Pomimo wszystkich sposobów, w jakie uwielbiamy przygotowywać świeże szparagi wiosenne, parowanie mikrofalami może być najlepsze. Musisz mi tu zaufać, bo parowanie mikrofalowe eliminuje potrzebę gotowania wody, zajmuje zaledwie kilka minut, i robi idealnie delikatne włócznie szparagów bez włączania pieca.

Pozwól, że złagodzę wszelkie dalsze wątpliwości dotyczące tej metody, zauważając, że nauczyłem się tego parującego triku szparagów od Altona Browna – więc teraz musisz to wypróbować, prawda?

Szparagi mikrofalowe to szybkie ucztowanie

Powiedzmy, że przynosisz do domu pęczek szparagów z rynku i naprawdę chcesz cieszyć się ich słodkim, trawiastym smakiem i zgryźliwą fakturą w tej chwili. Szparagi na parze w mikrofalówce to najszybsza droga od rynku rolników do ucztowania.

Najlepsze szparagi do mikrofalowego gotowania na parze

W kuchence mikrofalowej można spopielać zielone lub fioletowe odmiany szparagów, ale należy pamiętać, że grubsze łodygi wymagają więcej czasu na gotowanie i mogą być mniej równomierne. Średnie i cienkie szparagi są najlepsze dla szparagów parzonych mikrofalowo.

3 klucze do mikrofalowo-spienionego szparagów

 • Opłucz i przycinaj szparagi przed gotowaniem na parze. Podobnie jak w przypadku każdej innej metody gotowania, szparagi gotowane na parze należy przepłukać i przyciąć przed gotowaniem.
 • Upewnij się, że papierowy ręcznik jest wilgotny, a nie nasiąknięty. Wet czterech warstw ręczników papierowych z ćwierć szklanki wody i wycisnąć papierowe ręczniki, aby usunąć nadmiar wody.
 • Zawiń szparagi w wiązkę do kuchenki mikrofalowej. Ułożona płasko w kuchence mikrofalowej szparagi gotują się nierównomiernie. Zwinięty pakiet będzie gotował bardziej równomiernie.
 • Użyj szczypiec, aby usunąć wiązkę z mikrofalówki. Poważnie, będzie gorąco!

Jak serwować mikrofalowe szparagi

Uwielbiam mikrofale na parze szparagi do jedzenia po prostu ubrane w masło lub vinaigrette. Szparagi gotowane na parze są również wspaniałe na zimne potrawy, takie jak sałatki, terriny lub zimne miski z makaronem.

Zwilż ręczniki papierowe: Dampen 4 duże papierowe ręczniki z 1/4 szklanki wody. Wyciśnij nadmiar i ułóż na sobie ręczniki papierowe. Połóż szparagi na papierowych ręcznikach w jednej warstwie. “Src =” https://atmedia.imgix.net/9adbfed1eb33f6b1a6d1e4eb188ba10efbc68cee?w=160&h=160&fit=crop “>

Rzuć ręcznikami papierowymi wokół szparagów: Rzuć ręcznikiem papierowym wiązkę ze szparagami. Powinieneś mieć spiralę szparagów z ręcznikami papierowymi pomiędzy. “Src =” https://atmedia.imgix.net/f047a217b55356f9037692b23d7f475a7579e06c?w=160&h=160&fit=crop “>

Usuń z kuchenki mikrofalowej za pomocą kleszczy: Za pomocą szczypiec ostrożnie wyjąć szparagi z mikrofalówki. “Src =” https://atmedia.imgix.net/6548b7b7d879fb7b276d14a1c6636228bed691fc?w=160&h=160&fit=crop “>


Jak parować szparagi w kuchence mikrofalowej

Służy 4

Czego potrzebujesz

Składniki

 • 1 funt

  szparagi, najlepiej cienkie lub średniej grubości

 • 1/2 łyżeczka

  Sól koszerna

 • Sprzęt
 • Miarki i łyżki

 • Papierowe ręczniki

 • Nóż szefa kuchni

 • Deska do krojenia

 • Szczypce

Instrukcje

 1. Przyciąć szparagi: Przytnij dno 1 do 1 1/2-cali drzewiastych łodyg z dna szparagów. Opłucz szparagi.

 2. Zwilż ręczniki papierowe: Dampen 4 duże papierowe ręczniki z 1/4 szklanki wody. Wyciśnij nadmiar i ułóż na sobie ręczniki papierowe. Położyć szparagi na papierowych ręcznikach w jednej warstwie.

 3. Przypraw szparagi: Posyp szparagi solą.

 4. Rzuć ręcznikami papierowymi wokół szparagów: Rzuć ręcznikiem papierowym wiązkę ze szparagami. Powinieneś mieć spiralę szparagów z ręcznikami papierowymi pomiędzy.

 5. Mikrofalowe szparagi: Umieść pakiet w kuchence mikrofalowej i gotuj na wysokim poziomie przez 3 minuty. Sprawdź, czy jest w porządku – szparagi powinny być kruche. Kuchenka mikrofalowa na 1 minutę więcej na wysokie, jeśli to konieczne.

 6. Usuń z kuchenki mikrofalowej za pomocą kleszczy: Za pomocą szczypiec ostrożnie wyjąć szparagi z mikrofalówki.

 7. Obsługiwać: Ubierz ciepłe szparagi za pomocą masła lub sosu holenderskiego.

Uwagi do przepisów

Przechowywanie: Resztki mogą być przechowywane w hermetycznym pojemniku w lodówce do 5 dni.

Добавить комментарий

*

− 3 = 1