(Źródło zdjęcia: Leela Cyd)

(Źródło zdjęcia: The Kitchn)

  • Dzisiejsza lekcja: Kurczak i drób
  • Cel: 20 lekcji, 20 dni, aby stać się lepszym kucharzem w domu
  • Wejdź, aby wygrać The Kitchn Cookbook: Wystarczy udostępnić i oznaczyć zdjęcia z postępów Szkoły Gotowania Kitchn na Instagramie i Twitterze za pomocą #kitchnschool, aby wejść na szansę wygrania. Rozdajemy po jednym egzemplarzu na każde zadanie domowe podczas The Kitchn’s Cooking School. Zobacz zasady i regulacje
  • Zarejestruj się i zobacz wszystkie dotychczasowe lekcje: The Kitchn’s Cooking School

Dzisiaj robimy głębokie nurkowanie w drobiu, głównie kurczaka. To chude, niedrogie mięso jest najpopularniejszym białkiem zwierzęcym w Ameryce, po raz pierwszy pokonując wołowinę w 2012 roku. Przygotowanie kurczaka, czy to całego ptaka, czy tylko piersi lub dwóch, jest ważną umiejętnością, którą każdy kucharz zna na pamięć . (Przy okazji, powinniśmy zatrzymać się tutaj i uznać wszystkich kucharzy wegetariańskich i wegańskich w naszych szeregach.) Spędzimy kilka dni na mięsie, ale po tym zajmiemy się gotowaniem tofu, tempeh i warzywami!

Zacznijmy: czy kiedykolwiek pocięliście kurczaka? Czy wiesz, od czego zacząć??

Cytrynowe Tymianek Kurczak Uda

(Źródło zdjęcia: Nick Evans)

Dzień 5 Lekcja: Kurczak i inny drób

Co rozumiemy przez drób: Termin “drób” odnosi się do każdego uskrzydlonego ptaka, którym chcemy służyć na kolację. Kurczak jest najbardziej rozpowszechniony, ale termin ten obejmuje także ptaki takie jak indyk, kaczka, przepiórka i kura rasy Cornish. Wszystkie te ptaki mają podobną anatomię i można je gotować w podobny sposób, chociaż czas gotowania będzie się różnić w zależności od wielkości ptaka.

Podstawowa anatomia drobiu: W przypadku kurczaków i innych drobiu interesuje nas przede wszystkim mięso na piersiach, udach, nogach i skrzydłach. Skrzydła są po obu stronach piersi, przyczepione do ramienia kurczaka. Nogi są przymocowane do ud, które znajdują się po obu stronach u dołu kurczaka. Rzuć okiem na poniższe zdjęcie, aby zrozumieć, gdzie znajdują się te wszystkie części na kurczaku – może to również pomóc w zobrazowaniu wyglądu kurczaka, gdyby stał pionowo na nogach.

(Źródło zdjęcia: Leela Cyd)

Białe mięso kontra ciemne mięso: Białe mięso odnosi się do piersi, podczas gdy ciemne mięso odnosi się do mięsa na udach, nogach i skrzydłach. Białe mięso z piersi jest ogólnie chudsze i gotuje szybciej. Ciemne mięso z innych części ptaka jest bogatsze, bardziej tłuste i gotuje wolniej. Ponieważ oba rodzaje mięsa gotują się nieco inaczej, najlepiej nie zamieniać jednego na drugie w przepisie, dopóki nie poczujesz się bardziej przyprawiony umiejętnościami gotowania i nie wiesz, jak dostosować przepis do dopasowania.

Bez kości / Bez skóry / Kość / Skóra: Kupując kawałki drobiu, zazwyczaj masz możliwość kupowania skórowanych i kościanych, bez kości i bez skóry lub dowolnej kombinacji tych opcji. Skóra jest przeważnie tłusta, co powoduje gotowanie i jest pomocna w utrzymaniu wilgotności i miękkości mięsa (szczególnie chude mięso z piersi, które może łatwo wyschnąć). Gotowanie mięsa za pomocą kości pomaga również bardziej równomiernie gotować mięso. Zarówno skórę jak i kości można usunąć przed gotowaniem, ale należy zwrócić większą uwagę na zapobieganie wysychaniu lub nadmiernemu przywieraniu mięsa.

Przygotowywanie drobiu do gotowania: Drób jest zwykle gotowy do gotowania prosto z opakowania – kolejny powód, dla którego to uwielbiamy! Upewnij się, że jakikolwiek zamrożony drób jest całkowicie rozmrożony przed rozpoczęciem gotowania. Jeśli pracujesz z kawałkami bez kości i bez skóry, możesz również odciąć dodatkowe kawałki tłuszczu (jasne białe kawałki przyczepione do mięsa). Sprawdź swój przepis, aby przekonać się, czy mięso musi zostać pocięte na mniejsze kawałki lub przygotowane przed gotowaniem.

Gotuj cały drób do 165 ° F. Jest to bezpieczna temperatura gotowania dla wszystkich drobiu, od kurczaka po kaczkę. Sprawdź temperaturę za pomocą natychmiastowego termometru w najgrubszej części mięsa. Uda i skrzydła powinny również luźno poruszać się w ich oczodołach, a wszelkie soki powinny być czyste. Trochę czerwone lub różowe w kości jest zwykle w porządku, zwłaszcza wokół stawów. Przeczytaj ten post, aby uzyskać więcej informacji: Jak sprawdzić temperaturę indyka i innego drobiu.

(Źródło zdjęcia: Emma Christensen)

(Image credit: Henry Chen)

Każda lekcja ma trzy opcje pracy domowej. Może masz już jednego, albo po prostu masz czas na szybką sesję nauki. Więc Wybierz jedno, i pokaż nam, oznaczając go #kitchnschool na Instagramie lub Twitterze.

(Image credit: Henry Chen)

Badanie: Obejrzyj wideo na temat pieczonego kurczaka. Pokazuje to nie tylko, jak wyrzeźbić gotowane mięso z kości, ale jest to również dobry sposób na poznanie różnych części kurczaka: jak wyrzeźbić pieczonego kurczaka.

(Image credit: Henry Chen)

Ćwiczyć: Ugotuj sobie pierś z kurczaka na kolację dziś wieczorem zgodnie z naszą metodą: Jak gotować wilgotną potrawę, Tender piersi kurczaka za każdym razem. Piersi z kurczaka pojawiają się ponownie w przepisach, a wiedza, jak gotować jedno z nich, sprawi, że te przepisy będą jeszcze lepsze.

(Image credit: Henry Chen)

Ulepszać: Upiecz cały kurczak! To nie jest takie trudne (jak to zrobić), ale pieczenie kurczaka jest jedną z tych rzeczy, które sprawiają, że czujesz się jak kompletny profesjonalista kulinarny. Ponieważ ty kuchnia pro. Rzeźbienie jednej z nich daje również umiejętności wykonywania noża i pomaga w oczyszczeniu anatomii kurczaka. (Jeśli już zrobiłeś sprawiedliwy udział pieczonych kurczaków, przeczytaj ten post i spróbuj czegoś nowego: Milion sposobów pieczenia kurczaka!)

Smażone piersi z kurczaka z kukurydzą i sałatką z pomidorów

(Źródło zdjęcia: Emma Christensen)

The Kitchn Cookbook & Drób

Szkoła gotowania została zainspirowana naszą nową książką, The Kitchn Cookbook W książce jest mnóstwo książek, które mogą pomóc w nauce gotowania.

Dzisiejsza wskazówka: Na stronie 190 znajdziesz jeden z naszych ulubionych nowych przepisów na kurczaka: Pieczone udka z kurczaka i Squash Over Polenta.

5 Przepisy na praktykę gotowania drobiu

  1. Smażone piersi z kurczaka z kukurydzą i sałatką z pomidorów
  2. Kurczak i zielona fasola Wymieszać smażyć
  3. Kurczak Wikingów
  4. Pieczone udka z kurczaka z blistered tomatoes & basil
  5. Pikantny kurczak z grilla po koreańsku

The Kitchn’s Cooking School

Szkoła gotowania Kitchn’s jest 20 dni, 20 lekcji, aby stać się lepszym kucharzem w domu. Każdego dnia zajmiemy się podstawowym tematem gotowania i wyjaśnimy, co powinieneś wiedzieć. Każda lekcja ma trzy różne opcje pracy domowej, więc możesz wybrać ten, który uczy ty czego potrzebujesz. Niezależnie od tego, czy chcesz odświeżyć swoje umiejętności, czy zacząć od zera, chodź z nami do szkoły!