Podczas gdy we Francji w zeszłym tygodniu bardzo dobrze się bawiłem grasując po porannym targu, jego stoły były pełne owoców, warzyw i pysznych lokalnych specjałów. Oto lokalna odmiana dyni – mała tykwa o bogatym pomarańczowym miąższu. To wspaniała dynia i odkryłem, że ma kilka innych nazw.

Te dynie są mniejsze niż gigantyczne dynie na Halloween w Stanach, ale nieco większe niż małe dynie, które zwykle kupujemy. Są bogato pomarańczowe – dużo ciemniejsze w środku niż żółte dynie tutaj.

Tak bardzo uwielbialiśmy smak tej dyni. Był bardzo gęsty i niezbyt wodnisty lub żylasty – gładki i jedwabisty. Miał lekką goryczkę jak kasztany i aksamitną konsystencję po upieczeniu.

Często widzisz duże plastry sprzedawane na rynku, zapakowane w płatek płaskiej pietruszki. Te dwa smaki dobrze się uzupełniają.

Chciałbym dostać moje ręce na takie dynie jak tutaj; ich genialny kolor i wspaniała faktura sprawiają, że są prawdziwą ucztą. Zrobiłem trochę badań i odkryłem przez Chocolate & Zucchini, że chociaż nie są tak powszechne tutaj, są one rzeczywiście dostępne. W Stanach Zjednoczonych są zwykle nazywane Red Kuri lub Squash Hokkaido.

Możesz kupić nasiona tutaj:
• Potimarron w rzadkich nasionach

Czy kiedykolwiek gotowałeś z tego rodzaju squash? Gorąco polecam; smak jest naprawdę wyjątkowy.

Związane z: Dynia nadziewana chlebem i serem od Dorie Greenspan

(Zdjęcie: Faith Durand)