To był jeden z najbardziej poszukiwanych w tym miesiącu: Jak wyrzeźbić pieczonego kurczaka! Jest to także nasza pierwsza próba na nieco dłuższym wideo; to dość dogłębne, jak wyciąć kurczaka.

Najważniejsze zastrzeżenie: Nasze techniczne umiejętności wideo wciąż się poprawiają! Ten jest coraz lepszy, ale obiecujemy, że przyszłe filmy będą jeszcze ostrzejsze! Ale jeśli jesteś nowicjuszem w rzeźbieniu kurczaków, powinno to dać ci całkiem niezły starter na podstawach (nawet jeśli rzeczy się wsuwają i znikają).

Słowo do wrażliwego: istnieje wiele pęknięć stawów i pękania chrząstek tutaj. Wyrzeźbiony kurczak zdecydowanie wymaga od noża pewnej śmiałości!

Czego potrzebujesz

Składniki

Jeden pieczony kurczak (patrz jak tu upiec kurczaka).

Sprzęt

Duża deska do krojenia
Nóż szefa kuchni – powinien być bardzo ostry
Miseczka lub talerz do pieczonych kawałków kurczaka
Ręczniki papierowe lub szmata

Instrukcje

1. Zacznij od wypieczenia kurczaka pieczonego, dobrze przykrytego, przez około 10 minut, aby umożliwić recyrkulację soku. Następnie umieść go na dużej desce do krojenia. Upewnij się, że stoisz w miejscu, w którym masz pełny zakres ruchu dla siebie i swojego noża. Miej pod ręką papierowe ręczniki lub szmatę, aby wytrzeć ręce.

2. Połóż kurczaka bokiem do dołu na desce do krojenia. Użyj końcówki noża, aby rozerwać skórę w miejscu, w którym znajduje się noga jest połączony z ciałem. Wyciąć również niewielką szczelinę w mięsie, odsłaniając połączenie.

3. Po odsłonięciu stawu obróć i wygnij nogę z dala od ciała, aby wyskoczyło staw. Użyj noża, aby mocno przeciąć pozostałą skórę i chrząstkę. Będziesz musiał użyć do tego odrobiny siły, a jeśli zliczysz kompletny blok, prawdopodobnie trafisz kością. Jeśli tak się stanie, przesuń ćwierć cala bliżej stawu i spróbuj ponownie. Całkowicie oddziel nogę od ciała.

4. Powtórz po drugiej stronie kurczaka drugą nogą, oddzielając ją od ciała.

5. W razie potrzeby można również oddzielić udo z podudzia. Jest to proces podobny do oddzielania nogi od ciała: Zacznij od przecięcia skóry i zrobienia płytkiej szczeliny w mięsie. Obróć złącze tak, aby wyskoczyło, a następnie odetnij udo od podudzia, wycinając je prosto w pozostałej chrząstce i skórze. Jeśli trafisz kompletny blok, to trafiłeś w kość. Postaraj się zidentyfikować, gdzie staw wyskoczył z kości i uciąć tam.

6. Teraz przejdź do skrzydełka. Prawdopodobnie wyczuwasz tutaj wzór: Odetnij trochę skóry i mięsa i obróć staw, aż wyskoczy. Możesz również zrobić to samo w dolnym stawie skrzydeł (końcówek) i odciąć je. Te i tak mają bardzo mało mięsa i jeśli naprawdę ich nie lubisz, najlepiej je umieścić w puli.

7. Aby usunąć piersi, przeciąć szczelinę w środku, między piersiami, aby odsłonić kość piersiową, a następnie kontynuować cięcie z jednej strony, aż uderzysz w żebra. Tam, po prostu przesuwaj nóż wzdłuż żeber (prawie równolegle do żeber), aby odciąć piersi. Powtórz po drugiej stronie.

8. Teraz masz tylko zwłoki kurcząt. Usuń resztki mięsa i zamroź je lub zamroź na zupy, kanapki lub podrzucając makaronem.

9. Pozostałą tuszę kurczaka można wykorzystać do zrobienia zapasów lub zupy! Oto nasz wpis dotyczący robienia zapasów z tuszki kurczaka: jak zrobić domowy zapas kurczaka

Jak to się ma do twojej własnej metody rzeźbienia kurczaka? I, jak powiedziałem, pracujemy nad stworzeniem tych lepszych – filmowanie różni się znacznie od robienia zdjęć!

Potrzebujesz więcej inteligentnych samouczków, aby załatwiać sprawy w domu?
Zobacz wszystkie nasze samouczki Home Hacks

Szukamy również wspaniałych przykładów twojej domowej inteligencji!
Prześlij tutaj swój tutorial lub pomysł Home Hacks!