Wyobraź sobie lepszy smak masła bez dodawania czegokolwiek. Wyobraź sobie masło ugotowane powoli na małym ogniu, karmelizujące jego mleczne składniki nadają mu orzechową słodycz. Otrzymujesz to wszystko z brązowego masła.

Masło brązujące to raczej proste zadanie kuchenne, ale daje oszałamiające rezultaty. Więc weź kilka pałeczek z masłem i małym rondelkiem, a następnie zmodyfikujmy nasze ukochane masło na pachnące, orzechowe brązowe masło gotowe do użycia w partii szybkich i fantazyjnych ciastek cukrowych, sosu do makaronu lub eleganckiej kąpieli i pasty do smarowania pieczone warzywa.

(Image credit: Lauren Volo)

Dokonywanie brązowego masła

Brązowe masło jest dość proste do wykonania – powoli topi się masło na małym ogniu, aż się pieni, a mleczna biel staje się brązowa i opada na dno patelni. Dwie rzeczy dzieją się w tym procesie. Po pierwsze, woda w maśle gotuje się, koncentrując smak masła. Po drugie, karmelizuje mleko w proszku masła, doprawiając masło ich orzechowym bogactwem i przedłużając żywotność masła.

Ważne jest, aby użyć lekko zabarwionego garnka do przyrumienienia masła i mieć miskę do chłodzenia w pozycji stojącej. Wygląda na to, że masło trwa wiecznie, aby brązowieć, a następnie przejdzie od ideału do spalenia w kilka minut. Lekka doniczka pomoże ci mieć oko na rzeczy, podczas gdy miska szybko ostygnie i zatrzyma proces gotowania.

Czytaj więcej: 5 błędów, których należy unikać przy wytwarzaniu masła brązowego

Odcedzać lub nie obciążać?
Niektóre receptury brązowego masła wymagają odcedzenia drobin zmielonego mleka z masła przed przechowywaniem. Wolę pozostawić je na maśle, ponieważ uważam, że przechowywane masło jest bardziej aromatyczne. Jeśli twoje brązowe masło zostanie lekko spalone, odcedzenie może uratować masło. Napięte brązowe masło jest idealne, jeśli zamierzasz użyć brązowego masła do smażenia.

Jak korzystać z brązowego masła

Brązowe masło można wykorzystać w dowolnym miejscu, w którym używa się masła, w tym do smarowania tostów, do nakładania naleśników, robienia ciast, pieczenia warzyw, pieczenia ciasteczek, dodawania do gorących rumu z masłem, dodawania do większej ilości masła, przerabiania na sos do warzyw, jedzenia z łyżka, pieczenie chleba, robienie bułeczek cynamonowych, herbatniki, smażone warzywa, piekące steki i jajecznica, żeby wymienić tylko kilka.

Kilka naszych ulubionych receptur brązowego masła

 • Gorący rumowy koktajl z masłem
 • Pieczona Karpiel z brązowym masłem
 • Rosemary-Walnut Brown Butter Cookies
 • Makaron z brązowym masłem i smażoną szałwią
 • 3-składnikowy sos, który zmieni sposób gotowania podczas jesieni

Patrz uważnie: Gdy masło się rozpuści, zacznie się pienić. Kolor będzie przechodził od żółtawo-żółtej do złocistej opalenizny, a na koniec, aż po brązowo-brązową. “Src =” https://atmedia.imgix.net/a7d0b79a096c6d3887b89d4347ce00c6b5d0b0c9?w=160&h=160&fit=crop “>

Przechowywanie brązowego masła: Po ochłodzeniu w dotyku przenieś do szklanego słoika i przechowuj w temperaturze pokojowej przez 5 dni lub w lodówce do 2 tygodni. “Src =” https://atmedia.imgix.net/7d59bb08948b128c02f98707eb485c0d85be61f1?w=160&h=160&fit = przycinanie “>


Jak zrobić brązowe masło

Tworzy około 6 uncji brązowego masła

Czego potrzebujesz

Składniki

 • 2 kije

  (8 uncji) niesolonego masła, pokrojonego w jednolite kawałki

 • Sprzęt
 • Średni rondel lub patelnia

 • Misa odporna na ciepło

Instrukcje

 1. Stopić masło: Roztop masło w jasnym rondlu na średnim ogniu. Od czasu do czasu obracaj patelnię, aby mieć pewność, że masło gotuje się równomiernie.

 2. Patrz uważnie: Gdy masło się rozpuści, zacznie się pienić. Kolor będzie przechodził od cytrynowego do żółtobrązowego do ostatecznie brązowego.

 3. Usuń do miski żaroodpornej: Gdy poczujesz ten orzechowy aromat, a masło ma kolor grahamowych okruchów, zdejmij patelnię z ognia i przenieś brązowe masło do miski żaroodpornej.

 4. Przechowywanie brązowego masła: Po ochłodzeniu w dotyku przenieść do szklanego słoika i przechowywać w temperaturze pokojowej przez 5 dni lub w lodówce do 2 tygodni.

Uwagi do przepisów

Zamrażające brązowe masło: Brązowe masło można również zamrozić do 3 miesięcy w hermetycznym pojemniku.