Po opanowaniu podstawowego domowego ciasta na makaron, zaczęliśmy eksperymentować z różnymi dodatkami, od palonych przecierów warzywnych po zioła i przyprawy. Często te kluski są tak piękne i aromatyczne, że nie wymagają sosu. (W tygodniu, po prostu rzucimy je oliwą z oliwek i może trochę serem.) Pastry smakowe również robią fantastyczne prezenty. Oto kilka pomysłów…

O ile nie zaznaczono inaczej, składniki te można dodawać razem z jajami. Jeśli mieszanka jest zbyt mokra, może być konieczne dodanie trochę więcej mąki.

Buraki: Najbardziej rozmawiany o fettuccine, jaki kiedykolwiek zrobiliśmy, miał pieczone purée z czerwonych buraków w cieście. Smak jest subtelny, ale kolor jest oszałamiający. Sprawdź te różowe przepisy na makaron w poszukiwaniu inspiracji.

Czekolada: Wymieszaj kilka łyżek kakao w proszku z mąką na czekoladowy makaron, który może być podawany na obiad lub deser.

Zioła: Dodaj drobiny smaku z kilkoma łyżkami stołowymi drobno rozdrobnionych świeżych ziół, takich jak rozmaryn lub szałwia. Aby uzyskać odważniejszy zielony kolor i smak, użyj przecieru z miękkich ziół, takich jak bazylia lub pietruszka.

Papryka: Dodaj kilka pieczonych i przecieranych papryczek czerwonych o ładnym pomarańczowoczerwonym kolorze i subtelnie słodkim smaku. Aby uzyskać odważniejszy smak, spróbuj świeżej lub suszonej papryki chile.

Szafran: Połącz małą szczyptę wątków szafranu z łyżką ciepłej wody i odstaw na kilka minut. Wymieszaj to z jajami, aby otrzymać piękny złoty makaron.

Jakie są twoje ulubione dodatki do domowych makaronów?

Związane z: Jak zrobić makaron jak profesjonalista

(Zdjęcie: Emily Ho)