Proponujemy ci kilka świeżych pomysłów na resztki dziękczynienia dzisiaj i jutro, przewidując, że masz trochę sosu z indyka lub żurawiny w lodówce. Ale muszę przyznać, że jestem najbliżej Lindy Brandt z “Sarasota Herald-Tribune”, która pisze: “To dla mnie tajemnica, dlaczego po spędzeniu Święta Dziękczynienia w kuchni osoba, która przygotowała posiłek, chciałaby spędzić kolejny dzień w kuchni, czyniąc go nierozpoznawalnym, by znów służyć, zwłaszcza jeśli był dobry za pierwszym razem. “

W rzeczy samej! Uwielbiam resztki sosu żurawinowego, zimnego i prosto z lodówki, posmarowanego kawałkiem gorącego tosta. Uwielbiam rozgrzane słodkie ziemniaki i kawałki miętowego ciasta na śniadanie. Tak więc moja własna miłość do pozostałości po Święcie Dziękczynienia opiera się mniej na zupełnie nowych przepisach (chyba, że ​​pozostały mi trzy funty rozdrobnionego indyka!) I bardziej na twórcze sposoby ich podgrzewania i ponownego wykorzystania. W drodze do Lindy jest kilka świetnych pomysłów; tutaj jest link:

• Resztki bez przebrań

Ale moim ulubionym sposobem cieszenia się po posiłku z okazji Święta Dziękczynienia (w rzeczywistości, gromadzę to za to) jest smażony na patelni chleb.

To świetny sposób na podgrzanie pozostałości farszu i uczynienie go, o ile to możliwe, lepszym, niż na Święto Dziękczynienia. Zamiast podgrzewać go w rozmoczonej masie w kuchence mikrofalowej, podgrzewasz patelnię i ładuje się grudki farszu, dopóki nie są ciepłe wewnątrz i chrupiące – żucia na zewnątrz. Jeść z jajkiem na górze na śniadanie – niebo!

Oto, jak to robię.

1 Podgrzej ciężką patelnię na średnim ogniu i dodaj trochę oleju roślinnego.

2 Wypełnij trochę farszem i zapakuj go w ciasne, twarde ciasto.

3 Gdy patelnia jest gorąca dodaj kostkę farszu i gotuj bez obracania przez 4 do 5 minut. Sprawdzaj od czasu do czasu, czy jest brązowieje. Kiedy wydaje się być dobrze zarumieniona, odwróć ją ostrą szpatułką i gotuj przez około 5 minut po drugiej stronie, naciskając od czasu do czasu.

Wyrzuć po zakończeniu podawaj z jajkiem lub sosem i ciesz się!

Więcej świeżych pomysłów na resztki dziękczynienia:
• Szybkie i łatwe ciasto z indyka
• Sweet Potato & Cornbread Hash z Veggie Kiełbasa Gravy

(Zdjęcia: Faith Durand)