(Źródło zdjęcia: Kelli Foster)

Jak chcesz nadać swojemu ulubionemu przepisowi na makaron i ser super kremowy bonus? Jest prosty sposób, aby to się stało. I na wypadek gdybyś się zastanawiał, tak jest nie obejmować dodawanie dodatkowego sera. To prosta sztuczka – może już ją wypróbowałeś?

Smart Tip dla Creamier Mac i Cheese

Oprócz sera kluczowym składnikiem naprawdę dobrego makaronu i sera jest makaron – i czas przemyśleć, jak go gotowałeś. Zamiast wody gotuj makaron w mleku!

Teraz zwykle dodajemy mleko później w procesie gotowania, aby uzyskać sos serowy, ale aby uzyskać dodatkowy dotyk soczystej kremowości, należy włączyć mleko na samym początku gotowania. Skrobia z makaronu działa, aby zagęścić mleko, więc już od początku ma pyszną konsystencję.

(Źródło zdjęcia: Kelli Foster)

Jak (i ​​dlaczego) Ta sztuczka sprawia, że ​​Better Mac & Cheese jest lepszy

Kiedy gotujesz makaron makaron, zwykle robisz to w garnku z wrzącą wodą – wodą, która wylewa się po ugotowaniu.

Jednak w tym przypadku zamiast mleka korzystasz z mleka, rezerwując mleko po ugotowaniu makaronu. Stosowanie mleka sprawia, że ​​makaron staje się bardziej kremowy, a jego przechowywanie zapobiega zmywaniu maki z makaronu w mleku, który jest następnie wykorzystywany do przygotowania sosu.

Niektóre mleko jest wchłaniane do makaronu podczas gotowania, ale musisz zarezerwować wystarczająco dużo, aby przygotować sos. Więc będziesz chciał odmierzyć porcję, która jest większa niż ilość, o którą zabiega receptura. Ilość będzie różna w zależności od przepisu, ale odniosłem sukces podwojenia mleka. Wiele będzie wchłoniętych przez kluski, a niektóre wyparują.

Pamiętaj to: Ugotuj makaron w mleku. Użyj dwa razy tyle mleka, ile wymaga przepis na sos.

Często wymieszaj mleko, gdy dochodzi do wrzenia i podczas gotowania makaronu. Gdy makaron zostanie ugotowany, odcedź ciepłe mleko do oddzielnej miski lub garnka i kontynuuj przygotowywanie sosu serowego zgodnie z instrukcjami.

Bez względu na to, jakiego rodzaju używasz makaronu i czy używasz zasmażki do sosu, ta metoda działa jak czar do najbardziej kremowego maca i sera, jaki kiedykolwiek jadłeś..

Wypróbuj te przytulne przepisy na Mac i sery!

  • Jak zrobić najlepszy makaron i ser na płycie
  • Jak zrobić klasyczny pieczony makaron z serem
  • Jak zrobić jednogłowicowy mikrofalowy makaron i ser
  • Lighter Baked Mac and Cheese
  • Makaron Brie-Style i ser z grzybami

Ten post został zaktualizowany – pierwotnie opublikowano w lutym 2012 r.