Zdarzyło się przynajmniej raz, że ponownie wykorzystałem plastikowy pojemnik na lód, żeby coś zamrozić i zapomnieć o tym, że go etykietuję. Czy wiesz, jak rozczarowujące jest sięgnięcie po czekoladowe lody późno w nocy i uświadomienie sobie, że to rzeczywiście sos?

To są te, które nazywamy możliwymi do nauczenia momentami, ludzie.

(Źródło zdjęcia: Jessica Fisher)

Ponieważ nie chcesz pomylić posiłków z zamrażarką, ważne jest, aby oznaczyć opakowania zamrażarki. Oto kto, co, dlaczego i jak etykietowanie zamrażarki:

Kto: Wszystko

Jeśli nie znajduje się w oznaczonym, zakupionym kontenerze, powinieneś go oznaczyć. Jest to szczególnie ważne, gdy dzielisz kuchnię z innymi lub ponownie używasz kontenerów komercyjnych. Ahem.

Co: Nazwa, data, instrukcje dotyczące serwowania

Mój karton sosu powinien być oznaczony etykietą: “Wołowina w sosie, 15 stycznia, podgrzać w garnku na kuchence”. Ale tak się nie stało i podał się za lody.

Właściwe etykietowanie pomoże ci uniknąć pomyłek, przypomni Ci, ile masz lat i pomoże komuś odgrzać lub ugotować żywność.

Nie, twoja pamięć nie jest wystarczająco dobra. A kto chce wykopać przepis, gdy posiłki zamrażarki mają zaoszczędzić czas?

Czemu: Więc nie pomylisz sosu z lodami

– powiedział Nuf.

Dlaczego muszę trzymać Sharpie przy zamrażarce

(Źródło zdjęcia: Anne Wolfe Postic)

W jaki sposób: Z trwałym markerem

Mam kilka niezwykłych narzędzi w mojej kuchni, w tym jedną, która idealnie nadaje się do gotowania w zamrażarce: The Sharpie.

Obecny w prawdopodobnie w każdej szufladzie biurowej i biurowej w kraju, marker Sharpie idealnie nadaje się do etykietowania opakowań żywności do zamrożenia. Działa dobrze na wszystkich rodzajach opakowań (wstawić link do słupka do pakowania), w tym szkła. Ostatecznie zmywa szkło, lub możesz użyć trochę ocierania alkoholu, jeśli się spieszysz. Czasem widzę widmowe znaki na plastikowych pokrywkach, ale nie przeszkadza mi to w najmniejszym stopniu.

Jedno zastrzeżenie: zrób etykietę, gdy twoje pojemniki lub torby ziptop są puste lub przynajmniej temperatura pokojowa. Gorący lub zimny uczeń może zmienić skuteczność markera, co uniemożliwi ci najlepsze oddanie.

Stwierdziłem, że Sharpie jest bardziej niezawodny niż jakakolwiek inna forma etykietowania. Mam kilka ukrytych w szufladach w kuchni.

Tajemnicze mięso nie jest zabawne. Zwłaszcza jeśli chcesz lody. Pamiętaj o oznaczeniu przedmiotów w zamrażarce.