Gorąca czekolada jest luksusem zimnej pogody – ciepłą, aksamitnie gładką mieszanką bogatej śmietany i ciemnej czekolady, która pełni podwójną rolę jako napój i deser. W przeciwieństwie do słodszego kuzyna, gorącego kakao, gorąca czekolada jest gęsta, z równowagą słodyczy i goryczy, którą może dać tylko ciemna czekolada. Ten domowy posiłek wymaga tylko kilku składników i kilku minut na płycie kuchennej, aby ogrzać zimny wieczór.

(Image credit: Lauren Volo)

Jaka jest różnica między gorącym kakao i gorącą czekoladą?

Gorące kakao i gorąca czekolada są gorącymi napojami przygotowywanymi z mleka i aromatyzowanymi czekoladą, więc co sprawia, że ​​te dwa napoje wyraźnie się różnią? Odpowiedzią jest, nie dziwi, czekolada. Gorącą czekoladę należy sporządzić z czekoladą i odrobiną kakao w proszku, a kakao można wyprodukować w całości z kakao w proszku. Niektóre gorące przepisy na kakao wymagają zarówno kakao, jak i posiekanej czekolady. Gorąca czekolada jest zwykle bogatsza, parzona z pełnego mleka o grubej, prawie zanurzonej konsystencji. Kakao jest zwykle słodsze, przyciągające zarówno młodych, jak i młodych.

Czytaj więcej: Jaka jest różnica między gorącym kakao i gorącą czekoladą?

Najlepsza czekolada na gorącą czekoladę

W przypadku tego przepisu na gorącą czekoladę będziesz potrzebować ciemnej czekolady o smaku batonika. Biorąc pod uwagę niewielką ilość czekolady i jej wpływ na smak gorącej czekolady, powinieneś kupić najlepszą czekoladę, jaką możesz. Szukaj ciemnej czekolady w 60% lub więcej.

Czytaj więcej: Ten jeden składnik da Ci najlepszą gorącą czekoladę w historii!

(Image credit: Lauren Volo)

Najlepsze nabiał na gorącą czekoladę

Jedną z różnic pomiędzy gorącą czekoladą a gorącym kakao jest mleczarnia. Gorąca czekolada powinna być grubsza i bogatsza, więc niektóre przepisy sięgają nawet połowy półtusz lub ciężkiej śmietany. Poniższy przepis wymaga mleka pełnego, które będzie znacznie pogrubione przez ciemną czekoladę. Jeśli unikasz mleczarstwa, mleko kokosowe w puszkach jest wspaniałą alternatywą dla mleka pełnego. Inne mleczne napoje mleczne są zbyt cienkie jak na tę gorącą czekoladę, ale można je również wykorzystać w mieszance 50-50 z konserwowanym mlekiem kokosowym, aby zmniejszyć smak kokosa. Naszym ulubionym było dwie filiżanki mleka migdałowego z dwiema szklankami puszkowanego mleka kokosowego.

Dodaj mleko: Dodaj mleko i postaw rondel na średnim ogniu. “Src =” https://atmedia.imgix.net/a383e1b9fd814c824b6dddf83461a1d35977b533?w=160&h=160&fit=crop “>

Dodaj wanilię i sól: Dodaj wanilię i sól. “Src =” https://atmedia.imgix.net/4298b1250b7d481e185ac9108c1b29d1ecedea28?w=160&h=160&fit=crop “>


Jak zrobić gorącą czekoladę

Sprawia, że ​​4 porcje

Czego potrzebujesz

Składniki

 • 5 uncje

  gorzka czekolada, drobno posiekana

 • 2 łyżka stołowa

  kakao w proszku

 • 2 łyżka stołowa

  pakowany brązowy cukier

 • 1 kwarta

  (4 filiżanki) pełnego mleka

 • 1 łyżeczka

  ekstrakt waniliowy

 • Szczypta soli

 • Bita śmietana lub kakao w proszku do serwowania (opcjonalnie)

 • Sprzęt
 • Nóż szefa kuchni

 • Deska do krojenia

 • Miarki i łyżki

 • Garnek o pojemności 2 kwarta lub rondel

 • Śmigać

Instrukcje

 1. Połącz czekoladę, kakao i brązowy cukier: Wymieszaj czekoladę, kakao w proszku i cukier w małym rondlu. Pomaga to zerwać wszelkie grudki kakao lub cukru.

 2. Dodaj mleko: Dodaj mleko i postaw rondel na średnim ogniu.

 3. Gotuj na wolnym ogniu: Doprowadzić do duszenia, od czasu do czasu mieszając, aż będzie gorąca i gładka, około 5 minut.

 4. Dodaj wanilię i sól: Dodaj wanilię i sól.

 5. Obsługiwać: Podawaj z bitą śmietaną i kurzem kakao, jeśli chcesz.

Uwagi do przepisów

Przechowywanie: Przechowuj resztki w hermetycznym pojemniku w lodówce. Rozgrzej delikatnie na małym ogniu.