Wolno-kuchenna zupa z kurczaka z tortilli

(Źródło zdjęcia: Maria Siriano)

Zupy to jeden z najłatwiejszych i najbardziej niezawodnych dań do zamrożenia. I przez wiarygodne, mam na myśli to, że możesz wrócić do domu z pracy, rozgrzać mrożoną zupę i bez wątpienia wiesz, że będzie pyszna. Przygotuj podwójną porcję zup, które lubisz najbardziej i zamroź je na później, korzystając z tych wskazówek.

Wiele zasad zamrażania zupy polega na tym, że w zasadzie gotujemy, aby powstrzymać składniki, które nie będą dobrze zamrażać, a następnie dodajemy je z powrotem, gdy podgrzejesz zupę później. Jeśli przygotowujesz teraz zupę do zjedzenia, a niektóre do zastygnięcia, po prostu zgarnij porcję, którą chcesz zastygnąć, zanim dodasz te końcowe składniki.

1. Dodaj śmietankę lub mleko później.

Śmietanka i mleko mają tendencję do rozdzielania się i stają się ziarniste, jeśli zamarzają. Łatwo jest zamrozić zupę bez tego składnika i mieszać ją podczas ponownego podgrzewania. Mleko bez mleka, takie jak mleko sojowe i mleko kokosowe, teoretycznie lepiej zamraża, ale nadal uważam, że zupa jest najlepsza, gdy są dodawane później.

Masywna włoska zupa weselna z makaronem

(Image credit: Casey Barber)

2. Trzymaj się makaronu na razie.

Makaron zamienia się w papkę po zamrożeniu. Całkowicie nieapetyczny! O wiele lepiej jest gotować świeży makaron i dodawać go bezpośrednio do podgrzanej zupy.

3. Przytrzymaj wszystkie składniki dodane w ciągu ostatnich 5 minut gotowania.

Składniki takie jak świeże zioła, sok z cytryny, ocet i jajka wydają się być bardzo delikatne, dlatego są dodawane tak późno w grze. To sprawia, że ​​prawdopodobnie nie będą dobrze stać na zamrożeniu i będą smakować lepiej, jeśli będą świeże. (Wyjątkiem jest to, że najczęściej spotykam się z fasolą w puszkach, która działa dobrze po zamrożeniu.)

Alicja Waters “Chickpea and Broccoli Rabe Soup

(Źródło zdjęcia: Maria Siriano)

4. Lekko podgotować warzywa.

Pamiętaj, że warzywa będą gotować trochę więcej, gdy zupa się podgrzeje, więc mrożenie, gdy są jeszcze nieco niedopieczone, zapobiega późniejszemu przekształcaniu warzyw w papkę. Jest to szczególnie dobra wskazówka do zapamiętania z ziemniakami. Znowu, jeśli robisz zupę do zjedzenia teraz, a niektóre do zastygnięcia, zgarnij porcję, którą planujesz zamrozić, zanim skończysz zupę, którą zamierzasz zjeść.

5. Zamroź małe porcje.

Mniejsze porcje szybciej się nagrzewają na posiłek o północy i łatwiejsze do zorganizowania w zatłoczonej zamrażarce.

Nasze ulubione przepisy na zupę, które dobrze się zamrażają

  • Zupa z soczewicy drobiowej
  • Wolno Cooker Wegetariańska zupa grochowa
  • Zupa grzybowa i jęczmienna
  • Wolno-kuchenna zupa z kurczaka z tortilli
  • Vegan Chickpea Noodle Soup

Twoja kolej! Jakie masz inne rady dotyczące zamrażania zup?