatę.

 4. Grilluj stek na wysokim i średnim ogniu. Podgrzej połowę grilla zewnętrznego, aby uzyskać wysokie, bezpośrednie ciepło. Podgrzać drugą połowę dla średniego, bezpośredniego ciepła. Umieść stek na dużym ogniu, aż do zarumienienia, polerowania i pojawią się znaczki grilla, około 2 minuty na stronę. Przenieś stek na średnie upały i kontynuuj grillowanie do pożądanej gęstości, od 3 do 5 minut dłużej na średnim (około 140 ° F).

Uwagi do przepisów

Przechowywanie: Resztki można przechowywać w lodówce w hermetycznym pojemniku do 4 dni.