Bracia Karamouzis otworzył International Grocery wśród wielu sklepów w Grecji ponad pięćdziesiąt lat temu. Teraz obszar, naprzeciwko Port Authority, wygląda zupełnie inaczej niż wtedy.

W tym samym bloku, co targ rybny Sea Breeze, w pobliżu kilku rzeźników i zielonego sklepu spożywczego, okolica może wydawać się, że zapomniała, że ​​to jest 2007.

Pamiętaj: torby na zakupy wielokrotnego użytku, drogie wózki i ekologiczne produkty wysyłane na terenie całego kraju, tak nie jest. Być może będziesz musiał uchylić się przed niektórymi mniej pikantnymi postaciami, które (na szczęście) wciąż na Manhattanie, ale to wszystko jest częścią doświadczenia tej części miasta.

W International Grocery znajdziesz szeroki wybór przypraw, mąki i kawy, które możesz kupić w dużych ilościach, a także inne towary inspirowane kuchnią śródziemnomorską. Większość przypraw (0,99 USD / kwartał funtów) ma tendencję do wspólnego, ale można również znaleźć więcej rzadkości takich jak kozieradka. Istnieje ponad 20 różnych rodzajów mąki, takich jak mąka z kaszy gryczanej (1,50 USD / funt) i otręby owsiane (1,49 USD / funt). Zajrzyj do skrzynki z tyłu sklepu, a znajdziesz pozornie losowy wybór hiszpańskich, angielskich i bułgarskich specjałów.

Możesz dostać la querda, którą opisali jako rybę bonita i wygląda jak małe steki z tuńczyka w oleju (20 USD / funt), ser Stilton (10 USD / funt) lub ser Kashkaval z Bułgarii. Nad przyprawami żywią się oliwą z oliwek (Goya wydaje się nie na miejscu, ale tak było), grecką solą morską i płatkami moreli, które są miłym ulepszeniem z roll-upów owocowych.

Dino Karamouzis zaleca ośmiornicę (16 USD / funt): wrzuć ją z oliwą z oliwek, cytryną i ziołami lub nawet dodaj do domowej sałatki z fasoli fava (4,99 $ / funt). Na zewnątrz, kiedy krążysz po tłumie wypychającym 1 $ plasterków w sklepie z pizzą na rogu, pamiętaj, jakie masz szczęście, że na Manhattanie jest jeszcze miejsce na rodzinne, pozornie niepraktyczne, ale całkowicie urocze miejsca takie jak International Grocery.