Kiedy temperatury wznoszą się w potrójne cyfry, a twoja miejska kuchnia jest gorąca i duszna, ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to upiec chleb. Pomiędzy podgrzaniem a pieczeniem piekarnik jest często włączony do dwóch godzin – dużo czasu, aby gorąca kuchnia stała się jeszcze gorętsza. Czy nie byłoby miło, gdybyś mógł upiec świeży chleb na zewnątrz? Cóż, możesz! I to łatwe. Oto, jak upiec bochenek ulubionego, bezgolnego chleba na grillu.

To naprawdę proste upiec chleb z grilla – nawet duże, rzemieślnicze bochenki, jak chleb bez zagniatania. (Przez jakiś czas pieczemy pieczywo chrupkie jak pizza, naan i pita, to jest naprawdę łatwy.)

Wszystko, co musisz zrobić, to myśleć o grillu jako piekarniku. Ponieważ kiedy pokrywa grilla jest zamknięta, tak właśnie jest i może osiągnąć temperaturę znacznie wyższą niż w domu. Uzyskanie tej bardzo wysokiej temperatury jest świetne dla chleba; jest bliżej do pieców opalanych drewnem rzemieślników.

Oto, jak pieczemy nasz niezgniatający chleb w grillu. Będziesz potrzebował porcji bez ugniatania chleba lub szybszego chleba bez ugniatania, aby to zrobić. Oto przepis:

Bez pośpiechu Chleb w pośpiechu

  1. Rozgrzej grill. Włączamy grill do pełnego podmuchu, następnie zakładamy pokrywę, aby się nagrzała. Następnie używamy naszego termometru do piekarnika do monitorowania temperatury. Kiedy osiąga temperaturę od 450 ° do 500 ° F, zmniejszamy ciepło i przechodzimy do następnego kroku.
  2. Rozgrzej żeliwny garnek. Umieść duży żeliwny garnek na grillu, który zbliża się do temperatury pieczenia, i załóż z powrotem pokrywkę. Prawdopodobnie możesz użyć kamienia do pizzy, ale obecnie go nie mamy, więc właśnie użyliśmy puli. Pozwól garnce kontynuować podgrzewanie z grilla przez co najmniej kolejne 15 minut.
  3. Wlać ciasto chlebowe. Zdejmij pokrywkę, wrzuć garść kukurydzianej mąki, wrzuć do ciasta chlebowego i załóż z powrotem pokrywę grilla! Jest to zwykła rutyna dla chleba bez ugniatania; tutaj nie jest inaczej. Jedyna różnica polega na tym, że nie potrzebujesz pokrywy garnka. Pokrywa z grilla tworzy małą, gorącą przestrzeń podobną do zamkniętego garnka w piekarniku, więc nie ma potrzeby na pokrywkę garnka.
  4. Piec przez 35-40 minut lub aż chleb osiągnie temperaturę wewnętrzną 210 °. – Nasz chleb został zrobiony po 30 minutach. Jest to ważniejsze niż kiedykolwiek, teraz, gdy pieczesz na grillu bez kontroli temperatury, wiesz, jak wziąć wewnętrzną temperaturę chleba. Wsuń termometr do natychmiastowego odczytu po około 30 minutach i sprawdź, czy jest zrobione. Jeśli tak, zdejmij to. Jeśli tak nie jest, sprawdzaj co kilka minut.

I to wszystko! Nie próbowaliśmy tego z pokrywą grilla, ale następnym razem chcielibyśmy spróbować tego i użyć zamiast tego pokrywy garnka. Podejrzewamy tylko, że grill nie będzie wystarczająco gorący.

Najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest temperatura – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Miej oko na temperaturę grilla; jeśli jest za wysoko, dno będzie gotować bardzo szybko i trochę się poparzy i przylepi do patelni, tak jak to nam się przydarzyło, gdy po raz pierwszy spróbowaliśmy. A następnie upewnij się, aby podwoić temperaturę chleba przed zdjęciem go z grilla.

Ponadto, uwaga na temat grilla! Dobrzy ludzie w Fuego przysłali nam jeden z ich nowiutkich Element Grille spróbować. To było bajeczne do tej pory (chociaż, tak, to potrzebuje dobrego czyszczenia już teraz!). Poszukaj pełnej recenzji w przyszłym tygodniu!