Ciasto czekoladowe łączy się tak łatwo, że jest to zwykłe ciasto, ale jego smak i konsystencja – ten zwarty, ciasny miękisz jedyny w swoim rodzaju do ciasta na funty – oraz głęboki czekoladowy smak sprawiają, że czujesz się jak przyjemny, wyjątkowy poczęstunek. To naprawdę uosobienie “jest łatwiejsze niż się wydaje”. Kawałek tego maślanego, czekoladowego ciasta jest uroczy jak na deser na noc, ale jest też świetny jak na zimne mleko z kieliszkiem zimnego mleka lub przekąską po szkole dla szczęśliwych dzieci.

(Image credit: Lauren Volo)

Oddanie czekolady w ciasto czekoladowe

To kakao, a nie czekolada, nadają temu ciastu dekadencyjny smak, co oznacza, że ​​można go szybko upiec przy pomocy spiżarni, ilekroć trafi cię ochota. A jeśli chodzi o kakao, ten przepis naprawdę pokazuje, że wszystkie łagodne kakao przetworzone w Holandii mogą zrobić. Sprawia, że ​​ciasto to jest duszne i wyjątkowo ciemne i zapewnia, że ​​wszelkie goryczki zostają zmiękczone. Kakao jest wspomagane przez trzech graczy wspierających: kawę, sól i wanilię. Kawa dodaje głębi kakao, sól podkreśla słodycz, a wanilia nadaje kakao i sprawia, że ​​smakuje bardziej jak kremowa czekolada.

Substitute Like a Pro

Ten przepis pozwala na kilka substytucji składników.

 • Śmietankę można pominąć, a maślankę lub jogurt można zastąpić.
 • Możesz urozmaicić to ciasto, aby smakował dokładnie tak, jak ci się podoba. Po prostu dodaj do łyżki 1/2 łyżeczki zmielonego cynamonu, zmielonego kardamonu, czarnego pieprzu, skórki z cytryny lub skórki pomarańczowej, a następnie wyciąg waniliowy.

Czujesz wanilię? Jak zrobić klasyczny placek z kwaśną śmietaną

(Image credit: Lauren Volo)

Ciasta Funtowe są zbudowane na końcu

Ciasto funtowe to kuchenne konie robocze. Są rewelacyjne w dniu, w którym są robione, ale smakują jeszcze lepiej następnego dnia, a jeszcze lepiej w trzeci dzień. Bardzo dobrze zamrażają. Upiecz, ostudzić, na razie opuść ganache i owiń go plastikiem, a następnie folią, i będzie trzymany, zamarznięty, nawet przez miesiąc. Można go podawać pod mikroskopijną glazurą z czekolady lub po prostu kroić i opiekać.

Pound Cakes to najstarsze nowoczesne ciasta

Ciasto faszerowane było najprawdopodobniej najwcześniejszym ciastem bez drożdży, pojawiającym się już w XVII wieku, zwykle wysadzanym kandyzowanymi owocami i orzechami oraz moczone w winach i trunkach. Kluczowym elementem – i imiennikiem tortu – były jego cztery składniki: masło, cukier, mąka i jajka, wszystkie ważące jeden kilogram. W XX wieku wprowadzono wypieki do wypieków, które stały się powszechnym składnikiem ciast wielkopiecowych, w konsekwencji znacznie lżejszych; nie zawierały już równych proporcji składników, ale zachowały swoją unikalną teksturę i grubość.

Wymieszaj suche składniki: Przesiej lub odcedź mąkę, kakao, proszek do pieczenia i sól przez sitko z drobnej siatki na kartkę papieru pergaminowego lub do miski; odłożyć na bok. “src =” https://atmedia.imgix.net/630006f21ddbd4cf4b9df2126b872730aaaa6ed8?w=160&h=160&fit=crop “>

Zgarnij miskę i zakończ mieszanie: Zatrzymać mikser i zeskrobać boki i spód miski gumową szpatułką. Pokonaj na średniej prędkości, aby uzyskać jaśniejszy kolor, jasny karmelowy brąz i bardzo puszysty, od 3 do 4 minut więcej. “Src =” https://atmedia.imgix.net/d43699736b92677383f3b0f849aee745b00eaf95?w=160&h=160&fit=crop “>

Dodaj połowę mąki: Dodaj połowę mieszanki mąki i uderzaj z małą prędkością aż do całkowitego połączenia. Zatrzymaj mikser i zeskrob ponownie boki i spód miski. “Src =” https://atmedia.imgix.net/29b66f5ccaa1ba9a428fbea41b07bc636354231f?w=160&h=160&fit=crop “>

Dodaj pozostałą mieszaninę mąki: Dodaj pozostałą mieszankę mąki i kakao i uderzaj z niską do średnio niskiej prędkością aż do połączenia. “Src =” https://atmedia.imgix.net/87873fe5988b57a72888f5e5f9e3deda7415cb20?w=160&h=160&fit=crop “>

Upiec ciasto: Umieść patelnię na blasze do pieczenia w piekarniku. Piec przez 30 minut. Obróć patelnię od przodu do tyłu i piecz się, aż tester włożony do środka wyjdzie czysty i ciasto zacznie odsuwać się od boku patelni, 25 do 35 minut dłużej. “Src =” https: // atmedia. imgix.net/88f40e7e3e5f075698ec353a588c8084ae40e35a?w=160&h=160&fit=crop “>

Jak zrobić ciasto czekoladowe

Sprawia, że ​​1 (9×5-calowy) bochenek; około 8 plasterków

Czego potrzebujesz

Składniki

 • Spray do gotowania

 • 1 1/3 kubki

  plus 2 łyżki mąki uniwersalnej

 • 1/2 Puchar

  Holenderski kakao w proszku

 • 3/4 łyżeczka

  proszek do pieczenia

 • 3/4 łyżeczka

  w porządku sól

 • 2 kije

  (8 uncji) niesolonego masła, w temperaturze pokojowej

 • 1/2 Puchar

  plus 1 łyżka ciemnego brązowego cukru

 • 1/2 Puchar

  plus 1 łyżka stołowa cukru

 • 2

  duże jajka

 • 2

  duże żółtka

 • 1/3 Puchar

  śmietana, maślanka lub jogurt naturalny

 • 1 łyżka

  zaparzane espresso (patrz notatka do przepisu)

 • 2 łyżeczki do herbaty

  ekstrakt waniliowy

 • Czekoladowy ganache (opcjonalnie)

 • Sprzęt
 • 9×5-calowy metalowy garnek

 • Przesiewacz lub sito o drobnych oczkach

 • Papier pergaminowy lub miska

 • Mikser stojący wyposażony w mieszadło łopatkowe lub elektryczny mikser ręczny i dużą miskę

 • Miękka silikonowa szpatułka

 • Rimmed blachy do pieczenia

 • Tester do ciast lub wykałaczka

 • Regał chłodniczy

 • Nóż do miażdżenia lub mała szpachelka offsetowa

Instrukcje

 1. Podgrzej piekarnik i przygotuj patelnię: Ułóż półkę na środku piekarnika, upewniając się, że nad nią nie ma szafek i podgrzej do 325 ° F. Pokryj metalową patelnię o wymiarach 9×5 cali proszkiem do pieczenia, odkurzaj mąką i wyciągnij nadmiar; odłożyć na bok.

 2. Wymieszaj suche składniki: Przesiać lub odcedzić mąkę, kakao, proszek do pieczenia i sól przez sitko z drobnej siatki na arkusz papieru pergaminowego lub do miski; odłożyć na bok.

 3. Rozpocznij mieszanie masła z cukrami: Umieść masło, brązowy cukier i cukier w misce miksera stojącego wyposażonego w uchwyt do wiosła. (Alternatywnie użyj elektrycznego miksera ręcznego i dużej miski). Mieszaj na małej i średniej prędkości, aż zacznie być puszyste, około 3 minuty.

 4. Zgarnij miskę i zakończ mieszanie: Zatrzymaj mikser i zeskrobuj boki i spód miski gumową szpatułką. Pokonaj na średnich obrotach, aby uzyskać jaśniejszy kolor, jasny karmelowy brąz i bardzo puszysty, od 3 do 4 minut więcej.

 5. Dodaj jajka: Ubij jajka i żółtka pojedynczo, mieszając po każdym dodaniu, aż do pełnego włączenia.

 6. Dodaj połowę mąki: Dodaj połowę mieszanki mąki i uderzaj z małą prędkością aż do całkowitego połączenia. Zatrzymaj mikser i zeskrob znowu boki i spód miski.

 7. Dodaj śmietanę, espresso i wanilię: Dodaj śmietanę, espresso i wanilię i ubij od niskiej do średniej prędkości, aż do pełnego włączenia.

 8. Dodaj pozostałą mieszankę mąki: Dodaj pozostałą mieszankę mąki i kakao i uderzaj od niskiej do średniej prędkości aż do połączenia.

 9. Przenieś na patelnię: Przenieś ciasto do przygotowanej patelni i rozprowadź na równą warstwę. Umieść patelnię na brzegowej blasze do pieczenia.

 10. Upiec ciasto: Umieść patelnię na blasze do pieczenia w piekarniku. Piec przez 30 minut. Obróć patelnię od przodu do tyłu i piecz się, aż tester włożony do środka wyjdzie czysty i ciasto zacznie odsuwać się od boków naczynia, od 25 do 35 minut więcej.

 11. Ostudzić ciasto: Połóż bochenek na stojaku z drutu i pozwól mu ostygnąć, aż ciasto nie będzie już ciepłe w dotyku, od 40 do 45 minut. Zdejmij patelnię z półki i umieść na niej stojak. Wciśnij stojak i wsuń drugą rękę pod spód patelni i mocno naciśnij. Odwróć stelaż i rondel razem. Zdejmij patelnię z ciasta, delikatnie stukaj, aby ją uwolnić, jeśli to konieczne. Delikatnie obróć ciasto tak, aby było prawe do góry i całkowicie wystygło na stojaku, około 30 minut więcej.

 12. Mróz z czekoladowym ganache: Zrób ganache. Po całkowitym schłodzeniu placka posypać około 3/4 szklanki na wierzch ciasta i wygładzić za pomocą przesuniętej łopatki tuż nad górą.

Uwagi do przepisów

Espresso zastępuje: Do zaparzonej kawy espresso można zastąpić zaparzoną kawę lub 1/2 łyżeczki espresso w proszku zmieszane z 1 łyżką gorącej wody.

Przechowywanie: Resztki mogą być owinięte szczelnie w folię i przechowywane w temperaturze pokojowej do 5 dni. Można je również owinąć folią, następnie folią i zamrozić do 1 miesiąca.