Wspomniałem o moich poszukiwaniach idealnego koktajlu na Dzień Ziemi, a koleżanka z uśmiechem powiedziała: “Więc twoim zawodem jest po prostu znalezienie jakiejkolwiek wymówki do picia – koktajlu na Dzień Ziemi, poważnie Maureen?” To nie jest wymówka do picia, ale święta i wydarzenia sprawiają, że myślę o tym, co piję. Zasadniczo jest to punkt Dnia Ziemi – myśleć o tej wielkiej wielkiej rzeczy, na której stoimy. Tak więc, na cześć tego, chciałem podzielić się łykiem, który był ekologiczny i oczywiście pyszny.

Veev to ten pyszny spirytus z superfruitów, jagód acai. Widzieliśmy, że mieszają się ze wszystkim, od sorbetu po koktajle, a teraz zabrali się do baru.

Ten superfruitowy spirytus jest idealny na Dzień Ziemi, ponieważ jest to ekologiczny szyk. 1 $ z każdej sprzedanej butelki trafia do brazylijskiego lasu deszczowego (dom Acai Berry). Nie wspominając już o tym, że wszystko, począwszy od produkcji, która wykorzystuje energię wiatru i utrzymuje bardzo mały ślad węglowy, do butelkowania z recyklingowanego szkła i syntetycznych korków, utrzymuje firmę Veev na szczycie listy najbardziej przyjaznych dla środowiska wyrobów spirytusowych.

A więc ma ekologię, ale jak smakuje Veev?

Duch jest czysty jak wódka, ale ma wyjątkowy owocowy aromat. Veev smakuje czysto z nutą cytrusową i wygładza się gładko. Wykonany jest z egzotycznych owoców – acai odgrywa dużą rolę, ale są tam również kolce gruszkowo-czereśniowe (również pochodzące z Brazylii). Możesz go wypić prosto, ale wolę mieszać. Z łatwością może zastąpić wódkę w większości koktajli i podobnie jak wódka, dobrze komponuje się z różnorodnymi smakami, w tym z żurawiną i limonką w tym koktajlu Acai Cosmo. Sprawdź Veeva i dokonaj zmian w wyborze napoju z okazji Dnia Ziemi.

Więcej o Veev: Veev Life

Acai Cosmo

robi 1 napój

1 1/2 uncji Veev Acai Spirit
1/2 uncji Grand Marnier
2 uncje soku żurawinowego
Ściśnij świeżej limonki

Dodaj wszystkie składniki do shakera koktajlowego pełnego lodu. Wstrząsnąć i odcedzić w schłodzonym szkle martini. Udekoruj świeżą, truskawkową, cytrynową lub limonkową tarczą.

Cieszyć się!

Maureen C. Petrosky pisze to, co wie, jedzenie, alkohol i imprezy. Autorka The Wine Club, pojawia się regularnie w programie The TODAY, aby dzielić się swoimi wadami i radą ze światem. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.maureenpetrosky.com

Związane z: Rabarbar Franny i Koktajl Aperol

(Zdjęcie: Maureen Petrosky)