Ciasto koliberowe smakuje jak może być dzieckiem miłości do chleba bananowego i ananasowego ciasta do góry nogami. W tym południowym klasyku banany i zmiażdżony ananas zwilżyć przyprawione ciasto słodzone brązowym cukrem i posypane pekanami, i wtedy całość ciasta pokryta jest idealnie lukrem serowym i ozdobiona kwiatami ananasa. Brzmi skomplikowanie, ale jest tak naprawdę jednym z tych doskonałych codziennych ciast – takich, które nie wymagają miksera, nie mogą być zmieszane, pozostają wilgotne i delikatne przez kilka dni.

Możesz zrobić to ze spiżarni i zszywek na lodówkę na co dzień lub ubierać na uroczystości. Oto jak zrobić klasyczny tort z kolibra.

(Image credit: Lauren Volo)

W kolibrowym cieście nie ma kolibrów

Ciasto bierze swoją nazwę od słodyczy ciasta, o którym podobno przyciągają kolibry wyłącznie aromatem. Ciasto to ma również jamajskie korzenie – gdzie nazywał się Doktor Bird Cake – i zostało przywiezione do Stanów Zjednoczonych dzięki promocjom turystycznym w latach sześćdziesiątych. Przepis został rozsławiony przez panią L H Wiggin, kiedy jej przepis został opublikowany w 1978 roku Południowe życie magazyn, chociaż wariacje na temat tortu były pieczone na całym Południu wiele lat wcześniej.

(Image credit: Lauren Volo)

Co sprawia, że ​​to klasyczny tort koliber?

Mashed banany przejrzałych, ananas w puszkach (sok i wszystko inne), a także maślany, chrupiące pekan są podstawowymi składnikami klasycznego ciasta koliber. Cukier brązowy i pachnący cynamon są uznawane za potwierdzenie reputacji słodkości i aromatu ciasta, a także ukłon w stronę jego miejsca pochodzenia.

Pozłocenie lilii to bez wątpienia lukratywny lukrowany ser, który nadaje gęstwemu ciastu jeszcze więcej wilgoci i wyrównuje słodycz ciasta z charakterystyczną nutą.

Ten przepis został mi przekazany przez babcię mojego męża, urodzoną i wychowaną w Północnej Karolinie. Nie mam wątpliwości, że MawMaw Betty obcięła i zastosowała oryginalny przepis i zaadaptowała go jako swoją. Ten przepis wymaga nieco więcej cukru niż oryginalnego i mniej oleju. Od tego czasu zamieniłem połowę białego cukru na brązowy cukier, tworząc ciasto o lekko brązowawej barwie i bardziej złożonej słodyczy.

Istnieją przepisy na ciasto z kolibry, które wymagają stoiska lub miksera ręcznego, ale uważam, że te narzędzia są sprzeczne z pokornymi początkami tortu, więc ten klasyk jest mieszany ręcznie. Oryginalny Południowe życie Ciasto wezwało do upieczenia ciasta w trzech warstwach, ale jak mało z nas trzyma w naszych kuchniach trzy patelnie, to ciasto wymaga tylko dwóch.

Szybka porcja banana: Możesz szybko zmiękczyć banany, piecząc je w piekarniku o temperaturze 300 ° C przez 30 do 40 minut, aż poczerniałe i delikatne.

Czytaj więcej: Dojrzewają banany w piecu na chleb bananowy z ostatniej chwili

(Image credit: Lauren Volo)

5 kluczowych punktów dla udanego ciasta koliber

 • Zapoznaj się z metodą mieszania: Ciasto koliber jest mieszane metodą muffinów, a nie metodą mieszania ciast jak szybki chlebowy chleb bananowy. Nie ma śmietanki z masłem i cukrem (ciasto używa oleju), a zamiast tego mokra mieszanka oleju, jajek, puree bananowego i ananasa składa się w mieszankę z mąką.
 • Nie mieszaj go: Ciasto koliber jest najlepsze, gdy porcja wilgotnych owoców jest prawie wyższa niż zawartość mąki. Dzięki wysokiej zawartości oleju i owoców, ciasto koliber jest prawie niemożliwe do przesycenia, ale opierają się pokruszeniu pałeczką statywem lub mikserem ręcznym i po prostu przynoszą razem mokre i suche. Pałkarz otrzyma więcej miksowania, gdy spniesz pekan.
 • Złóż pekan: Nie, nie możesz po prostu wrzucić orzechów razem z innymi składnikami. Składanie pekan do ciasta po zmieszaniu razem na mokro i na sucho zapobiega tworzeniu się kieszeni w orzechach i wokół nich, tworząc bardziej jednorodne ciasto i wilgotne ciasto.
 • Wiedz, że to ciasto wypieka na płasko: Placek koliber jest bardziej gęsty niż typowy biały tort i zazwyczaj piecze się bez garbu lub zaokrąglonego środka większości ciast. Powoduje to, że łatwo można natłuścić warstwy i mróz.
 • Musisz oszronić się lukrem z sera: Ładne kwiaty ananasa są opcjonalne, ale klasyczny tort z kolibry wymaga doskonałego kremowego sera. Pomiń kwiaty na korzyść prażonych i siekanych pekan, jeśli chcesz.

Wymieszaj suche składniki: W dużej misce zmiksuj mąkę, cukier, brązowy cukier, cynamon, sodę i sól; odłożyć na bok. “src =” https://atmedia.imgix.net/642dc750a1672c38fbf148769bd0bf515d43edb1?w=160&h=160&fit=crop “>

Połącz mokre składniki z suchym: Dodaj mokrą mieszaninę do mieszaniny mąki. Mieszaj aż do połączenia, upewniając się, aby zeskrobać dno miski, aby wyeliminować wszelkie kieszenie mąki, które mogą zostać zablokowane. “Src =” https://atmedia.imgix.net/33fd06184f154d113fdf40e7f5af80b672641eb0?w=160&h=160&fit=crop “>

Upiec ciasta: Podziel między przygotowane patelnie. Piec, dopóki ciastka nie odciągną od krawędzi patelni, od 35 do 40 minut. “Src =” https://atmedia.imgix.net/d3af20c863ae5fc92eb9c71f4eed718d40becf80?w=160&h=160&fit=crop “>

Frost the cake: Połóż odrobinę szronu na talerzu ciasta lub tekturowym krążku. Umieść 1 warstwę schłodzonego ciasta na wierzchu na talerzu lub kółku ciasta. Dollop około 1/3 lukru na środku tego ciasta. Użyj przesuniętej łopatki, aby rozłożyć ją na równą warstwę. Na wierzchu z drugą warstwą ciasta, tym razem do góry dnem. Przykryj górę i boki całego ciasta pozostałym lukrem. Udekoruj górę suszonymi kwiatami ananasa. Przechowuj ciasto w lodówce co najmniej 30 minut przed krojeniem i serwowaniem. “Src =” https://atmedia.imgix.net/44c79d20e722ed252053ddff2680f833d222282f?w=160&h=160&fit=crop “>


Jak zrobić klasyczny tort koliber

Sprawia, że ​​od 10 do 12 porcji

Czego potrzebujesz

Składniki

 • Spray do gotowania

 • 3 kubki

  mąka uniwersalna

 • 1 Puchar

  cukier granulowany

 • 1 Puchar

  zapakowany ciemny brąz cukier

 • 1 łyżeczka

  mielony cynamon

 • 1 łyżeczka

  proszek do pieczenia

 • 1/2 łyżeczka

  Sól

 • 3

  duże jajka, lekko pobity

 • 3/4 Puchar

  canola lub inny neutralny olej

 • 1 łyżeczka

  ekstrakt waniliowy

 • 1

  (8 uncji) może zmiażdżyć ananas i jego soki

 • 2 kubki

  przetarty dojrzały banan (z około 4 bananów)

 • 1 Puchar

  posiekane orzechy pekan

 • 1 partia

  Idealne mrożenie sera kremowego

 • 1 partia

  Suszone Kwiaty Ananasa

 • Sprzęt
 • Miarki i łyżki

 • Pergamin

 • 2

  (9-calowe) okrągłe patelnie do ciast

 • Miski do mieszania

 • Śmigać

 • Szpatułka

Instrukcje

 1. Podgrzej piekarnik i przygotuj patelnie: Ułóż półkę na środku piekarnika i podgrzej do 350˚F. Posmarować 2 (9-calowe) okrągłe patelnie tortowe za pomocą sprayu do gotowania i wyrównać dolne partie rundą pergaminu.

 2. Wymieszaj suche składniki: W dużej misce zmiksuj mąkę, cukier, brązowy cukier, cynamon, sodę i sól; odłożyć na bok.

 3. Wymieszaj jajka, olej i owoce: Umieść jajka, olej, wanilię, ananas i soki, a banany w średniej misce. Wymieszaj drewnianą łyżką lub szpatułką, aż dobrze połączą. Pewne grudki są oczekiwane i mile widziane.

 4. Połącz mokre składniki z suchym: Dodaj mokrą mieszaninę do mieszaniny mąki. Mieszaj do momentu połączenia, upewniając się, że zeskrobujesz dno miseczki, aby wyeliminować wszelkie kieszenie mąki, które mogłyby się zablokować.

 5. Złóż pekan: Dodaj pekan i delikatnie złóż w cieście.

 6. Upiec ciasta: Podziel między przygotowane patelnie. Piec, aż ciastka odciągną się od brzegów garnka, od 35 do 40 minut.

 7. Ostudzić ciastka: Chłodzić placki na patelniach na stojaku chłodzącym do drutu przez 10 minut. Wyrzuć ciastka z patelni na stojak z drutu. Ostudzić całkowicie przed mrożeniem.

 8. Frost the cake: Połóż odrobinę szronu na talerzu ciasta lub tekturowym krążku. Umieść 1 warstwę schłodzonego ciasta na wierzchu na talerzu lub kółku ciasta. Dollop około 1/3 lukru na środku tego ciasta. Użyj przesuniętej łopatki, aby rozłożyć ją na równą warstwę. Na wierzchu z drugą warstwą ciasta, tym razem do góry dnem. Przykryj górę i boki całego ciasta pozostałym lukrem. Udekoruj górę suszonymi kwiatami ananasa. Przechowywać w lodówce ciasto co najmniej 30 minut przed krojeniem i serwowaniem.

Uwagi do przepisów

Wykonaj z wyprzedzeniem: Ciasta mogą być pieczone, chłodzone i przechowywane szczelnie opakowane w lodówce do 3 dni przed montażem.

Przechowywanie: W piekarniku przechowywać zmrożone ciasto, lekko przykryte plastikową folią, przez 5 dni.