Rosół z Pho jest inny niż jakikolwiek inny bulion wołowy z dwóch powodów: aromatyczne warzywa są zwęglone przed ugotowaniem bulionu, a rosół jest niebiański. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz bulion pho w domu od zera, czy też przygotowujesz kupiony w sklepie bulion wołowy, rozgrzewające przyprawy są sekretem najlepszego bulionu pho w domu.

(Image credit: Lauren Volo)

U podstaw, zupa pho jest niczym więcej jak skromną miską bulionu wołowego i kluskami. To, co sprawia, że ​​bulion pho różni się od innych zup makaronów – szczególnie tych, które również opierają się na dobrym bulionie, jak ramen i tom kha gai – są przyprawami. Cynamon, anyż, goździki i koper są najczęściej używane i zawsze w pełnej formie. Czasami kardamonu i kolendry są również stosowane w małych dawkach.

Całe przyprawy, nie ziemi

Pozwólcie, że opowiem wam ostrzegawczą historię: raz spróbowałem zrobić sztuczny bulion pho, używając bulionu zakupionego w sklepie i przyprawionych przypraw, by natychmiast posmakować bulionu. Rezultatem był słaby kęs bulionu i przypraw, które przylgnęły do ​​delikatnego ryżu.

Powód, dla którego pho buliony są wykonane z całych przypraw, jest subtelny. Całe przyprawy nie obezwładniają smaku bulionu i pozostawiają bulion jasny. Zmielone lub zmiażdżone przyprawy nie mogą zrobić tego samego.

Jeszcze jedna wskazówka na lepszy bulion pho: Upewnij się, że wszystkie twoje przyprawy są świeże, a nie cynamon i anyż, które kupiłeś w Święta Bożego Narodzenia.

Jak to zhakować w domu

Piękno mojego niefortunnego faux pho eksperymentu polega na tym, że dowiedziałem się o znaczeniu przypraw do pho bulionu. Teraz, niezależnie od tego, czy robię bulion pho od zera, czy też doktoruje kupiony w sklepie bulion wołowy, upewniam się, że moje przyprawy są całe i wiążę je w wiązce gazy, zanim doda się je do wrzącego bulionu. Ten pakiet można szybko i łatwo wyjąć z bulionu w razie potrzeby.


Uzyskaj przepis: Jak zrobić Pho: Najlepsza metoda dla większości domowych kucharzy