Polędwiczki wieprzowe to naprawdę nocna gwiazdka. Jest przyjazny dla żywności, jest zawsze gotowy do nakarmienia głodnego tłumu, a co najważniejsze, jest bardzo łatwy do zrobienia. Kluczem jest zapamiętanie tego małego, dwuetapowego procesu – palenia i pieczenia – które powoduje, że kawałek mięsa jest wilgotny i soczysty. Poznaj technikę i gotowanie polędwiczki wieprzowej jest nagle zaskakująco proste i zawsze pyszne.

Sear + Roast

Ta metoda gotowania to pewny sposób na przygotowanie wilgotnej i soczystej polędwicy bez większego zamieszania. Najpierw przypieka mięso, aż stanie się złotobrązową skórką, zanim szybko upiecze się w piekarniku. To łatwy, przyjazny dla tłumu posiłek na każdą noc w tygodniu.

Polędwiczki wieprzowe polane miodem

(Image credit: Quentin Bacon)

Jak gotować polędwiczki wieprzowe w dwóch łatwych krokach

Sear: Gdy twoje polędwiczki spoczną na ladzie, aby odetchnąć z zimna, zacznij od przygotowania swojej patelni, aby była przyjemna i gorąca, ponieważ zapewni ci to najlepszą możliwą okazję. Jeśli masz żeliwną patelnię, jest to idealne; w przeciwnym razie zrobi to inna bezpieczna patelnia. Przygotuj rozgrzanie piekarnika w temperaturze 400 ° F i umieść patelnię w środku, jeśli chodzi o temperaturę. Pozwól mu spędzać tam około 20 minut, aż będzie gorąco.

Używając rękawic kuchennych, ostrożnie przenieś patelnię na płytę kuchenną i obróć palnik na wysokość. Wirować odrobinę oleju roślinnego na patelni i umieścić w nim polędwicę. Pozwól, aby przez 1 do 2 minut przewracał się na jedną stronę, dopóki nie uzyskasz ładnej złotej skorupy, a następnie kontynuuj przeszukiwanie pozostałych boków przez kolejną od jednej do dwóch minut, aż cała pieczeń jest dobrze przypieczona..

Pieczeń: Przenieś patelnię do piekarnika i piecz z polędwicy przez 10 do 12 minut, aż natychmiastowy termometr zatrzymany w najgrubszej części mięsa będzie miał temperaturę 145 ° F. Wyjmij go z piekarnika, odstaw na 10 minut z folią na desce do krojenia i podawaj.

Związane z: Oto wszystko, co musisz wiedzieć o polędwiczkach wieprzowych + 5 sposobów na gotowanie