Szukasz przekąski, która Cię napełnia i dobrze Cię pali? Pokorne jajka na twardo są małą potęgą żywienia, ale łatwo je przeoczyć. Ulepszamy gotowane jajko w 10 seksownych, pikantnych, pełnych smaku sposobach na lepsze podjadanie.

Możesz pominąć chipsy tortilla z tą miską guac, ponieważ najlepszym sposobem, aby guacamole było najlepszą przekąską z nadzieniem, jest jajko na twardo. Jest to umowa “dwa za jeden”, w której jajo jest pojazdem do jedzenia więcej guac, tak samo jak guac jest pojazdem dla jaja. Smakowato zarówno dobry guacamole, jak i jajko na twardo grają tak dobrze.

Najpierw ułóż jajka na twardo

Zanim będziesz mógł przekształcić podstawowe jajka na twardo w smaczną przekąskę lub szybki posiłek, musisz go ugotować. Istnieje kilka metod – wybierz ten, który jest dla Ciebie najlepszy.

1. Na płycie kuchennej: Jest to klasyczna metoda gotowania jajek na twardo i ta, na której opieramy się podczas gotowania tylko kilku jaj na raz. Jeden garnek z jajek dochodzi do wrzenia, usuń go z ognia i ustaw zegar, aby jajka były ugotowane dokładnie tak, jak lubisz..

  • Dla jędrnych, ale nadal kremowych jajek na twardo: 7 minut
  • Dla bardzo twardych jajek na twardo: 9 minut

2. W szybkowarze elektrycznym: Gotujesz dużą porcję jajek na twardo? Szybkowar elektryczny (lub Instant Pot) to nasze ulubione narzędzie do pracy.

  • Dla jędrnych, ale nadal kremowych jajek na twardo: 7 do 8 minut
  • Dla bardzo twardych jajek na twardo: Od 9 do 10 minut

Zjedz jajka z Guaca

Wytnij cały obrany jajko na twardo w połowie. Na szczycie każdej połówki około 1 łyżki stołowej guacamole i baw się dobrze!

Ulepsz jajko na twardo

Wystarczy odrobina inspiracji, aby przekształcić jajko na twardo z podstawowej skórki na przekąskę, w coś, co jest wyjątkowo satysfakcjonujące – nawet przy posiłku! Ta seria otworzy Ci oczy na wszystkie sposoby ulepszenia ukochanego jajka na twardo z pomocą nie więcej niż trzech podstawowych składników spiżarni.