Przygotuj się na to. Dzisiejszy dzień to Skrzypiące Sery, a przynajmniej jest to zgodne z Tillamook Cheese, który świętuje swoje 104 urodziny, oferując po raz pierwszy ich twaróg z sera cheddar miłośnikom twarogu.

Zazwyczaj Tillamook oferuje swoje skrzepki w ich fabryce w Oregonie. 104 to wielkie urodziny, więc jeśli otrzymasz zamówienie na czas, ty również możesz wziąć udział. Wygląda na to, że dostępna jest ograniczona liczba twarogu. Alarm o gorącym towarze.

I mam szczęście, kilka dni temu otrzymałem zapowiedź skrzepu i od tamtej pory bawię się z nimi. Dzieliłem się nimi ze współpracownikami i doprowadziliśmy nas do łaknienia. Ale przede wszystkim uwielbiam zsiadłe skrzepy sera na dużych dziurach w pudełkowej tarce. Posypcie jajka, roztopicie tosty, zrobicie quesadillę. Po stopieniu zsiadłe mleko staje się lepką jak mozzarella. To nie jest żadna gruyere, to na pewno. Melty z twarogu są absurdalnie żylaste, prawie jak karmelowe cukierki. Robiłem kanapki z serem z sera z grilla. Ale skrzep serowy jest naprawdę niesamowity w tłuczonych ziemniakach lub Pommes Aligot. Więc, więc dobry.

Zsiadłe mleko Tillamook pochodzi z ich cheddarowych kadzi, które wytwarzają cheddar, który pozostał niezmieniony przez ostatnie 104 lata. To przepis, który przyniósł im nagrodę serową za najlepszy na świecie łagodny cheddar w 2010 roku. I nigdy nie wiedziałem, dopóki nie zacząłem czytać na temat Tillamook, że jest to spółdzielnia złożona z setek rodzinnych gospodarstw. Rolnicy są właścicielami w samej firmie.

Trochę na twarogu: są zabawne. Piszczą, kiedy je ugryziesz. Są prawie kiczowate. Lub retro. Nigdy nie chodziłem na jarmarki państwowe jak dziecko, ale słyszę, że smażone serowe zsiadłe mleko to duży wydatek. Głębokie smażenie ich na przyjęciu może zainspirować jakąś poważną nostalgię za gośćmi. Podawane razem z niektórymi zepsutymi jajami lub świnkami w kocu mogą być całkiem urocze.

Fajnie się je przekąsza. I być może jest to dla mnie profesjonalny ser, ale uważam za interesujące przyglądanie się twarogom w ich naturalnym stanie. Ser jest zasadniczo twarogiem, zmanipulowanym w takiej czy innej formie. I tak, twaróg daje trochę wglądu w proces produkcji sera. Całkiem fajne. Możesz nawet spróbować zrobić je samemu. Nie możesz znaleźć skrzepów serowych w dowolnym miejscu, jak blok cheddaru. Więc jeśli je widzisz, weź paczkę. Lub jeśli jesteś tak skłonny, zamów JUŻ DZIŚ od Tillamook. Wpływy idą nie tylko do żołądka, ale także do The Oregon Food Bank. Gdyby tylko spożycie skrobi było tak charytatywne.

Odwiedź stronę internetową Tillamook, by zamówić serowe skwarki → Skrzypkowa strona z serem. Dwie torby (o wadze około półtora funta) wchodzą w skład przesyłki i kosztują 15 USD.

Nora Singley kiedyś był cheesemongerem i dyrektorem edukacji w sklepie z serami Murray. Do niedawna była szefem telewizyjnym w The Martha Stewart Show. Obecnie jest niezależną stylistką żywności i programistą receptur w Nowym Jorku.

Związane z: The Squeakier the Better: Sery Twaróg

(Zdjęcie: Tillamook, użyte za zgodą.)??