P: Niedawno zdecydowałem się przejść z cholernej patelni na 9-calową francuską patelnię i czułem się naprawdę podekscytowany dokonaniem zakupu, który sprawił, że poczułem się zarówno dorosły jak i pobłażliwy w tym samym czasie. lubiłam patelnie “no-stick”, zdecydowałem się na regularne wykończenie.

Chociaż są rzeczy, które uwielbiam w tej patelni (uchwyt naprawdę pozostaje fajny, dobrze wyważony patelnia, itp.), Uderzyłem w stan lęku i nienawiści, gdy go używam, ponieważ wszystko trzyma się tego jak niczyja sprawa.

Nie jestem nieśmiały z olejem lub masłem i używam dwa razy więcej niż kiedyś. Ktoś mi powiedział, że jednym problemem może być zbyt gorąca patelnia, więc gotuję na niższym ogniu; teraz gotowanie trwa wiecznie, ale i tak wszystko się pali.

Chciałbym znaleźć sposób na naleśniki, które nie zawierają połowy pałeczki masła na krepę ani “krepowanej krepy”. Wszelkie dalsze wskazówki, które należy wypróbować, zanim przejdę do wersji nieprzywierającej?

Wysłane przez Sonja

Redaktor: Sonja, byliśmy z tobą, dopóki nie zacząłeś mówić o naleśnikach! Crepes będą trudne do zrobienia w niczym innym niż nonstick lub dobrze wysezonowany żeliwny patelnia. Pozostawiając je na chwilę, ponieważ prawdopodobnie będą się trzymać praktycznie wszystkiego, jesteśmy ciekawi, co jeszcze gotujesz na tej patelni.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli gotujesz inne zszywki na patelni, takie jak jajka, naleśniki, kurczaki i saute’owe warzywa, wspomnimy o podstawach, chociaż brzmi to tak, jakbyś już je miał. Upewnij się, że patelnia jest w pełni rozgrzana przed dodaniem jakiegokolwiek masła lub oleju. Upewnij się, że olej lub masło są gorące przed dodaniem jedzenia.

Również dobra patka taka jak ta nigdy nie będzie tak idealnie nieprzylepna jak prawdziwa patelnia bez patyczków. Po gotowaniu otrzymasz po kawałku jedzenia i resztek pozostałych na patelni. Jeśli gotujesz mięso, to jest cudowne czuły możesz deglaze z winem lub stekami i użyć do wytworzenia sosu.

Ogólnie rzecz biorąc, uwielbiamy nasze własne odznaki All-Clad ze względu na ich wagę i zdolność do równomiernego przewodzenia ciepła. Ale nie są to naczynia bez patelni, a jeśli chcesz rondla głównie do naleśników, to może najlepiej byłoby też dostać patelnię nie-patyczkową..

Czytelnicy, jak myślisz? Czy masz dodatkowe wskazówki dla Sonji i jej kłopotliwej patelni?

Następne pytanie?

Związane z: Wszystkie nowe francuskie skille Clad’s

(Zdj .: Sur La Table)