Jedną z moich ulubionych rzeczy w robieniu partii risotto jest oczekiwanie na chrupiące ciastka risotto, które zrobię z resztkami. Są one, jeśli to możliwe, nawet lepsze niż samo risotto. Zwłaszcza jeśli ktoś ma zamiar przekraść kawałek sera w środku.

W miarę ochładzania risotto stopniowo traci konsystencję przypominającą sosem i ujędrnia. Możemy wziąć miarki tego resztkowego risotto i faktycznie ukształtować go na paszteciki, które utrzymają swój kształt podczas smażenia na patelni. Ciastka z risotto stają się chrupiące i złociste, a wnętrze ciepłe i miękkie.

Dodatkową przyjemnością jest włożenie kawałka sera na środek ciasta podczas jego kształtowania, tak jak w przypadku arancine. Ten kawałek topionego sera z żującym ryżem i chrupiącymi smażonymi na patelni bitami stanowi nieporównywalną kombinację. Można również zanurzyć risotto w jajku i panko, aby uzyskać bardziej chrupiącą skórkę.

Podawaj te risotto na talerzu ugotowanej sałatki, aby zjeść smaczny posiłek w ciągu tygodnia. Lubię też zimne ciasta risotto, dzięki czemu są dobrym wyborem na lunche przy biurku i długie przejażdżki samolotem.

Oto kilka przepisów, które zainspirują Twoje gotowanie:

Risotto Ciasta z pieczonymi pomidorami i rukolą od Martha Stewart
Mushroom Risotto Cakes from Epicurious
Fontina Risotto Ciastka ze szczypiorkiem z Bon Appétit

Czy kiedykolwiek to zrobiłeś?

Związane z: Smart Tip: W przypadku Perfect Risotto użyj testu Smear

(Zdjęcie: Martha Stewart)