Poprosiliśmy niektórych z naszych ulubionych blogerów kulinarnych, aby podzielili się z nami wakacyjną przyjemnością podczas naszej przerwy na wakacje. Megan Reardon mieszka w Seattle i pisze jeden z moich ulubionych blogów, Not Martha. Oto bajecznie zabawna wiadomość od Megan: choinki wykonane z Duchess Potatoes!

Ta przystawka to prosty sposób na dodanie świątecznego kaprysu na świąteczny obiad.

Ziemniaki Księżnej są zwykle wypuszczane w wysokie wiry, ale tym razem skręciłem trochę w rurkę. Wypróbowałem kilka fantazyjnych końcówek do rur, ale w końcu wróciłem do podstawowego dużego napiwku gwiazdy. Przetnij drzewa tak wysokie, jak tylko potrafisz, gdy się ugotują. Aby ułatwić umieszczanie gwiazd, użyj noża, aby wytrzeć dziurę w wierzchołku drzewa po wyjściu z piekarnika.

Pominąłem też krok w poniższym przepisie, który powoduje, że szczotkujesz roztopione masło na drzewach; nieważne, jak delikatny byłem, zniekształcał szczegóły. Ale jeśli masz niesamowity pędzel do ciasta, idź do niego.

Wesołych Świąt!

Duchess ziemniaczane choinki z żółtymi gwiazdami pieprzowymi
przepis zaadaptowany z pieczenia

2 funty brunatne lub pieczone ziemniaki
Sól i pieprz do smaku
1/2 szklanki masła plus dodatkowe do polewania
1 duże jajo
2 duże żółte papryki, przeciąć na pół i oczyścić

Rozgrzej piekarnik do 400 ° F. Wyłóż dużą blachę do pieczenia z papierem pergaminowym

Ziemniaki obieramy i dzielimy i umieszczamy w dużym garnku w osolonej wrzątku. Gotować do bardzo delikatnego (czas zależy od wielkości ziemniaków, ale należy je gotować przez co najmniej 20 minut). Odsącz i przenieś do dużej miski.

Dodaj masło, sól i pieprz do smaku i dobrze zmiel ziemniaki. Pozostawić mieszaninę do ostygnięcia przez 10 do 15 minut, aż ziemniaki nie będą gorące w dotyku. Roztrzeć jajko i ubić dokładnie drewnianą łyżką, aż ziemniaki będą gładkie.

Przenieść ziemniaki do worka do wyciskania zaopatrzonego w dużą gwiazdę. Potrzyj ziemniaki na blachy do pieczenia w malejących szczytach, aby stworzyć choinki. Posmaruj delikatnie dodatkowym stopionym masłem, jeśli możesz to zrobić bez rozgniatania drzew.

Podczas pieczenia ziemniaków użyj ostrego noża do parowania, aby wyciąć małe gwiazdki z żółtej papryki.

Piec przez 15 do 20 minut lub do złotego koloru. Umieść gwiazdkę na szczycie każdego “drzewa” i podawaj na gorąco.

* * *
Dziękuję bardzo za dzielenie się, megan!
Odwiedź blog Megan:
Nie Martha

• Zobacz więcej wpisów gości wakacyjnych tutaj

(Zdjęcia: Megan Reardon of Not Martha)