Dziś miałem zamiar dać ci przepis na lody z brzoskwiniowego bazylii (i nadal mogę, jeśli chcesz), ale zaczynałem czuć zmęczenie ciężarem naszych archiwów recepturowych. Zamiast tego, w duchu “Kitchen Cure” zrobiliśmy zeszłej wiosny, gdzie nauczyliśmy cię gotować z wyczuciem zamiast według przepisu, wyjaśnię bardzo prostą koncepcję sporządzania podawanej bazy lodów.

W zeszły piątek Emma udzieliła nam kilku wskazówek, jak stworzyć własny smak lodów. Numer jeden na liście był do infuzji bazy. W zależności od tego, które zioła lub przyprawy są używane, kwoty różnią się, ale metoda jest w zasadzie taka sama.

Kwoty:

W przypadku ziół najlepiej używać świeżych ziół. Moja podstawowa zasada polega na użyciu 1/4 szklanki pokrojonych, zapakowanych ziół na każde 3 szklanki nabiałowej receptury. Oczywiście zależy to od zioła. Nie przejmuj się silnymi ziołami, takimi jak rozmaryn, i idź cięższymi liśćmi, takimi jak bazylia. W przypadku przypraw kwota ta się zmienia. Jednym ze sposobów myślenia o tym, ile przyprawy chciałbyś zaparzyć jak herbatę w kubku wody o pojemności 1 kubka (8 uncji)? Na przykład, dla anyżu gwiazdkowego, mogę umieścić dwa lub trzy kawałki w. Dla cynamonu, może najwyżej łyżeczki. Użyj tej zasady dla każdej filiżanki mleka w przepisie.

metoda:

1. Rozpocznij od podstawowego kremu lub bazy bez mlecznej. Każdy z nich ma jako składnik w największej ilości płyn. Mleko, woda, sok.

2. Dusić zioło lub przyprawę w cieście. W przypadku bazy na bazie kremy zwykle zaczynamy od gotowania niektórych lub wszystkich rodzajów mleka. Nadszedł czas, aby dodać zioła lub przyprawy. Jeśli nie ma gotowania, jak w granicie, i tak podgrzej płyn bazowy z ziołami lub przyprawami, a następnie doprowadzaj do temperatury pokojowej, zanim przejdziesz dalej..

3. W tym momencie niektóre infuzje należy oczyścić i napompować. Z lodami bazyliowymi, które zrobiłem w tym tygodniu, pozwoliłem, aby schłodzone mleko ostygło, umieściłem je w blenderze, a potem wytężyłem bryły. Jeśli natchnąłeś bazę kijem cynamonowym, oczywiście po prostu wyjąłbyś patyk. Użyj rozumu. Pomyśl o ludzkich zębach po zjedzeniu lodów. Jeśli chcesz wykonać mieszanie lub odcedzanie, dodaj ten krok. Aby przepis mógł być czytany wizualnie, zawsze można użyć jako przyprawy całej lub naziemnej wersji naparu: gałązki bazylii, posypki mielonego cynamonu lub cynamonu wetkniętego w gałkę jak słomkę.

4. Kontynuuj z przepisu, jak napisano.