Chciałem zrobić piernik dom w tym roku. Moja mama często robiła je u nas i mam miłe wspomnienia z jedzenia pół candy, a drugą połowę w domach. Ale po prostu nie mam teraz wolnego czasu na długi proces pieczenia i montażu. Poza tym, te wiktoriańskie cuda, te kreacje Jaś i Małgosia, tak naprawdę nie wyrażają tego, gdzie teraz żyję.

Nie mieszkam w domu. Mieszkam w mieszkaniu. To jest małe. Ma garść pokoi, jedno piętro i nie ma dwuspadowych dachów. Żadnych półpasiec, to na pewno. Więc wymyśliłem nowy wzór dla mojego piernika. To jest o wiele łatwiejsze; w rzeczywistości jest to jednowymiarowe, płótno dla układu Twój apartament.

Nie wymaga żadnej architektury i umiejętności budowania – tylko trochę szkicuje z odrobiną lukru. A dla tych z was, którzy wciąż tęsknią za szczytami i kominami, istnieje tu jednowymiarowa wersja letniego domku letniskowego, abyście mogli mieć swoje mieszkanie w mieście i swój dom w Hamptons. Nie wymaga remontu.

Wystarczy pobrać, wydrukować na kartonie, wyciąć i prześledzić kawałki pierników. Upiecz i udekoruj planem podłogi swojego apartamentu za pomocą pudru królewskiego i cienkiej końcówki dekoratora. Lub po prostu włóż dziurę w solidną plastikową torebkę, napełnij lukrem i użyj jej do wyprasowania dekoracji.

Aby pobrać i wydrukować wzór PDF, kliknij tutaj: City Apartment and Summer Cottage Gingerbread Patterns.

Zalecenia dotyczące przepisu:

• Gingerbread cookie recipe na bakingsheet
• Royal icing