(Źródło zdjęcia: Christine Han)

Jeśli brązowym ryżem jest twój nemezis, istnieje jedna metoda, według której zgodzisz się, że wygrywa: gotowanie brązowego ryżu w piekarniku. Jesteśmy tak przyzwyczajeni do gotowania ryżu na kuchence, co wiem, że przyklejenie go do pieca może brzmieć trochę dziwnie, ale przysięgam na tę metodę. To zajmuje trochę więcej czasu, ale możesz zrobić większą partię, a równomierne, stabilne ciepło piekarnika działa magicznie na upartych ziarnach brązowego ryżu. Oto co należy zrobić.

(Źródło zdjęcia: Christine Han)

Gotowanie ryżu w piekarniku

Ta metoda miała wielu mistrzów przez lata, od America’s Test Kitchen do Altona Browna i cieszę się, że mogę dodać moje nazwisko do listy. Brązowy ryż gotowany na kuchence doskonale nadaje się na przystawkę na noc lub burritos, ale kiedy naprawdę chcę puszystych, wyraźnych ziaren na coś takiego jak sałatka lub miska ryżu, zwracam się do piekarnika.

Piekarnik daje ryż równomiernie, równomiernie ogrzany ze wszystkich stron podczas gotowania, a folia owinięta jest przez pułapki do pieczenia we wszystkich parach. W połączeniu oznacza to, że ryż gotuje w tym samym tempie ze wszystkich stron, bez ryzyka przypalenia. Rzadko też zdarzało mi się nawijać gumowobrązowym ryżem tą metodą – pieczenie w piecu jest jak magia gotowania ryżu.

(Źródło zdjęcia: Christine Han)

Poprawianie klasyki

Nie ma tu zbyt wiele, aby poprawić podstawową technikę, ale jest jedna mała zmiana, którą zrobiłem w ciągu moich lat podążania tą metodą: Zamiast topienia masła z wodą, a następnie wylewania go na ryż, jak robi to Alton Brown, ja zamiast tego użyj oleju i po prostu zamieszaj go bezpośrednio w ryżu przed dodaniem wrzącej wody. To jedno, mniej brudne danie, a ja lubię, że wszystkie ziarna są równomiernie pokryte tłuszczem. (Jeśli wolisz masło, po prostu rozpuść go najpierw w kuchence mikrofalowej, a następnie zamieszaj w ryż).

Jeśli robisz swój ryż w naczyniu, które można podawać na kuchence, jak w holenderskim piekarniku, to również dobrze jest opiekać swój ryż w oleju przez kilka minut, zanim dodasz wodę i pieczenie. Daje ryżowi głębszy, bardziej przypieczony smak. Możesz również dodać posiekaną cebulę lub czosnek, aby było to bardziej pilawne.

Piec przez 1 godzinę: Ostrożnie przenieś naczynie do piekarnika i piecz przez 1 godzinę. “Src =” https://atmedia.imgix.net/8a4bfcee93000511b26aae06893554acca5ed15d?w=160&h=160&fit=crop “>


Jak zrobić brązowy ryż w piekarniku

Sprawia około 4 filiżanek

Czego potrzebujesz

Składniki

 • 1 1/2 kubki

  ryż średnioziarnisty lub długoziarnisty

 • 1 łyżka

  oliwa z oliwek extra virgin lub roztopione masło

 • 1 łyżeczka

  Sól

 • 2 1/2 kubki

  woda

 • Sprzęt
 • 8-calowe 8-calowe naczynie do pieczenia lub patelnia o podobnej wielkości

 • Szpatułka

 • Mały rondel lub czajnik do herbaty

 • Folia aluminiowa

 • Czysty ręcznik do naczyń

Instrukcje

 1. Podgrzej piekarnik do 375 ° F: Umieść kosz na środku piekarnika.

 2. Przygotuj ryż: Wlać ryż do naczynia do pieczenia. Skrop z oliwek oliwę z oliwek lub roztopione masło i posyp solą. Wymieszać szpatułką, aż ryż będzie równomiernie pokryty olejem.

 3. Zagotuj wodę: Doprowadź wodę do wrzenia w małym rondlu lub czajniku.

 4. Wlać wrzącą wodę na ryż: Należy to robić ostrożnie, aby uniknąć rozpryskiwania się lub poparzenia parą. Raz wymieszaj ryż, aby wymieszać, a następnie rozprowadź go na równą warstwę za pomocą szpatułki.

 5. Przykryj szczelnie folią: Upewnij się, że folia tworzy szczelne zamknięcie wokół patelni; w razie potrzeby użyj dwóch zachodzących na siebie arkuszy folii. Jeśli twoja patelnia ma ciężką pokrywkę, umieść ją również na wierzchu.

 6. Piec przez 1 godzinę: Ostrożnie przenieś naczynie do piekarnika i piecz przez 1 godzinę.

 7. Rzep z widelcem: Zdejmij folię (uważaj na uciekającą parę) i spukaj ryż widelcem.

 8. Przykryj i gotuj ryż przez 5 minut: Przykryj ryż czystą ściereczką i odstaw na 5 minut. Pomaga to zapobiec papkowatości.

 9. Podawaj ryż: Podawaj ryż od razu. Resztki mogą być przechowywane do 5 dni lub zamrożone przez okres do 3 miesięcy.

Uwagi do przepisów

Zamrożony ryż resztkowy: Jeśli masz resztki ryżu, przenieś go do pojemników do zamrażarki i zamrażaj przez okres do trzech miesięcy. Zobacz jak: Jak zamrozić ugotowany brązowy ryż.