Naprawdę zacząłem używać pyłku z kopru włoskiego kilka lat temu, kiedy uzależniłem się od koziego tortelloni Mario Batali z suszonymi pomarańczami i koprem pollen. Kiedy po raz pierwszy go zrobiłem, nie miałem pyłku kopru siedzącego w mojej spiżarni, więc użyłem sugerowanej przez Batali alternatywy: zmielonych nasion kopru. Pyłek, jak szybko stwierdziłem, robi różnicę. I zacząłem używać go na wszystko. Szczypta tych rzeczy sprawia, że ​​magia się dzieje. Pisarka kulinarna, Peggy Knickerbocker, powiedziała: “Jeśli aniołowie posypią przyprawą skrzydła, to będzie to”. (Saveur, maj / czerwiec 2000)

Oto kilka wskazówek, jak używać pyłku kopru w gotowaniu…

Pyłek kopru jest zwykle zbierany ręcznie z dzikiego kopru włoskiego, który rośnie jak szalony we Włoszech i Kalifornii (gdzie zasadzili go włoscy imigranci), dwa główne źródła pyłku kopru włoskiego. Nie smakuje jak nasiona kopru włoskiego czy anyżu, więc naprawdę dodaje smaku do żywności. Nie tylko wzmacnia pikantne dania, takie jak mięso i pieczone warzywa, jest wspaniałym sekretnym składnikiem dodawanym do pieczenia: pomyśl o muffinach, ciastach z pestkami i chlebach.

Mój przepis na opiekany kurczak jest zgodny z metodą Zuni Café Judy Rodgers, zraszając kilka łyŜeczek pyłku kopru przez ptaka, gdy trafia do pieca.

Nie potrzeba wiele, aby pokazać się w naczyniu: myśl w kategoriach szczypania na osobę. Może on wędrować po mięsie i upieczonych potrawach przed ich ugotowaniem, a także może być odkurzony przez gotowe danie (np. Tortelloni Batali), aby dodać nowy wymiar przyprawy do soli i pieprzu..

Spotkałem miłych ludzi, którzy prowadzili Pollen Ranch, gdy przemawiałem na Fancy Food Show w styczniu zeszłego roku. Z siedzibą w Lemon Cove w Kalifornii (nie podoba ci się ta nazwa?), Są one jedną z niewielu krajowych firm zbierających i sprzedających pyłek kopru, o którym wiem. Oprócz czystego pyłku z kopru włoskiego, oferują one także różnorodne mieszanki przeznaczone na określone produkty spożywcze, takie jak wieprz wieprzowy dla wieprzowiny i gra o smaku wołowiny, jagnięciny i dziczyzny.

• Kup pyłek kopru (puszka 1/2 uncji, z Pollen Ranch, 9,95 USD)
• Zobacz książkę kucharską Babbo autorstwa Mario Batali o przepisie na ser Kozi Tortelloni z suszonymi pomarańczami i pyłkami kopru włoskiego

(Zdjęcie kopru: członek Flickr Wolfpix na licencji Creative Commons)