To osobista rzecz, ale jestem wielkim fanem wysokiej jakości świeżego ricotta. Podobnie jestem przekonany, że świeże ricotta nie powinno być zepsute, ponieważ jest to tak prawdziwe ucieleśnienie najlepszych smaków w wielkim mleku..

I znowu, to osobista rzecz, ale wędzony ser nie jest moją torbą.

Byłem poważnie zaskoczony, a potem … kiedy odkryłem najsmaczniejszą rzecz, jaką miałem przez jakiś czas: wędzona ricotta. I zrobione na Brooklynie, nie mniej.

Nie jest to niespodzianką, gdy rozważasz producenta sera. Salvatore tworzy najlepszą ricottę kiedykolwiek. Naprawdę. Jeśli więc ktokolwiek mógłby skutecznie palić ricotta, to byliby to oni. Do niedawna miałem tylko ich zwyczajną odmianę. Ich ricotta jest grubsza i nieco bardziej sucha niż inne, które graniczą z puszystymi, z mokrymi, ciężkimi twarogami – które również są świetne, tylko w innym stylu. Salvatore’s jest bardziej seropodobny, co daje mu jeszcze większe poczucie kremowości, z tak przyjemnie gęstą konsystencją.

Betsy Devine, obecny producent serów w Salvatore, używa mleka z Hudson Valley Fresh, organizacji non-profit z północnych rolników. Ta smokowa wersja jest zimna wędzona nad wiśniami i jest gwarantowanym unikalnym znaleziskiem. Jest bardziej aromatyczny niż cokolwiek, z subtelnym uderzeniem słodkiej smokey na podniebieniu. Używaj go tak jak każdego wspaniałego świeżego ricotta, nawet w słodkich zastosowaniach.

Aby cieszyć się nią w całej okazałości, zachowajcie ją w prostocie: posypcie kopiec jakąś płatkową solą i oliwa z oliwek i podawajcie z chlebem. Nie ma lepszego sposobu, aby zostać wierzącym.

Salvatore wędzony i ricotta jest dostępny w Saxelby Cheesemongers za 14 USD / funt i kilka innych sklepów detalicznych w Nowym Jorku. Sprawdź ich stronę internetową, aby uzyskać więcej informacji na temat tego, gdzie można znaleźć.

Nora Singley jest zapalonym miłośnikiem sera, a przez pewien czas była cheesemongerem i dyrektorką ds. edukacji w sklepie z serami Murray’s w Nowym Jorku, gdzie kontynuuje nauczanie klas sera dla publiczności. Obecnie jest asystentką szefa kuchni w The Martha Stewart Show.

Związane z: Tak lub nie? Ser wędzony— Cheesemonger

(Zdjęcie: The Rooster Group)